اعتماد مصرف كننده به تجارت الكترونیك در آمریكا، سنگاپور و چین 24 صفحه + rar

چکیده این تحقیق سوابق و پیامدهای اعتماد مصرف كننده را در آمریكا ، سنگاپور و چین بررسی می كند نتایج نشان می دهد كه شهرت و اطمینان سیستم یك فروشنده اینترنتی و گرایشی طبیعی مشتری به اعتماد به طور قطعی مربوط به اعتماد مشتری می باشد اعتماد مشتری رابطه مثبتی با طرز تلقی و رابطة منفی با ریسك مشاهده شده دارد مفاهیم مورد بحث قرار گرفتند

فرمت فایل: rar

تعداد صفحات: 24

حجم فایل: 159 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

1- مقدمه

اعتماد نقش مهمی را در بسیاری از تعاملات اقتصادی و اجتماعی درگیر با عدم اطمینان و عدم استقلال ایفا می كند. از عدم اطمینانی كه در معاملات اینترنتی وجود دارد، بسیاری از محققان بیان كرده اند كه اعتماد یك عامل مهم مؤثر در افزایش موفقیت تجارت الكترونیك می باشد. مفهوم اعتماد بسیار مهم و حیاتی می باشد زیرا آن روی یك تعداد عوامل ضروری برای معاملات آنلاین اثر می گذارد، از قبیل امنیت و خصوصی بودن. هر چند تجارت الكترونیك مزایایی را برای هر دو خریدار و فروشنده فراهم می كند. ولی آن محدودیتهایی از قبیل جدایی فیزیكی مابین خریداران و فروشندگان و مابین خریداران و كالا، دارد. به منظور كاهش موانع، فروشندگان باید یك رابطه قابل اعتمادی را برای پرورش وفاداری مشتری توسعه دهند.

اعتماد مصرف كننده جنبه ای مهم از تجارت الكترونیك می باشد و شناخت سوابق و پیامدهای آن یك كمك مقدماتی برای دلایل ذیل می باشد. ابتدا، سوابق اعتماد ما را برای شناخت اهمیت نسبی عوامل مؤثر در اعتماد قادر می سازد. درك این عوامل نقش مهمی را در تدبیر كردن معیارهای مناسب جهت تسهیل اعتماد، ایفا می كند. ثانیاً نتایج اعتماد ما را به درك بهتر اهمیت اعتماد و اثر آن روی رفتار خریدار آنلاین قادر خواهد ساخت در ادبیات (مكتوبات) اعتماد سازمانی، مایر[1] و دیگران یك مدل در برگیرنده هر دو جزء اعتماد شامل اعتماد كننده و مورد اعتماد را پیشنهاد كردند. آنها ادراكات اعتماد كننده را دربارة ویژگیهای مورد اعتماد (معتمد) بررسی كردند. در مقالة تجارت الكترونیك جارنپا[2] و دیگران اینكه آیا اداركات مشتریان فروشگاه اینترنتی در مورد شهرت و اندازه فروشگاه بر اعتماد آنها در فروشگاه تأثیر می گذارد یا خیر را بررسی نمودند.

ضمناً با اتصال به تئوری عمل منطقی، محققان همچنین پیامدهایی را كه اعتماد بر طرز تلقی ها، تعابیر و رفتارهای مشتری دارد، تخمین زده اند. در یك روش مشابه، بندلی[3] و دیگران تأثیر یكپارچگی كانالها را بر وفاداری مشتریان به یك شركت چند كاناله را بررسی كردند.

طبیعت و ماهیت جهانی اینترنت سؤالاتی را دربارة آثار اعتماد در امتداد فرهنگ ها نیز ایجاد می كند. هر چند اعتماد ممكن است در انواعی از راهها (روشها) شكل پیدا كند، اینكه اعتماد چگونه برقرار می شود به عوامل فرهنگی وابسته است ( بطور مثال، هنجارهای اجتماعی، ارزشها و غیره ) كه رفتارها و عقاید مردم را هدایت می كند ‌‍[7] بر مبنای 4 بعد فرهنگ طحار هافسید[4][7]، دانی[5] [8] یك چارچوب تشخیص فرایندهای اعتماد ساز را كه اهمیت فرهنگ را در توسعه اعتماد روشن نمود، ارائه دادند. در روش مشابه جارنپا و ترکتینسکی[6][4] بیان نمودند كه فرهنگ ممكن است بر تجارب اعتماد مصرف كننده در فروشگاه اینترنتی اثر بگذارد. چای[7]، پاری او[8] [9] یك مدل پذیرش تجارت الكترونیك بر مبنای فرهنگ متقابل (دو طرفه) ارائه دادند و بطور تجربی آن را آزمودند.

داده های مورد استفاده از ایالات متحده و چین جمع آوری شدند. آنها فهمیدند كه اعتماد بطور مستقیم بر طرز تلقی مشتری در امتداد فرهنگ ها تأثیر می گذارد؛ به عبارت دیگر اعتماد برای همة فرهنگهای مورد مطالعه مهم می باشد.

تحقیق دیگری یك نوع شناسی از انواع اعتماد را پیشنهاد كرده است [10]، یك معیار اندازه گیری را برای اعتماد ارائه كرده است [11]، بر اهمیت اعتماد سیستم در كسب و كار برای معاملات مشتری، تاكید كرده است [12]، مدل اعتماد را پیشنهاد كرده است [ 15-13 ]، اعتماد را با مدل پذیرش تكنولوژی منسجم كرده است ( 17-16]، سوابق و پیشنه اعتماد را بررسی كرده است ‍‍ [19-18]، و اهمیت حضور اجتماعی روی ابعاد اعتماد را آزمایش كرده است [20].

هرچند اعتماد در طول 50 سال مورد آزمون قرار گرفته است، اكثر تحقیقات روی اعتماد مشتری بر روی مصرف كنندگان در كشورهای انگلیسی زبان و اخیراً در كشورهای صنعتی متمركز شده است. مثلاً تحقیقات كشورهای مانند امریكا و استرالیا را بررسی نموده است.

مطالعات دیگر شكل اعتماد مشتری را بین دو كشور مختلف مقایسه كردند ، مثلاً یاماکیسجی[9] [22] مدرك تجربی را كه شهروندان ژاپنی اغلب سطح كمتری از اعتماد در مقایسه با همتایان آمریكایی شان گزارش می كنند ، ارائه داده اند در یك روش مشابه، جارنپا، تری سینکسی[10] اعتماد مشتری را در ایالات متحده و اسرائیل بررسی كردند همینطور سفن[11] و سایرین [23] تنوع فرهنگی و اعتماد را در پذیرش IT مابین ایالات متحده و آمریكای جنوبی بررسی كردند

سین و دیگران [24] مطالعات اخیر مشتریان در فرهنگ های متقابل را مرور كردند و دریافتند كه در حدود نیمی از این مطالعات فقط دو فرهنگ را بر می گیرند به هرحال مطالعاتی كه فقط یك یا دو فرهنگ را بررسی نموده اند ممكن است ارزشهای محدودی در مقایسه با مطالعات انجام شده در چندین فرهنگ داشته باشند دلیل آن اینست كه مطالعات انجام شده در چندین فرهنگ به ما دركی عمیقتر و بهتر از اثرات فرهنگ بر رفتار به می دهد [25] بنابراین ما بطورتجربی یك مدل اعتماد مشتری را در تجارت الكترونیك كه داده ها از 3 كشور آمریكا، سنگاپور و چین جمع آوری شده اند را بررسی می كنیم


[1]- mayer

[2]- Jarrenpaa

[3]- Bendoly

[4]- Hofsiede

[5]- Doney

[6]- Tractinsky

[7]- chai

[8]- Pariov

[9]- Yamagisji

[10]- Tracsinsky

[11]- cefen

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” اعتماد مصرف كننده به تجارت الكترونیك در آمریكا، سنگاپور و چین ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – اعتماد مصرف كننده به تجارت الكترونیك در آمریكا، سنگاپور و چین – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
تجارت الکترونیک اعتماد، ایالات متحده، سنگاپور، چین

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *