آزمایش چیلر جذبی 8 صفحه + doc

آزمایشگاه ترمو دینامیک آزمایش چیلر جذبی

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 8

حجم فایل: 208 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

آزمایشگاه ترمو دینامیک

آزمایش چیلر جذبی

آزمایشگاه ترمو دینامیک

آزمایش چیلر جذبی

تحقیق ارائه شده درمورد آزمایش چیلر های جذبی می باشد خلاصه ای از این تحقیق :

– تاریخچه چیلرهای جذبی

میشل فاراده در سال 1824 یك سلسله آزمایشات برای تبدیل بعضی گازهای پایدار به مایع انجام داد كه مبنای كار ماشینهای جذبی قرار گرفت. اگرچه فاراده در زمان خودش نتوانست از این آزمایشات برای تولید برودت بهره بگیرد ولی مقدمه ای شد برای آیندگان.

در سال 1851 یك مخترع آمریكایی یك ماشین یخ ساز با مبرد هوا ساخت و در سال 1859 سیكل جذبی با استفاده از آمونیاك بعنوان ماده مبرد وآب به عنوان جاذب توسط فردیناند كاره مورد استفاده قرار گرفت؛ این سیتم اولین بار در ایالات متحده آمریكا برای ساخت چیلر های جذبی استفاده شد. سپس در سال 1860 اولین ماشین اتر- سولفوریك برای ایجاد برودت در صنایع نوشابه سازی در استرالیا ساخته شد. بعد ها در سال 1880 اولین كارخانه یخ مصنوعی ساخته شد و این كارخانه اولین قدم در عمومی سازی صنعت تبرید بود.

2- تقسیم بندی چیلرها

چیلرها از جمله تجهیزات بسیار مهم در سرمایش هستند که به طور کلی می توان آنها را به دو دسته چیلرهای تراکمی و چیلرهای جذبی تقسیم کرد. به طور کلی چیلرهای تراکمی از انرژی الکتریکی و چیلرهای جذبی از انرژی حرارتی به عنوان منبع اصلی برای ایجاد سرمایش استفاده می کنند.

3- اصطلاحات فنی رایج در چیلر جذبی

3-1- ژنراتور

معمولا در محفظه بالایی چیلرهای جذبی قرار میگیرد و وظیفه تغلیظ محلول لیتیوم بروماید رقیق و جدا سازی آب مبرد را بر عهده دارد.

3-2- جذب کننده

در پایین چیلرهای جذبی قرار میگیرد و وظیفه جذب بخار مبرد تولید شده در محفظه اواپراتور را بر عهده دارد.

3-3- اواپراتور

در قسمت پایین چیلرهای جذبی قرار میگیرد. مایع مبرد در اواپراتور به خاطر فشار پایین محفظه (خلأ نسبی) تبخیر شده و باعث کاهش درجه حرارت آب سرد تهویه درون لوله های اواپراتور می گردد.

3-4- کندانسور

در قسمت های بالایی چیلرهای جذبی قرار میگیره و وظیفه اش تقطیر مبرد تبخیر شده توسط ژنراتور است. بخار مبرد در برخورد با لوله های حاصل از آب برج، تقطیر شده و به محفظه اواپراتور سرریز می شود.

3-5- محلول جاذب

این محلول معمولا محلول لیتیوم بروماید و آب است.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” آزمایش چیلر جذبی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – آزمایش چیلر جذبی – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
چیلر جذبی;چیلر جذبی چیست؟;چیلر جذبی خورشیدی;چیلر جذبی خانگی;چیلر جذبی شعله مستقیم;چیلر جذبی دو اثره;چیلر جذبی ساری پویا;چیلر جذبی تک اثره;چیلرجذبی

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *