بررسی كانال ارتباط بی سیم و سیستم های ماهواره ای 22 صفحه + doc

تاریخچه در دهه 1950 و اوایل دهه 1960 مردم سعی كردند تا سیستم ارتباطی از طریق برخورد سیگنالها به بالونهای فلزی ایجاد نمایند متاسفانه سیگنالهای دریافتی بسیار ضعیف بوده و كاربرد عملی نداشت

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 22

حجم فایل: 214 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

بررسی كانال ارتباط بی سیم و سیستم های ماهواره ای

تاریخچه

در دهه 1950 و اوایل دهه 1960 مردم سعی كردند تا سیستم ارتباطی از طریق برخورد سیگنالها به بالونهای فلزی ایجاد نمایند. متاسفانه سیگنالهای دریافتی بسیار ضعیف بوده و كاربرد عملی نداشت. سپس نیروی دریایی آمریكا نوعی بالون ثابت را در آسمان یافت (ماه) و سیستمی عملیاتی برای ارتباط دریا به ساحل را به كمك برخورد سیگنالها به آن ایجاد كرد.

استفاده از ماهواره اولین بار توسط دانشمند انگلیسی بنام اتورسی كلارك مطرح شد. لیكن با توجه به محدودیتهای تكنولوژیكی اجرای این ایده تا اوائل دهة 60 میلادی به تعویق افتاد . پرتاب ماهواره موسو م به اكو در سال 1960 میلادی و قرار گرفتن آن در مدار زمین را می‏توان آغاز دوران ارتباطات ماهواره دانست. ماهواره‏های اولیه از مدارهای با ارتفاع كم استفاده می‏كردند و سرعت چرخش این ماهواره‏ها از سرعت چرخش زمین بیشتر بود. در نتیجه امكان ارتباط ایستگاههای زمینی با ماهواره فقط در مدت كمی از روز حدود 100 دقیقه امكان داشت.

فهرست مطالب:

تاریخچه 2

مقدمه 4

مصارف بی سیم 5

انواع شبكه های بی سیم 5

ایستگاه های ماهواره ای 8

ماهواره های ارتباطی همزمان 10

ماهواره های مدار كوتاه 14

مقایسه ماهواره و فیبر نوری 16

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” بررسی كانال ارتباط بی سیم و سیستم های ماهواره ای ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – بررسی كانال ارتباط بی سیم و سیستم های ماهواره ای – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود و خرید مقاله بررسی كانال ارتباط بی سیم و سیستم های ماهواره ای;خرید و دانلود مقاله بررسی كانال ارتباط بی سیم و سیستم های ماهواره ای;خرید مقاله بررسی كانال ارتباط بی سیم و سیستم های ماهواره ای;دانلود رایگان مقاله بررسی كانال ارتباط بی سیم و سیستم های ماهواره ای;دانلود رایگان تحقیق بررسی كانال ارتباط بی سیم و سیستم های ماهواره ای

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *