بررسی ژیمناستیكهای هنری ورزش است یا هنر؟ 19 صفحه + doc

ژیمناستیكهای هنری ورزش است یا هنر؟ حركت عادی سطح یك نمایش در مهارتهای رقصیدن است؟ یا بیشتر شبیه یك رقص باله است در رقصیدنی كه یك نقش را همچنین بازی می كند؟

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 19

حجم فایل: 11 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

مقدمه

ژیمناستیكهای هنری ورزش است یا هنر؟ حركت عادی سطح یك نمایش در مهارتهای رقصیدن است؟ یا بیشتر شبیه یك رقص باله است در رقصیدنی كه یك نقش را همچنین بازی می كند؟

ورزشكارانی كه عاشق رقص و جهش و خوابیدن هستند واقعاً باید دوره رقص داشته باشند؟ قصد این كتاب پاسخ به تمام این پرسشهاست و نشان دادن آنها بدون شك، كه رقص واقعاً یك قسمتی از ژیمناستیك است. ژیمناستیك، اگرچه بعضی را می ترساند، اما مطمئناً هم ورزش و هم هنر است.

طرح این كتاب بعد از چند سال تدریس رقص برای ژیمناستیك آمده است و دو سال از نوشتن درباره موضوع برای مجله ورزشكار بین المللی. تدریس تقریباً تصادفی اتفاق افتاد، وقتی من در یك بدنسازی توقف كردم كه درباره امكان ایجاد كلاسهای مختلط برای بچه ها و بزرگسالان تحقیق كنم. (مدیر) توضیح داد كه آن ممكن است برای اعضای تیمهای مسابقه ای زمان بگیرد كه شروع كننده دوره های رقص را و من وسوسه شدم با این فكر كه رقص و ژیمناستیك با هم تركیب شوند. من ژیمناستیك را در تلویزیون تماشا كرده بودم و آن را بطرز وحشتناكی هیجان انگیز پیدا كردم و همیشه می توانستم بگویم كه ورزشكارهای مسابقه ای دوره رقص داشته اند.

بنابراین من بعداً ترسیدم وقتی كشف كردم كمبود اطلاعات موجود در موضوع رقص برای ژیمناستیك. چگونه من باید می دانستم كه دقیقاً چه دوره هایی باید به ورزشكاران داد؟ چه چیزهایی من باید شامل طرحهای درس می كردم؟و اگر مفسران تلویزیون دائماً به كمبود یا مهارت ورزشكاران اشاره می كردند.

تعلیم رقص برای ژیمناستیك

به سولات زیر در طول دوره پاسخ دهید و جوابهای درست را تهیه كنید خصوصاً در قسمتهایی كه مربوط به ورزشكار است. دوماً چنین دوره ای وقتی كه ورزشكار یك دوره كامل را داشته باشد اتفاق می افتد. اگر حركات عادی نباید به درستی مورد بررسی قرار بگیرند. تا هنگامیكه تمام نیازهای زیر با رضایت تلاقی پیدا كنند.

(1) آیا رقص باله شامل تمام مراحل لازم و عوامل سختی می شود.

(2) آیا حركات و حالتهای برگزیده هر دو تنوع و هیجان را پیشنهاد می كند؟

(3) آیا تمام عوامل فاصله ای كاملاً مورد بررسی و استفاده شیرین فایده قرار گرفته‌اند.

(4) آیا حركات عادی تنوع موزون را اظهار می كند؟

(5) آیا حركات با هم ناشی می شوند بدون آمدن آنها ثبت سرهم؟ اگرچه داوری‌ها تاكید قابل توجهی بروی حركات پیوسته قرار می دهند و ورزشكار باید مطمئن باشد كه هر حركت با یك شروع و پایان روشن، شمرده انجام می شود.

(6) آیا جریان عادی تنها شامل مهارتهایی می شود كه ورزشكار در یك سرعت مناسب موفق داشته باشد؟ ورزشكار باید 90 درصد سرعت موفلق داشته با مهارتهای نمایشی روی نورد كوتاه قبل از سعی كردن آنها روی یك نورد از تنظیم ارتفاع. همین طور، او باید 90 درصد نمایش مثبت روی نورد بلند داشته باشد. قبل از تكامل آنها برای اجرای مهارتهای در طمی یك رقابت.

(7) آیا (حركات عادی) بین تنظیم زمان 1:10 تا 1:30 دقیقه اتفاق می افتد. دوباره بخاطر حالت عصبی توجه می شود یك نقش بزرگ را در طول نمایش واقعی بازی كند. یك كار عادی كه استافده می شود در هر دو حداقل بی نهایت یا شیرین مقدار زمان ممكن است در طول رقابتی كوتاهی شود. آن ورزشكارهایی كه تجربه كمتر دارند مخصوصاً باید از این بی نهایت ها خودداری می كنند.

(8) آیا بنیه ورزشكار در تعیین اندازه یك تمرین مورد بررسی قرار گرفته می‌شود. یك كار عادی طولانی بهترین اثر را برای ورزشكارانی كه دارای مهار نیروی لازم هستند، دارد.

(9) آیا كارهای عادی یك برگستگاه می سازند؟ یك دستكاری تكمیلی آب و هوایی به اندازه ای كه روی یك سطح مهم است روی نورد تعادل هم مهم است.

(10) آیا تمرین نشان می دهد در راهی كه داوری می كند و تماشاگران فراموش می‌كنند محدودیت سطحی كه نمایش داده شده.

(11) آیا هیچ شگفتی وجود دارد؟ (تغییرات ناگهانی در اداره، سطح یا تنوع)

اگر به مهارت كامل آن آشنایی دارید. اطلاعاتی كه در این بخش آمده باید در یك حركت عادی رقص خیلی با علاقه نتیجه دهد. نمایش موفق هنوز یك موضوع دیگر است. آن به آفرینش حركات برگزیده و یك نمایش درخشان از تنوع حركات موزون نیاز دارد. اما حتی ورزشكاران با دقیق ترین حركات عادی باله همیشه انها را كاملاً انجام نمی دهند و بطور كلی، علت آن ناتوانی انجام عناصر بالا نیست اما یك مورد از حالت عصبی است، ضروری است كه حركات عادی افكنده شود. مثل حركات عادی سطح و به شیوه و شخصیت ورزشكار در هرجا بخورد. در این صورت ورزشكار فرصت شبیه‌ برای موفق شدن خواهد دانست. اغلب شبیه موفقیت را تجربه می كند. شانس بیشتر كه اعتماد به نفس نه حالت عصبی- ایفای نقش می كند.

از آنها درخواست كنند كه تركیبات خودشان را از انرژی، بدون انرژی، رقص و مهارتهای ژیمناستیك خلق كنند. حتی مقدار كمی كه در معرض دید قرار می گیرند كه مشكل را خودشان حل كند نتیجه می دهد كه خلاقیت بالا می رود و به احساساتی از موفقیت و اعتماد به نفس دست می یابند.

كلاس رقص مردان پس، تنها به چهار قطعه كه عبارت است از: گرمی، حركات سر تا سر سطح و خنك شدن، نیاز دارد. تا هنگامیكمه مردان احساس به نوع سبكی با رقصیدن كنند، قسمتهایی كه معلم باله باید آگاهی كافی داشته باشد در واقع با این شروع كه یك ساعت و نیم كلاس از هفته برای مردان ممكن است كافی و معقول باشد.

در آخر، موقعیت یك عامل اصلی است. چنانچه در هر دانش آموز پیر یا جوان- مذكر یا مونث- تجربه موفقیت یك منبع بزرگ محرك و القاء است. بدست آوردن آن بوسیله ورزشكار و ممكن است كه معنی بدهد آموزشكار رقص مجبور به اتخاذ كردن گام آهسته تر و نشان دادن صید بیشتر بوده است.

متناوباً، ممكن است به سادگی برای معلم ضروری شود كه تلاش بیشتری در رابطه با هنر رقص دانش آموزان ورزشی صرف كند.

آرنو این نكته را به خوبی خلاصه می كند. بوسیله بازرس مخصوص در رابطه با رقص ورزشكاران «اول انجام حركات مشابه، معلم به فرد مذكر یك نوع فعالیت كه او با آن راحت است خواهد داد و تصور واقعی كه با آن می تواند شناسایی كند.» و در نظر توبی تاوسون.

وقتی مردان زمان می گیرند كه در دوره شان نكات اساسی رقص را یاد بگیرند. ما خواهیم دید فوائدی كه تنها در ورزش سطح به كار نمی رود. اما در حوادث دیگر به خوبی رقص مجبور هست بیشتر به ورزشكار ارائه كند، هم تكنیك كیفیت حركات و دستیابی به بیان نفس.

در مورد موسس

ری پیكا یك رقصنده حرفه ای است و آموزگار رقص بچه ها و بزرگسالان. او متخصص معروف بین المللی آموزش حركت است و موسس و خالق و مدیر حركت و یادگیری یك شركت كه مواد اصلی برای آموزش حركت تهیه می كند. خانم پیكا مقاله های زیادی در مورد رقص و حركت برای ورزشكار بین المللی نوشته است كه شامل رقص برای ورزشكار «تشویق خلاقیت در ورزشكار» «جلوگیری از آسیب در طول دوره رقص» و «نیازمند به: معلمان رقص آزاد». تعدادی از مقاله های او در نهضت آموزش و پرورش برای بچه ها در بسیاری انتشارات ظاهر شده مثل مجله آموزگار، مناظر كودكستان، و مركز نگهداری كودك.

یك غزل سرای مشهور و آواز خوان، خانم پیكا شعرهایی در مورد حركت نوشته است: شعرها و فعالیتهای برای حركت و یادگیری با بچه های جوان. او یك ستون برای موسیقی اولیه كودكان نوشته و میزبانان آن «حركت برای یك دقیقه» را از شبكه‌های تلویزیون عمومی در سر تا سر كشور پخش كردند.

ری در اوقات بیكاری اش از خواندن لذت می برد و دوزندگی انجام می دهد و با آب در كنار بركه خانه‌اش تفریح می كند.

رقص و ژیمناست مرد

من در بخش 1 بحث كردم كه چند اختلاف نظر برای دخول تعلیم رقص در برنامه ژیمناستیك به وجود آمده است. اگرچه بحث تا این اندازه ابتدا در ژیمناستیك بانوان آمده است، تعدادی از این اختلاف نظرها در ژیمناستیك مردان بخوبی دیده می شود. برای مثال، بحث برای جلوگیری از آسیب در هر دو مورد دیده می شود. مطمئناً ورزشكاران مرد می توانند از یك آگاهی مطبوع در مورد هم ترازی بدن سود ببرند و تعادل و كنترل را نتیجه دهند. بعلاوه آنها می توانند از توانایی تا ادراك سود ببرند و استفاده بموقع از كل پا، اجازه برای ثبات بیشتر وقتی روی سطح هستند و ظرفیت بیشتر برای پریدن از آن بوجود آورند.

همین طور مهم است كه مردان ورزشكار مهارت روی اجزای بدن مثل دستها، بازوها، صورت و سر به دست آورند. برای مثال، لازم است كه آنها یاد بگیرند كه با دستها و بازوها چه كارهایی می توان انجام داد وقتی هیچ وسیله ای نیست كه با آنها مشغول شد. همچنین با همتای مونثشان از صورت و سرهایشان استفاده كنند برای نشان دادن بیان درون و تنوع حركات موزون. تكنیك رقص برای هر كسی كه باید چرخش ها را انجام دهد گرانبها است.

علاوه بر این شباهتها، نیازهای مشخصی برای ژیمناستیك مردان وتعلیم رقص آنها وجود دارد. این بخش این نیازهای یگانه را نشان می دهد كه روی هم رفته شامل توسعه بدن و مختصراً تعدادی پیشنهاد برای آموزگاران رقص كه دانش آموزانشان شامل ورزشكاران مرد می شود دارد.

نیازهای یگانه

ورزشكاران مرد اغلب دارای یك نقطه ضعف هستند كه تنها به علت جنس ویژه آنها است. Toby Towson 1986 یك قهرمان ورزش سطح در سالهای 1969 و 1968 در تعلیم رقص او معتقد است می تواند به ژیمناست مرد كمك كند كه بدنش را در یك همسازی بیشتر گسترش دهد.

هر چند در حقیقت با ژیمناست زن تجلی شخص و قوه ابتكار خیلی بیشتر می‌تواند زیادتر شود بوسیله اضافه كردن رقص در دوره مردان ورزشكار. مردان خصوصاً در تجلی خود یك مشكل پیدا می كنند بطور كلی بخاطر اینكه اجتماع اخیراً اجازه آزادی مردان در بیان احساسات را شروع كرده است. در رقابت مردان ورزش سطح یك ورزش آزاد شناخته شده است. بخاطر اینكه ورزشكاران آزاد هستند كه از فضایی كه در اطرافشان است استفاده كنند برای ابراز خودشان. در طول عناصر چرخش و تحول، انعطاف پذیری، نیرو، تعادل و وزن را نشان می دهند Towson هنوز بیشترین عادتهای جاری بطور شگفت آوری شبیه هستند بخاطر كمبود تجلی شخص، خلاقیت و موسیقی كه تفاوتها را زیاد می كند. بنابراین بخاطر اینكه رقص به اشتیاق حركت ورزشكار مرد می افزاید و توازن و خاطر جمعی به او القاء می كند، او را آزاد می كند و به او اجازه می دهد بیشتر خلاق باشد.

البته قبل از اینكه مربی و آموزگار رقص از فواید متقاعد شوند هنوز یك مشكل از كمبود اشتیاق از طرف خود ژیمناست ها وجود دارد. چنانچه در زنان ژیمناستیك یك فعالیت فوق برنامه ای انتخاب شده، ورزشكاران مرد نیز یك مقاومت طبیعی را تجربه می كنند برای شركت اجباری در چیزی كه در ذهنشان است وقت كمی برای انجام كاری كه دوست دارند باقی می ماند.

بعلاوه در مردان مشكل تصور وجود دارد كه این ناراحت كننده است اما واقعیت این است كه رقصنده مرد و حتی مسائل جنسی او مورد بررسی قرار گرفته است. مردان جوان كه داوطلبانه در كلاسهای رقص شركت می كنند اغلب مجبور به جنگ هستند كه مردانگی شان را ثابت كنند به همتایشان و گاهی اوقات نیز به والدینشان خوشبختانه این موضوع با افزایش پیدایش رقص بطور كلی و رقصنده مرد بویژه تغییر پیدا كرده است. در نمایشهای تلویزیون عمومی و فیلمها حالا تعداد زیادی از رقصنده‌ها چه مرد و چه زن استفاده می شود. داستهایی در رابطه با مردمی كه زندگی خود را در این زمینه انتخاب كرده اند عرضه شده است.

ظهور رقص بر یك چند سال پیش هنوز یك ترفیع دیگری بود برای تصور رقص مردان بخاطر اینكه رقص بر یك عادت است كه مقدمتاً بوسیله مردان جوان انجام شود و بیشتر در حالت طبیعی اش یك ورزش بود. كمك عمومی آن «این افسانه را كه رقص تنها كار زنان است از بین برده است.»

آموزگاران هرچند در هر زمان باید اشتیاق را درذهنشان نگه دارند چنانچه در بخشهای قبلی بحث شد.اشتیاق یك عامل اصلی در یادگیری است و آن حتی ممكن است اصلیترشود درجائیكه ورزشكاران مرد جوان بویژه دركوششهای اولیه نگران هستند.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” بررسی ژیمناستیكهای هنری ورزش است یا هنر؟ ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – بررسی ژیمناستیكهای هنری ورزش است یا هنر؟ – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
بررسی ژیمناستیكهای هنری ورزش است یا هنر;تعلیم رقص برای ژیمناستیک;رقص و ژیمناست مرد

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *