بررسی پست برق باورس 125 صفحه + docx

بررسی پست برق باورس

دسته بندی: برق

فرمت فایل: docx

تعداد صفحات: 125

حجم فایل: 12.796 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

بررسی پست برق باورس

پست برق باورس از جمله پستهای فوق توزیع برق منطقه ای زنجان می باشد كه در سال 1372 و به منظور تامین برق و اصلاح افت ولتاژ منطقه مربوط به شهر محمدیه و روستاهای اطراف آن احداث و مورد بهره برداری قرار گرفت . این پست از جمله پستهای SAD طرح آلمان شرقی بوده و اكثر تجهیزات مربوط بجز ترانسفورماتورهای قدرت ( كه ساخت كارخانه ایران ترانسفور ماتور می باشد ) مربوط به شركت AEG می باشد . با توجه باینكه بار این پست عموماً جهت مصارف خانگی می باشد، نیازی به استفاده از بانكهای خازنی دیده نمی شود و متوسط ضریب قدرت پست 0.98 در شب و 0.9 در روز می باشد . تغذیه پست عموماً از پست 230/63KV زیاران بوده و در مواردی خاص از پست 230/63KV البرز تغذیه می شود. از 12 خروجی سمت 20KV در حال حاضر 7 خروجی به مورد بهره برداری رسیده است . متوسط پیك بار كل پست در روز عــــــادی

MW 15- MVAR 8 و در پیك بار شبMW 20 – MVAR 10می باشد . البته این اعداد و ارقام در یك ساعته عادی ثبت شده است . دور تجهیزات نیز فنس كشی شده است تا از بروز خسارت در اثر تماس حیوانات موزی از جمله موش و سمور و مار جلوگیری شود. قسمتهای دیگر پست به غیر از محدوده تجهیزات كه شن ریزی شده ، آسفالت كاری و خیابان كشی شده است . تا دسترسی به مناطق مورد نیاز پست راحتتر گردد.

هدف از این پروژه كه به عنوان پایان نامه كارشناسی انتخاب گردیده است؛ مقایسه فنی و عملی تجهیزات و طراحی پست با توجه به استاندارهای موجود و تصویب شده وزرات نیرو می باشد.

در این پروژه سعی شده است ضمن آشنایی با تعاریف و مفاهیم فنی پست به نحوه و نوع انتخاب تجهیزات و مقایسه با استانداردهای موجود در سطح شبكه برق رسانی ایران پرداخته شود .

امید می رود که این مجموعه بتواند نیاز دوستاران علم را براورد و پنجره ای روشن فراروی رهروان علم باز نماید .

در پایان از كلیه كسانی كه مرا در این امر یاری و راهنمائی كردند من جمله استاد راهنمای عزیز جناب مهندس الهوردیزاده و استاد علمایی و آقایان مهندس نوروزیان مرادی و حسامی و پرویزی و ظفرجو و همسرم كمال تشكر را دارم.

((اطلاعات محیطی و دسته بندی آسیب ))

از آنجاكه تجهیزات پستها تحت تاثیر شرایط محیطی پست قرار می گیرند لذا در طراحی آنها بایستی به این مشخصات توجه نمود. برای گروه بندی این مشخصات امكانات و جلسات زیادی با سازمان هوا شناسی صورت گرفت و سرانجام در سال 1975 به بعد و به توصیه سازمان مزبور فعلاً می بایست از اطلاعات سالهای 1950 و 1975 كه در نشریات هوا شناسی موجود است استفاده نمود . لذا این اطلاعات برای 155 منطقه موجود طبق جدول پیوست جمع آوری و به شرح زیر گروه بندی گردیده است :

1- ارتفاع از سطح دریا : با افزایش ارتفاع از سطح دریا دانسته هوا كاهش یافته و از یك طرف خاصیت عایقی آن كه در سطوح عایقی خارجی نقش داردكاهش یافته و از سوی دیگر خاصیت تبادل حرارت بین دستگاهها و محیط اطراف كاهش می یابد. این پارامتر به شرح زیر گروه بندی شده است :

– گروه A ارتفاعهای كمتر از 1000 متر معادل 1000 متر ( شرایط نرمال)

– گروه B ارتفاعهای بین 1000 تا 1500 متر معادل 1500 متر

– گروه C ارتفاعهای بین 1500 تا 2000 متر معادل 2000 متر

– گروه Dارتفاعهای بیش از 2000 متر كه بسیار محدود می باشد معادل 2500 متر

2- درجه حرارت حداكثر محیط : این درجه حرارت كه عمدتاً در طرح سیستم های خنك كننده و درجه حرارت مجاز هادیها و غیره نقش دارد به شرح زیر گروه بندی شده است:

– گروه A مناطقی كه درجه حرارت حداكثر آنها كمتر از 0c40 است . معادل 0c40 ( شرایط نرمال )

– گروه B مناطقی با درجه حرارت حداكثر مطلق بین 0 40 تا 0C 45معادل C045.

– گروه C مناطقی كه با درجه حرارت حداكثر مطلق آنها بین 45 تا 050 سانتی گراد معادل 500 سانتی گراد

– گروه D مناطقی كه درجه حرارت حداكثر مطلق آنها بیش از 50 است معادل 55 درجه سانتی گراد .

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” بررسی پست برق باورس ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – بررسی پست برق باورس – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
بررسی پست برق باورس; پست برق باورس

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *