بازیابی زباله 9 صفحه + doc

بازیافت زباله های منازل بزرگترین و عمومی ترین برنامه سازمان بازیافت شهرداری Houston است از سال 1990 جمع آوری زباله های بصورت دوهفته ای یکبار و تنها برای منازلی بکار می رفت که دارای جعبه های مخصوص جمع آوری مواد بازیافتی بودند، اما پس از گذشت مدتی علاوه بر 27000 منزلی که دارای جعبه های بازیافتی بودند، 190000 منزل دیگر که برای جمع آوری زباله هایشان

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 9

حجم فایل: 18 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

موضوع: بازیافت زباله

خدمات بازیافت زباله در شهر Houston :

_ بازیافت زباله های منازل

_ بازیافت ضایعات حیاط منازل

_ بازیافت ضایعات چوبی

_ BOPA باطری ها، روغن، رنگ، ضدیخ ها

_ جمع آوری زباله های خطرزای خانگی

_ روغن های مصرف شده

_ بازیافت درختچه های کریسمس

_ بازیافت ضایعات الکترونیکی

بازیافت زباله های منازل:

بازیافت زباله های منازل بزرگترین و عمومی ترین برنامه سازمان بازیافت شهرداری Houston است از سال 1990 جمع آوری زباله های بصورت دوهفته ای یکبار و تنها برای منازلی بکار می رفت که دارای جعبه های مخصوص جمع آوری مواد بازیافتی بودند، اما پس از گذشت مدتی علاوه بر 27000 منزلی که دارای جعبه های بازیافتی بودند، 190000 منزل دیگر که برای جمع آوری زباله هایشان از کیسه های آبی رنگ استفاده می کردند نیز به این برنامه اضافه شدند.

پس از مقایسه مزایا و معایب هر دو روش جمع آوری، شهرداری روش سطل های زباله را برگزید و در سال 1991 از سوی شهرداری به 19000 منزلی که از کیسه های آبی استفاده می کردند، سطل های سبز رنگ برای جمع آوری زباله های بازیافتی داده شد.

مواد بازیافتی مورد تایید شهرداری شامل: روزنامه ها، مجلات، کتابچه راهنمای تلفن، قوطی های کنسرو، قوطی های آلومینیومی، کتابچه های تبلیغاتی، مقواهای فشرده شده، بطری های پلاستیکی نوشیدنی و بطری های شیر و آب است که باید جدا از زباله های عادی منزل در سطل های سبز رنگ ریخته شود ، سطل های مذکور در حدود 18 لیتر گنجایش دارند و از 25% پلاستیک بازیافتی و 75% مواد اولیه ساخته می شوند.

روغن های مصرفی نیز از طرف سازمان بازیافت جمع آوری می شوند. برای جمع آوری آنها باید روغن را در ظرف تمیزی ریخته و در کنار سطل زباله قرار داد.

پس از تصویب طرح سطل های سبز رنگ به علت بیشتر بودن حجم آنها برنامه جمع آوری زباله ها از هفته ای یکبار به دوهفته یکبار تغییر کرد، این تغییر جوانب مثبت دیگری مانند جلوگیری از اشتباه در مناطق جمع آوری و صرفه جوِیی در مصرف سوخت و آلودگی را نیز به همراه داشت.

خدمات جمع آوری دوهفته ای برای بخش های مختلف شهر بهتر است زیرا شهروندان می توانند از پر بودن سطل زباله های بازیافتی در روز جمع آوری اطمینان داشته باشند. اطلاعات مربوط به بازیافت مواد توسط پرسنل این حوزه در جلسات شهری، مدارس و بصورت پیامهای بازرگانی در سراسر شهر پخش می شود. علاوه بر این اطلاع رسانی، ماموران این حوزه وظیفه پخش کتاب های راهنما و کتابچه های تبلیغاتی را در هنگام جمع آوری بر عهده دارند.

بازیافت زباله های حیاط منازل:

برنامه آزمایشی بازیافت زباله های حیاط منازل از سال 1993 در این شهر آغاز شد.

متصدیان این برنامه برای یاری رسانی به کارگران مسئول جمع آوری زباله ها در بخش بازیافت اقدام به اضافه کردن ماشین آلات جمع آوری کردند.

زباله های حیاط منازل در حدود 30% کل زباله های این شهر را شامل می شود، که جمع آوری آن برای شهروندان رایگان می باشد.

ضایعات حیاط ها شامل اضافات چمن های کوتاه شده و شاخه های درختان است که پس از بازیافت از آنها کودهای ویژه و کودهای گیاهی تهیه می کنند.

این امر همچنین به ذخیره هزینه های مالی که در محل دفن زباله ها صرف می شود، نیز کمک بسزایی می کند.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” بازیابی زباله ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – بازیابی زباله – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
بازیافت زباله های حیاط منازل;سازمان بازیافت;مواد بازیافتی مورد تایید شهرداری ;بازیافت زباله های منازل;بازیافت ضایعات الکترونیکی;بازیافت درختچه های کریسمس; روغن های مصرف شده;جمع آوری زباله های خطرزای خانگی;BOPA باطری ها روغن رنگ ضدیخ ها;بازیافت ضایعات چوبی;بازیافت ضایعات حیاط منازل;خدمات بازیافت زباله در شهر Houston;بازیافت زباله

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *