بررسی تئوری حسابداری 46 صفحه + doc

این سوال پیش در آمدی است بر بحث پیامدهای اقتصادی كه در فصل های بعدی آمده است حسابداری اثباتی ( تئوری اثباتی ) چنین استدلال می كنند كه تمام مقرارت حسابداری دارای عواقب اقتصادی می باشند و این عواقب را باید در زمانی كه راجع به یك استاندارد یا یكی از مقررات ، تصمیم گیری می كنیم ، مد نظر داشت

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 46

حجم فایل: 36 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

تئوری حسابداری
فصل اول:

1- روش اولین صادره از آخرین وارده و تولید ناخالص ملی :

این سوال پیش در آمدی است بر بحث پیامدهای اقتصادی كه در فصل های بعدی آمده است . حسابداری اثباتی ( تئوری اثباتی ) چنین استدلال می كنند كه تمام مقرارت حسابداری دارای عواقب اقتصادی می باشند و این عواقب را باید در زمانی كه راجع به یك استاندارد یا یكی از مقررات ، تصمیم گیری می كنیم ، مد نظر داشت .

فصل بعدی ، بررسی هیئت استانداردهای حسابداری مالی را نشان می دهد كه مسئولیت آنها بیان حقیقت است ، مهم نیست كه چه نتایج اقتصادی را در بر دارد. این بیشتر در چارچوب مفهومی و با دقت توضیح داده شده است. هر چند Pilate و منتقدان FASBپرسیده اند كه «حقیقت» چیست؟

نظر من این است هر چند برخی مواقع مشكل است كه حقیقت حسابداری تعریف شود و مشكل است كه در زمانهای مختلف سنجیده شود ، اما آن شناخته ترین موضوع می باشد . برای مثال ، ما همگی ارزیابی كردیم كه حسابداری بهای تمام شده ی تاریخی، حقیقت را دربارة بهای جاری دارایی ها نمی گوید. حتی اگر چه ممكن است جوابهای دقیقی ازآنچه كه حقیقت واقعی اقتصادی را تشكیل می دهد، نداشته باشیم. حتی اگروجود داشته باشد، من معتقدم كه ما همگی تصدیق می كنیم كه فهمیدن این موضوع ، توانایی ما را در تشخیص سرمایه گذاریهای خوب و بد بهبود می بخشد .

به طور واضح ،آن سهامداران حاضر قادر می سازد خبرهای بد را از به عنوان كسرسهام اعلام نماید . دردنیای امروز كه افراد تنها به نتایج اقتصادی بی واسطه توجه می كند ،این همان حقیقت افشاء تعریف می شود ، به بعضی از افرادازآن آسیب می بینند در حالی كه بعضی دیگر از آن منفعت می برند . اما اگر بررسی طولانی تری را اتخاذ نماید ، سهام داران حاضر ، به عنوان سهام دار شناسایی می شوند و جنبه های این گفتگو را تغییر می دهند بنابراین من بر این اعتقادم كه این مشكلی را ایجاد نخواهدكرد یك توافق ملی را پایه ریزی می كند و اینكه ما باید حقیقت را بگوییم و نتایج را ادامه دهیم .

2- شركت Allegheny Beverage

به طور كلی ، این مورد بر منافع عمومی قابل دسترس متكی می باشد اما در ابتدا توسط پرفسور جان شانك توسعه یافت . جزئیات بیشتر دربارة موفقیت شركت Allegheny Beverage قابل دسترس می باشد كه ممكن است از Clearing House قسمتی سهامداران بوستون ، MA 02163 خریداری شود .

این مورد شامل جزئیات شكایت تكمیل شده توسط SEC بر ضد شركت و مؤسسه تجاری حسابرسان می باشد . آن هم چنین شامل فتوكپی مقاله ای است كه در روزنامه Wall street در 21 ماه دسامبر سال 1973 ارائه شد‌ ، می باشد كه در آن Allegheny اذعان كرد كه عملكرد ارزش فروش سال قبل از فروش آن كاملاً مستهلك كرده است . یك نكتة نوشته شده توسط یكی از دستیاران دانشجوی من ارائه شد كه نتیجة واقعی موفقعیت ALLgheny به شرح زیر نشان
می دهد :

تصمیم ABC ، سرمایه ای كردن هزینه بهره برداری مشخص و بررسی هزینه های بازار می باشد. تمام قراردادهای مشروط فروش را برای فروش ماشین آلات نشان میدهد در حالی كه درآمدسال 1971 بررسی نشده است . به راستی این تنها یكی از چندین كارهای نادرست مدیریت می باشد كه در آن زمان تحت امنیت SEC قرار گرفته است

SEC یك درخواست در مقابل ABC در ماه می سال 1973 تهیه نمود كه در آنabc مسئولیت نقض كردن قوانین اوراق بهادار مثل تقلب و متزلزل كردن بخشها را بر عهده گرفت هزینه های كه به طور غیر قانونی ایجاد شد باعث شدكه ارزش سهام افزایش یافت و سودهای در سال 1971 از طریق استفاده از كارهای چون حساب سازی ایجاد شود آن هم چنین اظهار كرد كه رئیس شركت به طور غیر قانونی 540000 دلار از صندوق های شركت به عنوان سوء استفاده شخصی برداشت نموده است و هزینه بعدی این بود كه 10 میلیون اوراق قرضه به طور نامشروع توسط Valu Vend در معرض فروش قرار گرفت و اظهار داشت كه اوراق قرضه از طریق یك معامله ساختگی و با استفاده از مشاركت های ساختگی فروخته شدند. تقاضا ABC به خاطر جلو گیری از تخلفات بیشتر اقدام به دستیابی به یك دستورالعمل كه ABC را مجبور می سازد گزارشات خود را بر اساس آن تهیه نمایند او اظهار داشت كه این گزارشات گمراه كننده است و آنرا باید تصحیح نماید . در ژانویه سال 1975 دادگاه دولت مركزی فقط به این بسنده كرد و بر اساس آن رأی صادر نمود كه در آن ABC ، در رابطه با اوراق قرضه منع شده است .

علاوه بر این ، این دادگاه هم چنین دستور داد كه رئیس باید 70000 دلار به ABC بپردازد تا سوء استفاده شخصی از صندوقهای شركت را جبران نماید و25000 دلار جداگانه تهیه شود تا به اشخاصی كه سهام آورده اند پرداخت شود و به خاطر رها شدن از فشار شركت سهام را بازخرید نمایند. ABC حسابرسی را انجام داده و متوجه شد كه 540000 دلار كه توسط رئیس كلاهبرداری شده است باید در حقیقت باز پرداخت نماید ، ABC یك كمیته رسیدگی مستقلی پایه ریزی كرد تا روشهای حسابداری اش را تعدیل نماید.تاگزارشات مالی كه توسط SECتأیید شده بود تهیه نمایند. ABCبدون در نظر گرفتن هزینه های كلاهبرداری دستورات دادگاه تأیید نمود در گزارش سالانه اش در سال 1975 ، ABC اظهار كرد كه نماینده مستقل ویژه مبلغ 54000 دلار از رئیس شركت دریافت نماید ولی هیچ مبلغی بابت خسارت دریافت نشده است. ABC یك كمیته رسیدگی مستقل پایه ریزی كرد و شركتهای Benjamin Botwinnick به عنوان حسابرسان جدید جایگزین شدند . از این رو صورت های مالی سال 1971 تعدیل نشدند . در ماه اكتبر سال 1973 یك سهامدار و یك كار مند در مقابل حق ABC از تمام ساكنان میشیگان دلیل آنها خرید سهام عمومی كه ABC بین آوریل سال 1971 و می 1973 خریداری نمود . اظهارات آنهاهمانند درخواست ABC بودو خساراتهای از بابت خرید سهام ABC باقیمت های بالا وهمچنین مبالغی از بابت كلاهبرداری مطالبه نمودند.

از این رو ، حركت هایی برای ایجاد یك گروه ملی و گسترش گروه های مختلف تأیید نشد .بنابراین هر گونه نتیجه ای از این درخواست ، هیچ تأثیریبر روی شركت نداشته است .ABC تنها شركتی نبود كه رسماً محاكمه شد حسابرسان شركت Benjamin Botwinicle به خاطر اخلاق حرفه ای شركت را به دادن اطلاعات غلط و گمراه كننده محكوم نمودند. آنها هیچ كار جدیدی كه نیاز به تهیه گزارش به SEC در یك دوره 10 ماهه داشته باشد را قبول نكردند . شركای مسئول ABC بایستی حداقل در 100 ساعت از دوره های آموزشی و سمینارها در رابطه با موضوعات حسابداری عمومی و حسابرسی كه در سالهای بعد برگزار می شود شركت كنند . همه شركاء بایستی 40 ساعت و یا دوره های آموزشی مربوطه بعدی كه در طی 5 سال برگزار شود شركت نمایند .Poor Benjamin اسمش بد نام شدو از زمانی كه كار حسابداری شركت abc را بر عهده گرفت ، كار حسابداری دیگری انجام نداده بود. سرانجام یك بانك و دو شركت دیگر به خاطر خلافهای بیشتری كه در نتیجة نقش شان دررابطه با معامله اوراق قرضه ساختگی داشتند بر كنا ر شدند . یكی از شركت ها نیز به طور رسمی باز خواست شد . این كار قابل ملاحظه بود چرا كه این اولین بار بود كه چنین شركت هایی و نه منحصراً شركای آنها بازخواست شدند . به عنوان یك توضیح اضافی ، ABC ضرر خالص 5/12 میلیون دلاری را در سال 1972 نشان داد كه 8 میلیون دلار از آن به خاطر هزینة كسر شده ، هزینه های مالی معوق قبلی بود و كاهش ارزش موجودی ها در اثر استهلاك و ذخایر مربوط به قراردادهای بخش Valu Vend را منعكس می كرد . نكته اخلاقی این داستان در اینجا ممكن است بیشتر از سایر موارد وجود داشته باشد .

برای یك گزارش از این مورد یا موارد متشابه می توانیم از شكل ظاهری متفاوتی استفاده كنیم .من معمولاً تعریف حسابداری به عنوان یك سیستم اطلاعاتی كه وقایع را گزارش می كند ، شروع می كنم . سپس شروع به توسعه رویدادهایی كه گزارش شده اند ، می پردازم . من متذكر شدم كه گزارشات ما بر معاملات مبتنی بر حوادث متمركزشود وما حوادثی مثل تورم و تغییر مدیریت را نادیده می گیریم . سپس من می پرسم كه چه موقع یك رویداد شناسایی می شود . حسابداران جدید و حتی بعضی دانشجویان كه هیچ چیزی جز رعایت بدهكاری های و بستانكاری نمی دانند و تحت تأثیر زمان دقیق شناسایی درآمد كه در كتاب استاندارد نوشته شده است قرار می گیرند. آن مانند یك شوك آرام به آنها است زمانی كه یاد می گیرند چگونه درآمد را شناسایی كنند و آن را توسعه دهند . یك مورد مثل Allegheny Beverages یا مورد بعدی یعنی گروه شش پرچم در تكزاس و یا مجموعه ای از موارد دیگری ممكن است، وجود داشته باشد تا مشكلاتی كه مدیریت و حسابدارانشان با آن در تصمیم گیری كه آیا یك اتفاق ویژه در صورت های مالی شان شناسایی شده است ، روبه رو هستند را روشن نمایند . سوالات ویژه ای كه در اینجا پرسیده می شود جامع نمی باشد . اما روشهایی را كه ممكن است استفاده نمایندكه یادگیری مفاهیم مشكل را در آغاز این فصل تقویت كند ، جوابهای كوتاه به شرح زیر است :

1- رویكرد استقرایی كه با یك تعریف كه در GAAP گنجانده شده است ، شروع می شود و به طور منطقی آنچه كه باید در این مورد خاص انجام شود را نشان می دهد . یك رویكرد استقرایی ممكن است به وسیلة بررسی آنچه كه در رابطه با كار آن صنعت می باشد ، شروع شود و یك قانون كمی از آن استنباط می گردد . استقراءبا مشاهده شروع می شود اما آنها مشاهدات ضروری نیستند كه یك شخص به وسیله مشاهدة آنچه دیگران انجام می دهند ، بیان می كند . شخص می تواند مجموعه ای از فرضیات را بسازد و یك قانون كلی از آن استنباط كند . آنها به كار صنعت اعتماد دارند . آنها می تواند به كار دیگر صنایع نگاه كنند . آنها می توانند برای هر كشور قوانین ویژه ای را ایجاد نمایند . آنها ممكن است كه از كد مالیاتی برای عقاید خود استفاده كنند . به طور خلاصه ، آنها می توانند هر یك از رویكردها كه در این فصل توضیح داده نشده است را رسیدگی نمایند .

2- این مورد دارای مفاهیم اخلاقی است . یك بدگمانی واضع نسبت به مدیریت كه سعی
می كند تا درآمدش را بیش از واقع جلوه دهد وجود دارد. از طرف دیگر، درنتیجه مباحثه با حسابرسان، هر چیزی دربارة شركت های تابعه افشاء شده است . آیا این كافی است كه جزئیات را با یك توصیح اضافی درباره اینكه چگونه شخص درآمدش را بیش از واقع بالا ببرد ، آشكار سازیم ؟ آیا یك شخص از افشای عادلانه در اینجا سخن می گوید به حسابرسان یك جابجائی تكنیكی از این كلمه را ارائه داده اند . من دوست دارم این جابجایی را با تعریف متعارف تری مقایسه كنم . آیا كار مدیریت می تواند تنها با توصیف كردن كارهایش برای صاحبان سهام عادلانه باشد .

3- این سوال ، همانند سوال قبلی است . با شروع دربارة انتشار سهام آیا این كافی است كه صاحبان سهام را با یك معمای مشكل رو به رو شوند یا بایستی مدیریت آنها را با یكدیگر قرار دهد ؟

4- نظریه پردازانی كه درباره كارایی بازار بحث می كنند كه به طور میانگین ، سرمایه گذار نباید با چنین معماهای مشكلی در مرحله اول روبرو شوند سرمایه گذاران خبره و ماهر كاملاً قادر هستند كه در كنار یكدیگر قرار دهند تا تحت بهترین شرایط ، مدیریت ممكن است برای آنها زمان و انرژی را ذخیره كنند و تعداد زیادی از سرمایه گذاران علی رغم انتقادهای كه وجود دارد به تئوری خود ادامه می دهند وحسابرسان احتمالاً حق دارند كه دربارة آن نگران باشند .

5- یك راه حل تركیبی بایستی به راه حل استقرایی با استفاده از اصول و شروط اصلی استانداردهای نزدیك باشد یك راه حل معنایی باید بدنبال بدست آوردن مادة اصلی اقتصادی از معامله باشد . یك راه حل برنامه ای باید به این انتشارات مانند پیامدهای اقتصادی گزارش معامله در یك روش ویژه نگاه شود .

3- شش نشانه(پرچم) در تكزاس :

به طور كلی این مورد بر پایه منابع قابل دسترس عمومی می باشد . اما از اصل این مورد را جان شانك تحت عنوان « شركت سهامی بزرگ جنوب غربی » از دانشكده هاروارد ارائه نمود ( 542-172-9 )

این مورد بیشتر توسط پرفسور كین فریز و جان شانك توسعه یافت و در گزارش مالی شركت توسط Mark E Haskins Keneth R Ferris .E. Richard Brownlos ظاهر شد. این مورد در تعدادی مورد همراه با انتشارات موجودتوسط شركت Allegheny Beverageارائه شد . آنچه كه با ایجادارزش افزوده می گردد . حقیقت این است كه شركت سهامی بزرگ جنوب غربی یك شركت تابعه از شركت پنسیلوانیا می باشد .

همان طور كه پرفسور شانك در تفسیرش دربارة این مورد متذكر شد كه فروش ظاهری اقدامی است كه در یك معامله صوری اوراق بهاداری را می فروشد . تكزاس در تاریخ 6/3/69 به راه آهن مركزی Penn ( مبتنی بر اصل تلفیقی ) اجازه داد كه تا گزارش خود را اعلام نمایدو آنرا برای سه ماه دوم سال 1969 ( اگر چه فروش در اصل گزارش موقت شركت افشاء نشده بود ) رسیدگی كند و بنابراین به تعویق انداختن آگاهی عمومی از خطرات موقعیت مالی راه آهن مركزی Penn باعث شد كه سرانجام چند ماه بعدتر به بزرگترین ورشكستگی را منجر شود.

سوال این است كه آیا معامله در واقع یك فروش بودو یا همان طور كه نویسندگانی مثل پیت ومارویك استدلال كردند ، یك معامله ساختگی بود . در حالی كه SEC سه سال بعد آن را اثبات كرد. در این سطح ، هیچ چیز غیر معمولی دربارة فروش وجود ندارد . این یك حوزة فروش است كه در یك نرخ بهره نرمال معقولی برای یك دوره به اوج می رسد . اما توضیح اضافی دو چیز را آشكار می كند كه ممكن است دارای سیگنالهای هشداری باشد .

اولاً ، اموال شركت تضامنی كه بر اساس تغییر قیمتها فروخته شده است به عنوان شریك ضامن عام می باشد . بنابراین یك معاملة مربوط كه در اینجا پنهان شده است ، وجود دارد .

دوماً شركت تضامنی در فروش ظاهری اوراق بهاداری به دیگران می فروشد به عبارت دیگر ، یك روش برای تفسیر آنچه ممكن است واقع شود این است كه به طور ساده یك شركت سهامی ساختگی پایه ریزی كرد كه قادر باشد سود را شناسایی كند آنچه در توضیح اضافی پنهان شده است ، این حقیقت است كه پایه ریزی فروش در طی یك دورة 35 ساله انجام شده است . این ممكن است به وسیله تقسیم سود توسط پرداخت های اصولی ایجاد گردد . فهرست های ارزش كنونی می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا نشان دهد كه برای پرداخت های سالیانه حدوداً 8 میلیون دلاری مورد نیاز است كه اصل و بهره را پرداخت نماید تا سند را تسویه حساب كند یعنی 8/2 میلیون دلار تخفیف 5/6 درصدی برای 35 سال حدود 38 میلیون دلار می باشد. این پول بر اساس اقدامی به وجود می آید كه معامله گر اوراق بهاداری شركت تضامنی را می فروشد . آن توسط شركت تضامنی شریك ضامن عام پرداخت می شود . در این رویداد ، پولی را كه بر اساس معامله اوراق بهادار با دیگران به وجود می آید ، بی نتیجه می ماند و به شریك ضامن عام برمی گردد . من آن را در زمان تدریس كردن این مورد كه مالكان اصلی شش نشانه(پرچم) بودند ، آشكار نكردم من احساس می كنم وقت كافی برای فكر كردن دربارة افشاء انتشارات شناسایی درآمد وجود دارد . تنها در پایان ، بعد از اینكه من از كلاس خواستم كه رأی گیری كنم، من بقیه داستان را افشاء می كنم . من معتقدم كه مهم است كه به فقدان جزئیات افشاء مربوط به معامله تاكید كنم لزوماً روش حسابداری صحیح برای این معامله تغییر نمی كندبلكه نیاز به یك افشاء سازی عادلانه وجوددارد .

4-شركت Elmo ( نوامبر 1973 شماره 4 )

الف)حسابداری جریمه را زمانی به عنوان یك هزینه دورة كنونی در نظر می گیرد كه جریمه در نتیجة یك رویداد غیر معمولی كه در یك دوره اتفاق می افتد ، مورد توجه قرار می گیرد . از آنجا كه جریمه موضوعی است كه دارای ماهیت غیر تكراری است و یك قلم غیر مترقبه را به عنوان یك بخش قبل از اقلام غیر مترقبه نشات داده می شود . بخش تجهیزات كنترل آلودگی هوا از به وجود آمدن جریمه های بیشتر جلوگیری می كند . این احتمالاً مهمترین كار است كه مورد توجه و ملاحظه قرار می گیرد .

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” بررسی تئوری حسابداری ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – بررسی تئوری حسابداری – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
تئوری حسابداری;شركت Allegheny Beverage;شش نشانه(پرچم) در تكزاس

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *