بررسی عملكرد Main Board 60 صفحه + doc

چیپهای مخصوص سرعت دوبله مادربوردهای اولیه باتوجه به سرعت CPU دارای سرعت محدودی بودند كه از 5MHZ تجاوز نمی كرد اگر چه افزایش سرعت كار CPU كار چندان آسانی نبود ولی مشكل اصلی در افزایش سرعت كامپیوترها ، سرعت مادربورد بود

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 60

حجم فایل: 34 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

بررسی عملكرد Main Board
چیپهای مخصوص سرعت دوبله

مادربوردهای اولیه باتوجه به سرعت CPU دارای سرعت محدودی بودند كه از 5MHZ تجاوز نمی كرد. اگر چه افزایش سرعت كار CPU كار چندان آسانی نبود ولی مشكل اصلی در افزایش سرعت كامپیوترها ، سرعت مادربورد بود. در زمانی كه صحبت از سرعتهای حداكثر 20MHZ در میان بود، شركت اینتل در اوائل 1990 به معرفی CPU جدید خود یعنی 80486DX پرداخت و همه سازندگان مادربورد را متحیر ساخت .

بسیاری از خریداران كامپیوتر نیز از ترس اینكه یكسال بعد كامپیوتر آنها بسیار قدیمی به حساب خواهد آمد از خرید خودداری كردند. به این دلیل شركت اینتل راه حل دیگری را پیش گرفت كه عبارت بود از استفاده از چیپهای سرعت دوبله (Clock Doubler )

اولین نوع این چیپهایك 80486 مخصوص بود كه روی یك مادربورد 25MHZ قرار می گرفت. اما این 80486 عادی نبود بلكه طوری ساخته شده بودكه از دیدگاه مادر بورد با سرعت 25MHZ كار می كرد اما در درون خود سرعت 50MHZ را داشت . یعنی كلیه اعمال داخلی مثل محاسبات و انتقال داده ها را با سرعت 50 انجام می داد اما اعمال خارجی مثل انتقال اطلاعات روی هارد دیسك با سرعت 25 انجام میگرفت.

این چیپ جدید با نام 80486DX2-50 معروف شد. منظور از عدد 2 همان دو سرعته بودن آن است و 50 نیز نشاندهنده حداكثر سرعت چیپ است . البته بعدا چیپ 486DX-50 و بالاتر از آن نیز عرضه شد.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” بررسی عملكرد Main Board ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – بررسی عملكرد Main Board – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود و خرید مقاله بررسی عملكرد Main Board;خرید و دانلود مقاله بررسی عملكرد Main Board;خرید مقاله بررسی عملكرد Main Board;دانلود رایگان مقاله بررسی عملكرد Main Board;دانلود رایگان تحقیق بررسی عملكرد Main Board;دانلود رایگان پروژه بررسی عملكرد Main Board

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *