آموزش کامل مبانی فلش FLASH 95 صفحه + doc

آموزش کامل مبانی فلش FLASH در 95 صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 95

حجم فایل: 953 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

آموزش کامل مبانی فلش FLASH در 95 صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

مبانی فلش

محیط فلش ساده به نظر می‌آید. ممكن است قصد داشته باشید همین الان كار ترسیم و متحرك سازی را شروع كنید. اما احتمالاً فلش به آن صورتی كه شما انتظار دارید عمل نمی‌كند.

برای اینكه اولین قدمها را درست بردارید، بهتر است با مبانی آن آشنا شوید. فلش با برخی از نرم‌افزارها سازگار است و در مواردی با آنها تفاوت دارد.

نوارهای ابزار (Tooibars)

فلش دارای پنج نوار ابزار است: 1- اصلی یا استاندارد (Standard).2- وضعیت (Status). 3- كنترل كننده (Controler). 4- راه انداز (Launcher). 5- جعبه ابزار (Tooibox) به آن Tools هم گفته می‌شود. چهار نوار ابزار اول، راهی برای رسیدن به گزینه‌های منوها فراهم می‌كنند، كه توسط دكمه‌های نماد دار مشخص شده‌اند. نوارهای ابزار یا ‌‏Tools، روشی را برای درج و اصلاح متن و تصویر فراهم می‌كنند.

(شكل(1) می‌توانید نوارهای ابزار را آنطور كه می‌خواهید مرتب كنید.)

می‌توانید در منوی Window، گزینه Toolbars، نوارهای ابزار استاندارد، وضعیت، كنترل كننده را ملاحظه كنید (شكل 1). توجه داشته باشید كه نوار راه‌انداز (Launcher) همیشه فعال است.

نوار ابزار اصلی حاوی دكمه‌هایی برای توابع رایج موجود در منوهای ‌Fileو Edit می‌باشد. مثل Open، Save و Undo. می‌توانید عملاً كار هر دكمه را شناسایی كنید، به این صورت كه نشانگر ماوس را روی دكمه‌ای قرار داده و منتظر بمانید تا راهنمای آن ابزار ظاهر شود. نوار ابزار وضعیت، وضعیت جاری صفحه كلید شما را نشان می‌دهد: مثل Caps Lock و Num Lock، همین. ( من معمولاً این نوار را غیر فعال می‌كنم تا فضای بیشتری را روی صفحه داشته باشیم).

نوار ابزار كنترل كننده، شبیه به كنترل كننده روی دستگاه پخش ویدئو است. هنگام ساخت نمایش می‌توانید با استفاده از كنترل كننده، نمایش خود را اجرا، متوقف، جلو، عقب و یا از ابتدا شروع كنید. و بالاخره اینكه، وقتی به استفاده از میان‌برها عادت كنید، هرگز از این نوار ابزار استفاده نخواهید كرد.

نوارهای ابزار اصلی و كنترل كننده قابلیت حركت دادن و قفل كردن را دارند. به این معنی كه می‌توانید آنها را روی صفحه جابجا كنید یا به رابط فلش قفل كنید. بدین ترتیب می‌توانید فضای كاری خود را به دلخواه سازماندهی كنید. برای مثال از منوی ‌Window، گزینه Toolbars و سپس Controller را انتخاب كنید. نوار ابزار بر روی سایر اجزا صفحه ظاهر می‌شود. اگر كنترل كننده را به سمت خط زمانی در بالای Stage بكشید، می‌توانید آن را در آنجا قفل كنید. در واقع به رابط قفل می‌شود. برای اینكه آن را از آنجا خارج كنید، روی خط كنار دكمه توقف كلیك كرده و آن را بكشید. نوار ابزار راه‌انداز (Launcher) را نمی‌توانید غیر فعال و یا حركت دهید. این نوار بسیار مفید است كه احتمالاً هیچگاه مایل به غیر فعال كردن آن نخواهید بود. این نوار كه در پایین رابط فلش قرار دارد، امكان دسترسی سریع به اغلب كادرهای رایج را فراهم می‌كند. این موضوع را بعداً شرح می‌دهیم.

جعبه ابزار با انتخاب گزینه Tools از منوی Window، فعال یا غیر فعال می‌شود. مثل بیشتر نوارهای ابزار، جعبه ابزار نیز قابلیت حركت و قفل شدن را دارا می‌باشد. محل پیش فرض آن در سمت چپ صفحه می‌باشد، كه در آنجا قفل شده است. از جعبه ابزار عمدتاً برای ترسیم بر روی Stage استفاده می‌شود. توجه كنید، جعبه ابزار به چند بخش تقسیم شده است كه عبارتند از: Tools ( ابزار)، View(نما)، Color ( رنگ) وOptions (گزینه‌ها) (شكل2).

بخش Tools به شما امكان می‌دهد تا تصویر و متن ایجاد كنید ( توسط ابزار متن و ابزار خط). می‌توانید تصاویر را با ابزار پاك كن و ابزار سطل رنگ، اصلاح كنید. می‌توانید تصاویر را به آسانی توسط ابزار پیكان و دو ابزار زیر انتخاب و كمند، انتخاب كنید. قسمت Colors به شما امكان می‌دهد تا رنگ ترسیمات را كنترل كنید. بالاخره قسمت Options شامل توابع اضافی برای ابزارهای خاص می‌باشد. بسته به ابزار انتخاب شده، گاهی ممكن است چیزی در این قسمت مشاهده نشود

فهرست مطالب:

مبانی فلش

نوارهای ابزار (Tooibars)

خط زمانی (Timelien)

پنجره‌ها (Windows)

كادرها (Panels)

كادر Fill

استفاده از كادر Fill برای اصلاح و بازبینی رنگها

كادر Info

كتابخانه (Library)

ابزارهای ساخت (‌Creation Tools)

ترسیم خطوط

ترسیم و تغییر خطوط

رنگ آمیزی نواحی پرتو

رنگ كردن نواحی توپر

ترسیم و اصلاح شكلها با خطوط و نواحی توپر

بهره‌گیری از ابزار قلم (Pen Tool)

ایجاد متن

ایجاد متن و دادن سبك به آن

انتخاب و اصلاح موضوعات

ابزارهای انتخاب

ابزار قطره چكان (Dropper Tool)

انتخاب خصوصیات با ابزار قطره چكان ( Dropper Tool)

تغییر مقیاس و چرخش

مقیاس گذاری و چرخش شكلهای رسم شده

رنگها و شیب رنگها (Gradients)

ایجاد نمونه رنگهای یكدست (Soild) و شیب (Gradient)

ایجاد یك رنگ و نمونه سفارشی

استفاده از كتابخانه برای بهره‌وری

مفهوم كتابخانه

نحوه ساخت و استفاده از سمبولها

ایجاد یك سمبول با تبدیل موضوعات انتخاب شده

ایجاد سمبول جدید از ابتدا

سمبولها چگونه به شما كمك می كنند

كاهش حجم فایل

استفاده از سمبلوهای كتابخانه

متحرك سازی به روش سنتی

اصلاح نمونه‌های سمبول

تغییر در مكان، مقیاس و چرخش نمونه‌ها

آشنایی با متحرك سازی

نمایش (Animation) چگونه كار می‌كند

اجزا نمایش (Animation)

فریمها (Frames) و سرعت انتقال تصویر (Framerate)

سرعت انتقال تصویر و تعداد فرمیها

سرعت انتقال تصویر در انواع نمایش (Animation)

فریمهای كلیدی (Keyframes ) و فریمهای كلیدی خالی (Blank Keyframes)

متحرك سازی به روش سنتی

آشنایی با روش فریم به فریم

ساخت نمایش فریم به فریم

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” آموزش کامل مبانی فلش FLASH ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – آموزش کامل مبانی فلش FLASH – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
آموزش کامل مبانی فلش FLASH;آموزش مبانی فلش FLASH;دانلود آموزش مبانی فلش FLASH;آموزش مبانی فلش;FLASH;دانلود مقاله آموزش مبانی فلش FLASH;تحقیق آموزش مبانی فلش FLASH;toolbars;استفاده از کادر fill برای اصلاح و بازبینی رنگها;رنگ کردن نواحی توپر;متحرک سازی به روش سنتی;آشنایی با روش فریم به فریم;دانلود آموزش

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *