بررسی دانش و سیستم حسابداری دسته بندی حسابداری

به صفحه دریافت بررسی دانش و سیستم حسابداری خوش آمدید.

قبل از اینکه به صفحه دانلود بروید پیشنهاد می کنیم قسمتی از متن و توضیحات بررسی دانش و سیستم حسابداری را در زیر مطالعه نمایید.

مقاله دانش و سیستم حسابداری

دسته بندی حسابداری
فرمت فایل docx
تعداد صفحات 93
حجم فایل 84 کیلو بایت

مقاله دانش و سیستم حسابداری

حسابداری را می توان فرآیند شناسایی ، اندازه گیری ، طبقه بندی و گزارشگری اطلاعات مالی بمنظور فراهم آوردن امكان قضاوت آگاهانه و اتخاذ تصمیمات منطقی توسط استفاده كنندگان اطلاعات مالی تعریف كرد . بعبارت دیگر ، حسابداری یك سیستم پردازش اطلاعات می باشد كه رویدادهای مالی موثر بر سازمانها را شناسایی نموده و اثرات اینگونه رویدادها را به تصمیم گیرندگان گزارش می كند . اما نیازهای اطلاعاتی استفاده كنندگان از اطلاعات مالی به دلیل تحولات سیاسی ، اجتماعی و  اقتصادی و اثرات آنها بر محیط فعالیت سازمانها ، در حال تغییر می باشد ، در نتیجه حسابداری در جهت تأمین این نیازها به ناچار در مبانی ، اصول و استانداردهای گزارشگری و اندازه گیری تجدید نظر می نماید تا هدف نهایی حسابداران یعنی تأمین نیازهای اطلاعات استفاده كنندگان از خدمات حسابداری تحقق یابد .

 

گزارشات مالی و اجزای آن:

محصول نهایی فرآیند حسابداری مالی ، ارائه اطلاعات مالی به استفاده كنندگان مختلف ، اعم از استفاده كنندگان داخلی و استفاده كنندگان خارج از واحد تجاری ، در قالب گزارشات حسابداری است آن گروه از گزارشات حسابداری كه با هدف تأمین نیازهای اطلاعاتی استفاده كنندگان خارج از واحد تجاری تهیه و ارائه می شود ، در حیطه عمل گزارشگری مالی قرار می گیرد .

صورتهای مالی ، بخش اصلی فرآیند گزارشگری مالی را تشكیل می دهد . در حال حاضر یك مجموعه كامل صورتهای مالی شامل ترازنامه ، صورت سود و زیان، صورت سود و زیان جامع و صورت جریان وجوه نقد ( كه صورتهای مالی اساسی نامیده می شود . ) و یاد داشتهای توضیحی می باشد . دیگر موارد تشكیل دهنده گزارشگری مالی مواردی از قبیل گزارش مدیران درباره فعالیت واحد تجاری و گزارش تحلیلی مدیران می باشد ، كه همراه با گزارش حسابرسان مستقل ( و حسب مورد گزارش بازرس قانونی ) و صورتهای مالی مجموعه ای تحت عنوان گزارش مالی سالانه را تشكیل می دهد . سایر گزارشهای مالی كه بطور موردی و با اهداف خاص تهیه می وشد در بر گیرنده مواردی از قبیل گزارشهای مالی تهیه شده به منظور دریافت تسهیلات مالی از بانكها ، گزارش توجیهی هیئت مدیره جهت افزایش سرمایه در مورد شركتهای سهامی و اظهار نامه مالیاتی می باشد .

 

واحد گزارشگر :

گزارشگری مالی منعكس كننده حسابدهی واحد تجاری در قبال منابع آن است و از این رو مبنایی برای ارزیابی وظیفه مباشرت مدیریت  و اتخاذ تصمیمات اقتصادی فراهم می آورد . صورتهای مالی بعنوان بخش اصلی فرآیند گزارشگری مالی ، به استفاده كنندگان مختلف در ارزیابی وضعیت مالی ، عملكرد مالی و انعطاف پذیری مالی واحد تجاری یعنی ( واحد گزارشگر ) یاری می رساند . واحد گزارشگر به یك واحد تجاری منفرد یا گروه واحدهای تجاری اطلاق می شود كه موضوع یك مجموعه صورتهای مالی مشخص است كه بنابر الزامات قانونی ، قرار دادی یا عرفی و به منظور رفع نیازهای اطلاعاتی استفاده كنندگان تهیه و ارائه می شود .

 


 – استانداردهای حسابدار ی- سازمان حسابری – نشریه 160

 – استانداردهای حسابداری – سازمان حسابرسی – نشریه 160

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” بررسی دانش و سیستم حسابداری ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – بررسی دانش و سیستم حسابداری – با برچسب های زیر مشخص گردیده است:
مقاله دانش و سیستم حسابداری,دانش و سیستم حسابداری

جدیدترین و بهترین فایل های موجود در اینترنت برای استفاده کاربران در همین سایت گردآوری شده است. در همه زمینه ها می توانید تنها با یک جست و جو فایل خود را پیدا کرده و به سادگی دانلود نمایید. هنگام جست و جوی فایل از کلمات کلیدی موضوع یا عنوان مورد نظر خود استفاده نمایید.

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *