تحقیق بررسی اینترنت (سرویس وب WSDI-S ) 25 صفحه + doc

تحقیق بررسی اینترنت (سرویس وب WSDIS ) در 25 صفحه ورد قابل ویرایش

دسته بندی: کامپیوتر و IT

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 25

حجم فایل: 21 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

تحقیق بررسی اینترنت (سرویس وب WSDI-S ) در 25 صفحه ورد قابل ویرایش

فهرست

سمنتیك های سرویس وب WSDL-S…………………………………………………………………………………….

1- مقدمه…………………………………………………………………………………………………………………………………………

2- ملزومات ویژه سمنتیكهای سرویس وب………………………………………………………………………………….

3- یك مثال……………………………………………………………………………………………………………………………………

4- استفاده از عناصر توسعه پذیر WSDL………………………………………………………………………………..

5- پشتیبان1-1 WSDL……………………………………………………………………………………………………………

6- مراجع………………………………………………………………………………………………………………………………………..

7- ضمیمه A : شرح طراحی الگو با استفاده از XSLT………………………………………………………….

8- ضمیمه B : شرح طراحی الگو با استفاده از XQUERY ……………………………………………….

9- ضمیمه C : آنتولوژی سفارش خرید………………………………………………………………………………………

10- ضمیمه D : انتخابات طراحی………………………………………………………………………………………………

سمانتیك های سرویس وب – WSDL-S

یادداشت فنی

ورژن 0/1

آوریل ،‌2005

نویسندگان (به ترتیب حروف الفبا) :

Rama Akkiraju ،‌تحقیق IBM

Joel Farrel ،‌گروه نرم افزار IBM

John Miller ، آزمایشگاه ISDIS ، دانشگاه جورجیا

Meenaksi Nagarijan ، آزمایشگاه ISDIS ، دانشگاه جورجیا

Marc – thomas schmiat ، گروه نرم افزاری IBM

Amit sheth ، آزمایشگاه ISIS ، دانشگاه جورجیا

Kunal verma ، آزمایشگاه ISBIS ، دانشگاه جورجیا

حق انحصاری مورد نظر

كپی رایت 2005 با همكاری مركز كاربرد ماشینی داد و ستد (تجارت) جهانی و دانشگاه ویرجینا است تمام حقوق محفوظ می باشد.

IBM و دانشگاه ویرجینیا به هر حال به شما اجازه كپی برداری و استفاده از خدمات سمانتیك های سرویس وب WSDL-S یادداشت فنی، حداقل بدون هزینه وامانت داری.‌فراهم آورده اند كه شامل تمام كپی های حاصله از آنوتیشن های سمانتیك سرویس وب WSDL-S یادداشت فنی یا قسمت های دیگری می شود كه شما به آن دست می یابید:

1- ارتباط (لینك) یا URL به قسمت های خاص این مكان

2- حق انحصاری مورد نظر همانگونه كه در سمانتیك های سرویس وب WSDL-S یاداشت فنی نشان داده شده است.

به جز در مواردی كه كپی داری در بالا تضمین شده است،‌ نویسندگان به صورت درونی (مفهومی) یا بیرونی هیچ حقی در استفاده از موارد دیگر یا كنترل آنها را ندارد سمانتیك های سرویس وب – WSDL-S در اطلاعات فنی آنچه كه هست تهیه كرده و نویسندگان هیچ مجوز یا گواهی نامه ای ،‌به صورتی داخلی یا خارجی كه شامل مجوز و گواهی ارائه هدف خاص یا موضوعی باشد ندارند. این است كه محتوای سمانتیك های سرویس وب – WSDL-S در اطلاعات فنی مناسب برای دستیابی به هر هدفی است، اما چنین كاربردی برای چنین مفاهیمی به معنای استفاده از كپی رایت تجارت ها و حقوق دیگر نمی شود.

(مبتكران) نویسندگان هیچ حق مستقیم، غیر مستقیم ، خاص، اتفاقی یا دائمی را در آسیبهای حاصله یا مربوط به استفاده یا توزیع و گسترش سمانتیك های سرویس وب WSDL-S را در اطلاعات فنی ندارند.

نام و مارك تجاری مبتكران ممكن است در هر حالتی استفاده نشود كه شامل تبلیغ یا نمایش عمومی موارد خاص یا محتوای آن بدون هیچ مجوز قبلی می شود. موضوع كپی رایت در سمانتیك های سرویس وب WSDL-S اطلاعات فنی در هر زمانی بر عهده مبتكران آن مورد است.

هیچ حقوق دیگری از طریق كاربرد و موارد دیگر وجود ندارد.

چكیده

استاندارد WSDL متداول در سطح نحوی كار می كند و فاقد توصیف معنادار مورد نیاز برای نشان دادن ملزومات و امكانات سرویس های وب می باشد.

سمانتیك ها می توانند استفاده مجدد و كشف نرم افزاری را اصلاح كنند و به طور قابل توجهی تركیب سرویس های وب را تسهیل بخشند و تكمیل برنامه های كاربردی میراث را كه به عنوان بخشی از مجتمع سازی فرایندتجاری مقدور سازند اطلاعات فنی سمانتیك های سرویس وب مكانیزمی برای مرتبط كردن تفاسیر معنادار با سرویس های وب مشخص می كند كه با استفاده از زبان تصیف سرویس وب WSDL شرح داده می شود این زبانی مبنی بر این مفهوم است اما با اصلاح قابل توجه به جزئیات در این طرح

در این طرح ما فرض می كنیم كه مدل های رمسی سمنتیك مربوط به سرویسها اخیراً بوجود آمده اند. در روش ما،‌این مدل ها خارج از اسناد WSDL محافظت می شوند و از طریق عناصر توسعه پذیر WSDL از سند WSDL ارجاع می شوند. نوع اطلاعات سمنتیكی كه برای شرح سرویس وب مفید است پیرامون مفاهیم تعریف شده توسط ارتباط وب سمنتیك در [owl-s] OWL-S و سایر تلاش های [METEOR-SWSMO] است. اطلاعات سمنتیك معین شده در این سند دربرگیرنده تعریف جاسازی پیش از پردازش، ورودی، خروجی و تأثیرات عملیات سرویس وب است. این روش مزایای چندگانه ای را در مورد OWL-S پیشنهاد می دهد. ابتدا، كاربرد می تواند به روش سازگار و در حال پیشرفت جزئیات سطح عملیاتی و سمنتیكی را در WSDL زبانی كه یك توسعه دهنده ارتباط با آن آشنا است را شرح دهد. ثانیاً، با خارج كردن مدل های دمین سمنیك ما یك روش آگنوستیك برای زبانهای بازنمایی آنتولوژی انتخاب كردیم. این كار به توسعه دهندگان (ارتقاء دهندگان) ؟؟ وب اجازه می دهد تا سرویس های وب خود را با انتخاب زبان آنتولوژی (نظیر UML یا OWL) بر خلاف OWL-S ، تفسیر كنند. این مسئله مهم است زیرا توانایی در استفاده مجدد از مدل های دمین موجود مطرح شده در زبان های مدل سازی نظیر زبان UML می تواند نیاز به سمنتیك های مدل مجزا را به شدت كاهش دهد.

در آخر، به روزرسانی تجهیزات موجود پیرامون WSDL ساده است و روش افزاینده ما را سازگار می كند.

وضعیت

این یك یادداشت فنی است كه به منظور بحث تهیه شده است و فیدبك موجود در روش را برای اضافه كردن سمنتیكها به تعریفات سرویس های وب استنباط می كند.

1- مقدمه

به عنوان مجموعه ای از سرویس های وب توسعه یافته،‌به صورت قابل توجهی داشتن وسایل اتوماتیكی برای آن مهم بوده برای اینكه كمكی به سرویس های مشخص منطبق بر نیازهای درخواست كننده ارائه دهد یافتن سرویس های وب مناسب بستگی به امكانات وجود ارائه دهندگان سرویس برای توصیف ویژگی های سرویس های آنها و درخواست كنندگان سرویس برای توصیف ملزومات خود به حالت ایده آل و واضح در فرم توصیف – ماشینی دارد. اضافه كردن سمانتیك ها برای ارائه ملزومات و درخواست‌ها از سرویس های وب برای این مورد آشكار و با تفسیر ماشینی ضروری است.

مزایای استفاده از سمانتیك ها چرخه وجود آنها را در سرویس های وب گسترده تر می سازد. در مدت توسعه، ارائه كننده سرویس می تواند سمانتیك های مورد نظر را با ارائه قسمتهای مناسب سرویس وب با مفاهیم موجود در مدل سمانتیك غنی تر مورد ارزیابی قرار دهد. از زمانی كه مدل های سمانتیك توافقی را بر روی معنا و استفاده مورد نظر از شرایط انجام داده است و ممكن است تعاریف رسمی و غیر رسمی از ورودی ها انجام دهد، ابهام كمتری در سمانتیك های مورد نظر برای تهیه كننده آنها وجود دارد. در مدت كشف، درخواست كننده سرویس توصیفی را از ملزومات سرویس با استفاده از شرایط در مدل سمانتیك بیان كرده است. تكنیك های منطقی را می توان برای یافتن تشابه سمانتیكی بین ارائه سرویس ودرخواست به كار برد. در طول ارائه این مورد زمینه عملی تفاسیر برای افزایش كاربردی كردن سرویس های چندگانه و برای ارائه سرویس های مناسب انجام شده است. مهمتر اینكه، سمانتیك ها این امكان را فراهم می كنند كه طراحی های خاص بین اطلاعات مبادله شده از طریق –XML اصلی با پیام های SOAP بوجود آید، كه به طور قابل توجهی برای انجام دادن با ارائه نحوی پیشنهادی در استانداردهای اخیر مشكل می باشد. در طول ساخت، طراحی را می توان برای تبادل اطلاعات استفاده كرد. بنابراین، زمانی بیان شده، كه سمانتیك های توانایی نفوذ را با استفاده از ابزارهایی برای خود كار كردن سرویس در كشف، محاسبه و الگوبرداری دارد.

استانداردهای WS متداول در سطح نحوی كاركرده و فاقد توانایی های ارائه شده سمانتیكی هستند. این مورد مانعی برای توسعه ابزارهای كمك كننده به بشر و یا نگهداری و حفاظت از مرحله نیمه اتوماتیك و تركیب كاربردی هستند. در این اطلاعات فنی، این مشكل را با بكار بردن موردی در گروه سرویس وب برای رساندن آن به استانداردهای سرویس وب مورد توجه قرار داده ایم.

كانسورتیوم وب گسترده جهانی (WTC) در معماری سرویس های وب (W3CWSA) دو جنبه از توصیف كامل یك سرویس وب را ارائه كرده است. اول اینكه توصیف كاربردی نحوی به نحوی است كه در WSDL بیان شد. مورد دوم به گونهای كه در سمانتیك های سرویس بیان شده، ارائه شده و با مورد خاصی پوشش داده نشده است. به طور عملی، توصیف سمانتیك به صورت غیر رسمی بیان شده یا از بین رفته است. با امتحان توصیف WSDL در یك سرویس نمی توانیم به صورت غیر مبهم و آشكاری آنچه را كه سرویس انجام می دهد مشخص كنیم. می توانیم حالت نحوی را در ورودی ها و خروجی ها ببینیم اما در واقع آنچه كه از آنها معنی می دهند یا تغییراتی را كه در محیط سرویس انجام می شود نمی دانیم كه معنی پارامترها چیست یا اینكه شرایط مربوط به اسناد ارائه شده را نمی دانیم. بی تردید هر دو سرویس می توانند دارای تعریف نحوی مشابهی باشند اما از نظر عملكردی لزوماً متفاوت عمل می كند، بدینگونه دو سرویس متفاوت از نظر نحوی با عمل مشابهی روبرو هستند.

ساخت سمانتیك در سرویس های وب به عنوان روشی برای موارد بالا است پیشنهادی نمونه شامل موارد پیش فرض (آغازگرها) ، پروژه ها و زبانهایی همچون SWA/SWSL OWL-S METEOS-S می شوند. در حالیكه توسعه سمانتیك در OWL-S غنی و انعطاف پذیر بوده، بیشترین روش تحقیقی قابل رؤیت برای اطلاعات است. روش جدیدی برای توصیف سرویس های وب بوده و دارای محدودیت های قابل توجهی می باشد اول اینكه این مورد مغایرتی با استانداردهای سرویس موجود ندارد.

به عنوان مثال، در حالیكه مدلهای زمینه در OWL-S در موارد كلی WSDL استفاده می شود مدل طولی OWL-S توصیفی از بقیه موارد WSDL می باشد. دوم اینكه این فرض وجود دارد كه هر كسی از OWL برای ارائه مواردی استفاده می كند كه همیشه مورد وجود ندارد برای غلبه بر چنین محدودیت های روش جدیدی را در این مورد ارائه داده ایم مشاهدات مشابهی برای بقیه پیشنهاد مشخص در بالا به كار می رود.

در اول نمونه ای از داكیومنت WSDL ارائه دادیم كه با اطلاعات سمانتیك به خواننده مروری بر آنچه كه در بقیه مطلب است ارائه می دهد. تفاسیر سمانتیك در بخش4 با نمونه هایی خاص گرفته شده از این نمونه بیان شده اند. ص7 از42

در این نمونه یك خرید ساده از سرویس پیشنهادی را ارائه می دهیم ورودی ها و خروجی هایی از سرویس Process Purchase Order با سمانتیك ها تفسیر شده اند، دو مورد جدید اساساً پیش پردازش ها و افكت هایی هستند كه در عناصر موجود برای ایجاد عملكرد درWSDL می باشد و مورد ارائه شده به عنوان طبقه بندی اضافه شده به ساختار رابط است مفاهیم سمانتیك و روابط آنها در قسمت هایowl نمونه گذاری شده‌اند. Purchause. owl

در داكیومنتWSDL، ورودی Process Purchase Order شامل موارد پیچیده ای است. تعریف تفاسیر سمانتیك برای این انواع پیچیده در سطحی از موارد و انواع پیچیده در این نمونه بیان شده اند. نقشه گذاری سطح اصلاحی جدید بعداً با جزئیات بیان می شود. در این اطلاعات فنی، روش انتخابی برای تفسیر انواع پیچیده نیز پیشنهاد شده است نمونه طراحی عملكردها درXSLT Query با جزئیات در ضمیمه هایB A به ترتیب بیان شده است. نگهداری كلی از نمونه هایowl با شكل كارما ممكن است جزئیاتی برای نوع owl وجود دارد كه در ورژن قدیمی تر این كار موجود است [WSDL-s]. تعاریف XSD از تمام موارد گسترده در این داكیومنت در بخش بعدی است.

این نمونه بر اساس تعریف XMLNS است. تعریف نیم سیپس wssem سه مورد بعدی xml در داكیومنت های نمونه تعریفی از داكیومنت های ورودی و خروجی برای سرویس هستند.

POIM.xsd كه نشان دهنده ویژگی های این آیتم در مرحله خرید است و در زیر بیان شده است.

POBilling.xsd نشان دهنده اطلاعات فاكتور در خرید است كه در زیر بیان شده است. در POBilling.xsdموارد پیچیده POBilling اساساً درbill to Address Ship to Address وجود دارند كه در نمونه POAddress به عنوان نمونه پیچیده ای در خودش است.

بنابراین، ویژگی تفاسیر سمانتیك برای این نمونه های پیچیده در مقایسه با موارد-xsd در نمونه POAddress می باشند.

POAddress.xsd كه به عنوان آدرسی در شرایط خرید است كه در زیر داده شده است.

4- استفاده از عناصر گسترده در WSDL

در این قسمت چگونگی تفاسیر سمانتیك به قسمت های داكیومنت WSDL را بررسی می كنیم.

اتفاقاً 0/2 WSDL دارای ساختارهای بعدی برای آماده كردن توصیفات سرویس است. رابط پردازشگر، عملكرد، پیام، سرویس و موارد پایانی (نهایی) را شامل می شود. از این موارد 3 مورد اول، ساختارهای پیام، عمل، رابط مربوط به تعریف انتزاعی سرویس است در حالیكه سه مورد باقیمانده مربوط به عملكرد سرویس می شوند. در این اطلاعات فنی،‌تمركز اصلی ما بر روی تفسیر معنایی از تعریف انتزاعی یك سرویس برای كشف پویا و تركیب سرویس ها است (این مورد مهم است كه تفاسیر سمانتیك باید در كاربردهای سرویس به كار گرفته شوند. به عنوان مثال، چنانچه پیامی در پروتكل a مشابه نوع دیگری در پروتكل B باشد چنین اطلاعاتی را می توان در مدلهای مشخص نشان داد و از آن در طول عملكرد استفاده كرد. به هر حال، ما تفسیر كاربرد سیستم منظومان نیست. تفاسیر سطح سرویس در قسمتی مورد توجه WS-POLIY قرار گرفته است) مكانیسم های مرجع URL را از طریق عناصر گسترده برای رابط پردازشگر عملكرد و ساختارهای پیام تهیه كرده ایم برای اینكه به تفاسیر سمانتیك تعریف شده در مدل های مشخص سرویس ها اشاره شود.

خلاصه كلی از عناصرگسترده در این اطلاعات فنی به شرح زیر است:

؟ عنصر گسترده،‌اصطلاحاً مدل مرجع، برای طراحی یك به یك عناصر نمونه به مفاهیم در مدل سمانتیك

؟ كار (عملكرد) گسترده، اصطلاحاً طراحی نمونه، به عناصر و نمونه های پیچیده XSD افزوده شده برای اینكه ارتباطی با عناصر نمونه در سرویس وب با مدلهای سمانتیك بیاید چنین مواردی برای چندین مورد در یكی از موارد است.

؟ دو عنصر جدید اصطلاحاً پیش پردازش و افكت، كه به عنوان عناصر اولیه و عناصر عملكرد هستند. پیش فرض ها و افكت ها اساساً در یافتن سرویس ها به كار می روند و لزوماً برای ارائه یك سرویس مورد نیاز نیستند (در این اطلاعات فنی به ارائه جزئیات پیش فرض ها و افكتهایی پرداخته ایم كه شامل تركیبی از موارد پیچیده تا مدل ها و اطلاعات موجود سمانتیك می باشند.

؟ عمل گسترده عنصر رابط پردازشگر كه در اصطلاح طبقه خوانده می شود شامل اطلاعات طبقه بندی شده ای می باشد كه می توان آن را در زمان ارائه یك سرویس در سرویس های وب مانند UDDI به ثبت رساند. طبقه بندی سمانتیك از UDDI از آنتولوژیهای پیشنهادی در [NWSDI SUSO4] استفاده می كند.

تفسیر عناصر ورودی و خروجی

در این قسمت به توصیف چگونگی تفسیر عناصر خروجی و ورودی در سند WSDL می پردازیم در نمونه سفارش خرید با عملیات Processpurchose order یك مورد داده و یك مورد خروجی داشتیم. مورد ورودی (داده) با عنصر Process purchase order Request می باشد كه بوسیله نوع پیچیده processpurchase order Request داده شده است. مورد خروجی با عنصر process purchase order Response است. عملیات WSDL در زیر داده شده است.

در این نمونه، داده (ورودی) نوع پیچیده ای است در حالیكه خروجی یك نوع ساده است برای تفسیر انواع ساده از مورد گسترده عنصر xsd استفاده می كنیم. یك نمونه از طرح xml برای عنصر xsd در زیر نشان داده شده است این مورد نشان می دهد كه هر عنصری می تواند “بوسیله عملكرد در هر فضای بدون طرحی” گسترش یابد ما از فضای wssem با عملكرد مدل مرجع برای تفاسیر مربوط به عنصر استفاده كردیم.

تفسیر انواع پیچیده

انواع پیچیده را می توان با روشهای پیچیده تفسیر كرد. ما دو طرح جداگانه برای تفسیر این انواع پیچیده پیشنهاد كردیم.

؟ تفسیر سطح پائین – تفسیر سطح عنصر Leaf (گره ساختار درختی)

؟ تفسیر سطح بالا: تفسیر در سطح نوع پیچیده

در تفسیر سطح پائین. تمام عناصر Leaf در نوع پیچیده بررسی می شوند. مزیت این روش ساده بودن آن است. این فرضیه وجود داردكه مقایسه مفهومی در مدل برجسته وجود دارد كه طراحی هر عنصر Leaf را انجام می دهد. در این مورد جایی كه هیچ مفهوم قیاسی وجود نداشته باشد تفسیر سمنتیك به صورت نامشخصی باقی می ماند. عیب این مرحله بر این فرض است كه مقایسه یك – به یك بین عناصر طرح و مفاهیم مدل نمونه وجود دارند زمانیكه ارتباطات یك – به – همه و همه به یك وجود دارد مشخص می شود كه ارتباط در هر عنصر Leaf ممكن است وجود نداشته باشد. در تفسیر سطح بالا اناع پیچیده خودشان با مفهوم سمنتیك تفسیر می شوند. مزیت این روش این است كه اجازه می دهد موارد خاص طراحی پیچیده بین عناصر موجود در انواع پیچیده و مفاهیم مشخص در مدل های مشخص به وجود آید عیب این روش است كه پیچیدگی آن محرز است. در این اطلاعات فنی از هر دو روش در تفاسیر استفاده می كنیم. در زیر به توصیف و مكانیسم هر دو مورد می پردازیم.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” تحقیق بررسی اینترنت (سرویس وب WSDI-S ) ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – تحقیق بررسی اینترنت (سرویس وب WSDI-S ) – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
تحقیق بررسی اینترنت (سرویس وب WSDIS );پژوهش بررسی اینترنت (سرویس وب WSDIS );مقاله بررسی اینترنت (سرویس وب WSDIS );دانلود تحقیق بررسی اینترنت (سرویس وب WSDIS );بررسی اینترنت (سرویس وب WSDIS );اینترنت ;سرویس وب; WSDIS

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *