تحقیق بررسی نحوه كار برنامه های كاربردی وب 38 صفحه + doc

تحقیق بررسی نحوه كار برنامه های كاربردی وب در 38 صفحه ورد قابل ویرایش

دسته بندی: کامپیوتر و IT

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 38

حجم فایل: 28 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

تحقیق بررسی نحوه كار برنامه های كاربردی وب در 38 صفحه ورد قابل ویرایش

نحوه کار برنامه های کاربردی وب ?
معماری برنامه کاربردی ?
حلقه درخواست- پاسخ ?
URL های عمل مؤلفه ?
پیام های حلقه درخواست- پاسخ ?
بک تراک کش ??
ایجاد پروژه ها ??
انتخاب یک قالب ??
ایجاد یک پروژه برنامه وب ??
فایل ها و گروه های پروژه ??
مؤلفه های وب ??
منابع سرور وب ??
چارچوب ها ??
محصول (products) ??
مقصد ها ??
ساخت برنامه شما ??
نصب برنامه کاربردی شما ??
خلق مؤلفه های وب ??
مؤلفه Main ??
فایل های Java ??
فایل های WOD و HTML ??
لیست یک – نمونه فایل HTML ??
لیست فایل WOD ??
حفظ و نگهداری وضعیت ??
افزودن متدها به مؤلفه ??
استفاده از برنامه و شیء های Session ??
برنامه کاربردی ??

نحوه كار برنامه های كاربردی وب

برنامه های كاربردی وب دسترسی پویای وب پیج های مبتنی برHTML از طریق یك مرورگر وب را ایجاد می كند. از آنجا كه برنامه های كاربردیWeb Dbject شیء گرا بوده و به زبان جاوا نوشته می شود، برنامه كاربردی شماWeb page هایی را با ایجاد نمونه های شی ها به نام مؤلفه های وب به وجود می آورد.

مؤلفه وب تركیبی از زیرمجموعه هایWocomponent و قالبHTML جاوا است. مؤلفه های وب همه مؤلفه ها و عناصر استانداردHTML شامل انیمیشنFlash، فیلم های Quichtime ، برنامه هایJava script و اپلت های جاوا را در برمی گیرد. مؤلفه های وب همچنین از كاسكاد ورقه های تعاریف(CSS) پشتیبانی می كند.

با افزودن عناصر خاصWebObject با همت هایHTML – به نام عناصر پویا- به مؤلفه‌های وب خود، محتوای پویا را به وب پیج های خود اضافه كنید. برخی عناصر پویا فاقد همت های HTML بوده و صرفاً در كنترل ایجاد محتوا به كار می رود. به عنوان مثال، محتوایی كه شرطی یا تكراری است. هنگام پاسخ دهی به درخواست های مرورگر كلانیت، محتواهای پویا به HTMLایستا ترجمه و تبدیل می شود.

می توانید در ساخت مؤلفه های وب یا ازWebObject Builder یاDirect to Web استفاده كنید. WebObject Builderیك ابزار گرافیكی در خلق مؤلفه های وب بوده و عناصر پویا را به متغیرها و متدهای برنامه كاربردی شما محدود می كند. Direct to Web یك ابزار ساخت سریع نمونه بوده كه برنامه كاربردی در حال كار وب را از مدل E0 ارائه شده خلق می كند. برای تغییر محتوای مؤلفه های Direct to WebازWeb Assistant استفاده نمایید. همچنین می توانید صفحات را فریز كنید- مؤلفه های وب را خلق كرده و به پروژه خود اضافه كنید- و آنها را با استفاده ازWeb Object Builder اصلاح نمایید.

باید قبل از معمول سازی برنامه كاربردی وب خود، درك بنیادینی از معماری یك برنامه كاربردی داشته باشید. این قسمت معماری برنامه های كاربردی وب را تشریح كرده و چگونگی كار عناصر پویا را در زمینه حلقه درخواست- پاسخ برنامه كاربردی را توضیح می دهد. هنگام پردازش یك درخواست و ایجاد صفحه پاسخ، شرح خلاصه ای از ترتیب متدها استنتاج می شود. این قسمت همچنین چگونگی كاربك تراك (پیمایش معكوس)Web Object ها را توضیح می دهد.

این سند چگونگی استفاده از ابزارهای مختلف Web Object را توضیح نمی دهد. در مورد مراحل استنتاجی در خلق قالب ها و ساخت عناصر پویا، راهنمای كاربرWeb Object Boilder را مطالعه كنید. در مورد چگونگی استفاده ازWeb Objects Direct to web Guid Direct to web (هدایت شیء های وب به راهنمای وب) را مطالعه نمایید.

معماری برنامه كاربردی

نه تنها برنامه وب شما محتوای پویایی ایجاد می كند بلكه می توانید قالب ها را به كاربر ارائه داده كه محتوای مؤلف را برای آنها تأیید می كند. داده های ورودی را از كاربرانی بدست می آورید كه از قالب هایHTML، دكمه ها و دیگر عناصر پویا استفاده می‌نمایند. مرتبط سازی عناصر قالب به متغیرها و متدهای مؤلفه وب شما شبیه محدود كردن دیگر عناصر پویاست كه صرفاً محتوا را نمایش می دهد.

با قرار دادن عناصر پویا در یك عنصر استاندارد قالب مؤلفه وب خود، قالب ها را خلق كنید. مؤلفه وبHTML را ایجاد می كند كه مرورگر های وب می توانند آن را تغییر كرده و نمایش دهد. این فرآیند از ترجمه دیتای ثبتی كاربر یا انتخاب ها به متغیرهایی در برنامه شما تشكیل می شود. اگر مؤلفه های وب را برنامه نویسی می كنید، این برنامه نویسی به درك چگونگی پردازش ورودی كاربر توسط برنامه های وب كمك می كند.

برنامه هایWeb Object مبتنی بر رویداد(event driven) هستند اما به جای پاسخ دهی به رویدادهای ماوس و كیبورد به درخواست هایHTML (پروتكل انتقال ها پیرتكست) پاسخ می دهند. برنامه درخواست عملHTML را دریافت می كند، به آن پاسخ می دهد و سپس منتظر درخواست بعدی می شود. پاسخ دهی برنامه به درخواست ها ادامه می‌یابد تا اینكه درخواست ها تمام شود. حلقه اصلی به كار گیرنده این درخواست ها حلقه درخواست- پاسخ،WebObject محتوای عناصر پویا را پر می كنند. اطلاعات انتشاری برنامه های شما در دیتابیس یا دیگر وسایل ذخیره سازی دیتا مقیم شده یا می‌توان آن را هنگام دسترسی به صفحه ایجاد كرد. صفحات هم بسیار محاوره ای و فعل و انفعالی هستند- شما می توانید كاملاً روش را مشخص كنید كه كاربر از طریق آنها هدایت شده و دیتاهایی كه آنها مشاهده و اصلاح می كنند.

شكل یك وب سایت مبتنی برWeb Object را نمایش می دهد. مجدداً درخواست (در قالبURL) از مرورگر وب به وجود می آید. مرور وب كشف می كند كه درخواست باید توسط برنامه كاربردی Web Object به كار رفته و درخواست را به آداپتورHTTP بفرستد. آداپتور درخواست وارده را به شكلی پكیج می كند كه برنامه Web Object بتواند آن را درك كرده و به برنامه كاربردی فوروارد كند. براساس مؤلفه های وب تعریف شما و دیتای مربوطه از انبار دیتا، برنامه وب پیجی را ایجاد می كند كه از طریق آداپتور به سرور وب منتقل می شود. سرور وب صفحه را به مرورگر وب می فرستد كه آن را ارائه می دهد.

به این نوع از برنامه كاربردی Web ObjectبرنامهWeb گفته می شود زیرا نتیجه آن ایجاد یك سری وب پیج هایHTML پویا می باشد.

حلقه درخواست- پاسخ

هر عمل اتخاذ شده از سوی كاربر از طریق سرور وب و آداپتور Web Objectبا برنامه كاربردی شما ارتباط برقرار می كند. همه جزئیات مربوط به عمل كاربر- محتوای فیلدهای تكست، وضعیت چك باكس ها و دكمه های رادیویی و انتخاب در منوهای pap-up همین طور اطلاعاتی پیرامونsession و دكمه یا لینك فعال شده در درخواست HTTP رمزگذاری می شود.

درخواست با عمل آداپتور Web Objectو رفتار پیش فرض برنامه رمزگشایی می شود. این فرآیند رمزگشایی، كه در ایجاد صفحه پاسخ به حداكثر خود رسیده تا به مرورگر وب بازگشت داده شود- حلقه درخواست- پاسخ را می سازد. شكل2 ترتیب پیام های استنتاجی هنگام پردازش درخواست را نشان می دهد.

Web Objects دو مدل پردازش درخواست دارد، عمل هدایت و عمل مؤلفه.

– مدل عمل مؤلفه به شما اجازه می دهد وضعیت را در برنامه حفظ كنید؛ از این رو، به شیء های session نیاز داشته و از آن استفاده می كند. به طور پیش فرض، برنامه های وب از این مدل استفاده می كنند.

– مدل عمل مستقیم توسط برنامه هایی به كار می روند كه به مدیریت وضعیت- به عنوان مثال، موتورهای جستجو، كاتالوگ های تولید، كتابخانه های پرونده و انتشار پویا- نیاز ندارد. برنامه های استفاده كننده این مدل به طور پیش فرض فاقد شیء هایsession هستند.

هنگام توسعه یك برنامه به یك مدل پردازش درخواست محدود نمی شوید برنامه ها مناسب ترین مدل را در پیاده سازی مشخصه های خاص به كار می گیرد. عمل های مولفه به طور كلی در برنامه های وب دارای مؤلفه های به هم پیوسته سودمند است. به هر حال، توانایی كنترل زیاد جریان برنامه را به كاربر ارائه نمی دهد. به عنوان مثال، كاربر نمی تواند مستقیماً متد تعریف شده در فایل سرس جاوای یك مؤلفه وب را اجرا كند. از طرف دیگر، عمل های هدایت (Directactim) در ارائه چنین دسترسی به كاربران بهترین است. به عنوان مثال، با به كارگیریURL مناسب كاربران می توانند شیوه های خاص یك برنامه را اجرا كنند.

URL های عمل مؤلفه

هنگامی كه یك برنامه وب را آرایش داده و از طریق مرورگر وب به آن دسترسی دارید، URL نمایش مرورگر از فرمت خاصی برخوردار است كه زمینه،session صفحه برنامه وب و حتی عنصر وب را مشخص می كند.

URL همه اطلاعات ضروری برنامه كاربردی را در بر گرفته تا وضعیت مؤلفه های وب و session ایجاد شده برای كلانیت مشخص را بازستازی كند. لیست1 مثالی ازURL عمل مؤلفه را نشان می دهد.

·شكل3- ص 13- ساختار یكURL عمل مؤلفه

پیام های حلقه درخواست- پاسخ

جدول 1 فازهای فرآیند درخواست- پاسخ را فهرست می كند. جدول2 ترتیبی را نشان می دهد كه متدهای موجود در آن استنتاج می شود. فرآیند به طور تفضیلی در “پردازش درخواست” ص14 و “ایجاد پاسخ” ص16 توضیح داده می شود. شیء های اولیه دریافت كننده پیام ها از حلقه درخواست- پاسخ عبارتند از شی مؤلفه وب، session و برنامه شیء برنامه (application object) مثال برنامه ای است كه زیر مجموعه WOApplication می باشد. یكsession object مثالی ازsession بوده كه session زیر مجموعه ای از WOApplicationمی باشد. هنگامی مثال Applicationخلق می شود كه برنامه شما آغاز می شود و مثالsession برای هر كاربر اولیه شكل می گیرد. توجه كنید كه ممكن استsession ها تایم اوت شوند. می توانید زمان تایم اوت را هنگام آرایش یك برنامه پیكربندی كنید.

ایجاد پروژه ها

یك پروژه webobjects همه فایل های مورد نیاز ساخت و اجرای كاربردی شما را در برمی گیرد. در ایجاد پروژه جدید webobjectsاز Xcode استفاده كنید. درXcode قالب مناسب پروژه webobjectsرا انتخاب نمایید و دستیاری از طریق فرآیند ایجاد پروژه شما را راهنمایی می كند. انواع فایل های اضافه شده به پروژه Xcode و سازمان دهی شما به الگو و قالب انتخابی شما بستگی دارد. اگر چه ممكن است چار چوب ها، مقصدها و پیكربندی های ساخت اندكی متفاوت باشند ولی سازمان دهی برنامه های وب- برنامه‌هایی كه محتوای پویای HTML ایجاد می كند- خیلی به هم شبیه هستند.

این مقاله چگونگی استفاده Xcode در خلق برنامه های وب را توضیح می دهد. این مقاله قالب های مختلفی را تشریح می كند، دستور العمل مرحله به مرحله ایجاد پروژه شما را ارائه می دهد، سازماندهی فایل های موجود در پروژه را توضیح می دهد، مقاصد خاص برنامه وب را شرح می دهد، و ترفندهایی برای ساخت و نصب برنامه شما را در برمی گیرد.

انتخاب یك قالب

هنگامی كه پروژه ای به زبان Xcode به وجود می آید، انتخاب قالب و الگوی مناسب webobjects در assistant ضروری است. قالب های خلق كننده یك برنامه كاربردی وب عبارتند از برنامهDirect to web، برنامهDisplay Group ، و برنامه webobject. همچنین می توانید از چارچوب webobjectsاستفاده كنید.

– اگر یك مدلEO دارید كه قبلاً یا باEOModeler یا Xcodeایجاد شده و می خواهید یك نمونه سریعی بسازید، برنامهDirect to web را انتخاب كنید. این انتخاب خوبی برای برنامه نویسان جدید در webobjects به شمار می آید.

– اگر مدلEO دارید یا می خواهید یكی ایجاد كنید- یعنی می خواهید وب پیج های خود را با محتوایی از دیتابیسback-end (انتهای برگشتی) مشهور كنید- و می خواهید مؤلفه های متعارف وب را بسازید، برنامهDisplay Group را انتخاب كنید.

– اگر نمی خواهید از شیء های سازمانی استفاده كنید، برنامه webobjectsرا انتخاب كنید.

– اگر می خواهید چارچوبی ایجاد كنید، webobjects fromework را انتخاب كنید. به طور نمونه، این قالب را برای ایجاد چارچوب دارای منطق كاری خود- مدلEO و شیء های سازمانی خود- انتخاب كنید كه می توان آن را دوباره در انواع دیگر برنامه ها نظیرwebservise به كار برد. همچنین می توانید چارچوبی از مؤلفه های قابل استفاده مجدد وب را ایجاد كنید.

ایجاد یك پروژه برنامه وب

هنگامی كه پروژه ای را از قالبی خلق می كنید،Xcode Assistant با نمایش تعدادی از كادرها شما را از طریق فرآیند راهنمایی می كند. اولین كادرهای معدود برای همه گونه های برنامه های وب یكسان است. كادرهای بعدی می تواند بر اساس قالب انتخابی شما تغییر كند. تنظیمات پیش فرض Assistant در اكثریت برنامه ها كار می كند. به طور نمونه، صرفاً لازم است نام پروژه را وارد كرده و دكمهNext را كلیك كنید و در كادر نهایی، رویFinish كلیك كنید. این مراحل عمومی را برای خلق یك برنامه وب دنبال كنید. برای كسب جزئیاتی پیرامون استفاده الگویDirect to web Guide webobjects Direct to web Application را مطالعه كنید.

1- Xcode واقع در/Developer/Application را شروع كنید.

2- منویFile> new peroject را انتخاب كنید.

پنلAssistant در حال نمایش كتبی از الگوها و قالب ها آشكار می شود.

3- یكی از قالب ها و الگوهایwebobjects را انتخاب كرده و Next را كلیك كنید.

اگر مطمئن نیستید از چه قالبی استفاده می كنید، قسمت“انتخاب قالب” را مطالعه كنید.

4- نظیر شكل2 نام پروژه و موقعیت را وارد كرده وNext را كلیك كنید. اگر الگوی webobject Famenework را كلیك كرده و به مراحل مانده پرش كنید.

مقصد ها

مقصدهای یك برنامه كاربردی وب عبارتند از:

– برنامه كاربردی- به عنوان مثال My web App.

– Application Server قسمتی از برنامه شما را می سازد كه مؤلفه های وب و شیء‌های سازمانی را خلق می كند.

– web server منابعی می سازد كه می تواند توسط سرورHTTP به كار رود مثل تصاویر و فیلم های Quik time ذخیره نشده در دیتابیس.

ساخت برنامه شما

ساخت و نصب برنامه كاربردی وب شما ساده است. فقط مقصد برنامه را انتخاب كرده و دكمه Build and go در X Code را كلیك كنید. برای اجرا و تست برنامه خود از مرورگر وب استفاده كنید. به عنوان مثال ، اگر الگوی Direct to web را انتخاب كردید، برنامه Direct to web شما ساخته و آغاز می شود. Safari همچنین آغاز شده و با URL برنامه Web objects به برنامه شما متصل می شود.

نصب برنامه كاربردی شما

ممكن است بخواهید برنامه را برای تست در ماشین توسعه خود نصب كنید. قبل از نصب یا آرایش برنامه، باید چگونگی كار سرور وب و مكان مورد نیاز نصب فایل ها را درك كنید.

برخی فایل ها در برنامه وب – مثل فایل صوتی و تصویری – باید تحت ریشه document سرور وب ذخیره شود تا سرور به آنها دسترسی داشته باشد. زیرا فایل ها بخشی از HTML پویا بوده كه سرور وب به كلانیت های وب ارسال می كند. فایل های باقی مانده – نظیر كد سرس و مؤلفه های شما – باید برای برنامه شما و نه الزاماً خود سرور وب قابل دسترسی باشد. از این رو، هنگامی كه یك برنامه وب را نصب كرده یا آرایش می دهند، فایل های محصول شما تقسیم می شود – این فایل های مورد نیاز سرور وب در ریشه document قرار داده شده و همه فایل های دیگر در جای دیگری ذخیره می شود. به این نوع نصب،‌نصب دو بخشی (Split install) گفته می شود.

خلق مؤلفه های وب

مؤلفه های وب در چگونگی كار محتوای پویا در webobject اساسی هستند. بطور نمونه،‌اگر اطلاعات روی وب سایت شما غالباً تغییر بیابد یا براساس برخی شرایط تغییر می كند Nebobjects را انتخاب كنید.مثالهایی از وب سایتهای پویا عبارتند از خبرهای آنلاین،‌فروشگاهها، رأی گیری و آمار و ارقام. Webobjects هم برای هر وب سایتی ایده آل است كه جلسات كاربر را پیگیری كرده و سرویس های شخصی نظیر تألیف محتوا و صفحات رایج ارائه می دهد. محتوای پویا را می توان برای اولویت های كاربر و معیار جستجو تنظیم كرد.

مؤلفه اهی وب را در نمایش صفحات وب یا صفحات وب جزیی بوجود آورده از سوی وب سایت شما استفاده كنید. مؤلفه های وب در واقع الگوهایی برای ایجاد صفحات HTML هستند. مؤلفه های وب از عناصر پویا و ایستا ساخته می شود. برای متصل كردن نقاط مقابل HTML به متغیرها و متدهای كلاس مؤلفه وب خود از عناصر پویا استفاده كنید. برخی عناصر انتزاعی بوده و صرفاً در كنترل ایجاد HTML – مثلاً شرایط و تكرارها – بكار می رود.

بطور نمونه، اگر چه می توانید برنامه وبی را بدون استفاده از Enter prise Objects (شیء های سازمانی) خلق كنید اما ، وب سایت شما صفحات HTML را ارائه می دهد كه با دیتای بدست آمده از شی­های سازمانی ذخیره شده شما دریك دیتابیس Back-end مشهور شده اند. از این رو، مؤلفه های وب با میانجی كردن بین ویوها (عناصر پویا ) و مدل های شما (شیء های سازمانی) شبیه كنترلرهای الگوی طراحی MVC رفتار می كنند. همچنین می توانند از عناصر انتزاعی استفاده كرده و گروهها – كنترلرهایی كه شیء های سازمانی زیادی را دستكاری می كند را به روش های جالب خلق صفحات وب هوشمند نشان می دهد.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” تحقیق بررسی نحوه كار برنامه های كاربردی وب ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – تحقیق بررسی نحوه كار برنامه های كاربردی وب – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
تحقیق بررسی نحوه كار برنامه های كاربردی وب ;پژوهش بررسی نحوه كار برنامه های كاربردی وب ;مقاله بررسی نحوه كار برنامه های كاربردی وب ;دانلود تحقیق بررسی نحوه كار برنامه های كاربردی وب ;بررسی نحوه كار برنامه های كاربردی وب ;نحوه كار; برنامه های كاربردی; وب

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *