تحقیق خلاقیت درحمل و نقل عمومى برزیل 13 صفحه + doc

حتى با اینكه شهر امروزه رتبه دوم بالاترین سرانه اتومبیل در برزیل را دارد حق تقدم را به جاى وسایل حمل ونقل شخصى به وسایل حمل ونقل عمومى داده است كورتیبا تصمیم گرفت تا از اتوبوس ها به عنوان وسیله اصلى براى حمل ونقل عمومى استفاده كند نه فقط براى آنكه این انتخاب حمل ونقل در گذشته بود بلكه به این جهت كه آن همچنین به صرفه ترین وسیله حمل ونقل بوده است

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 13

حجم فایل: 62 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

مقدمه

كورتیبا مركز استان پاراناى برزیل كه در چهارصد كیلومترى جنوب شرق سائوپائولو قرار دارد. در طول ۳۰ سال گذشته سیستم حملونقل عمومى را با مالكیت خصوصى و بدون كمكهاى مالى یارانهاى ایجاد كرده است كه امروز به عنوان نمونه شناخته شده جهانى به حساب مىآید. برنامهریزى بلندمدت هوشمندانه با راهحلهاى متعدد ابتكارى براى شهروندان، سیستم كارآمدى كه به جاى حملونقل شخصى اولویت را به حملونقل عمومى مىدهد به وجود آورده است. این سیستم با جذب ۷۵ درصد مسافران هر روزه بیشترین میزان استفادهكننده را در میان تمامى مراكز استانهاى برزیل دارا است و تمام اینها در طول یك رشد بىسابقه صورت گرفته است.

در طول پنجاه سال گذشته برزیل مانند بیشتر كشورها در جنوب، شاهد رشد سریع شهرنشینى بوده است. مردم به امید زندگى بهتر، مناطق روستایى و بخشهاى كوچك كشاورزى را به طرف چراغهاى اغواگر شهر ترك مىكنند، ولى برخلاف روند شهرنشینى اروپا در آغاز قرن اخیر دیگر هیچ كارخانهاى ظرفیت براى نیروى رو به رشد كار ندارد. سیل جمعیت روستایى به علاوه رشد جمعیت، باعث افزایش پنج درصدى رشد جمعیت شهرى در سال شده است. شرایط مالى طاقتفرساى اقتصاد برزیل در طول سالهاى گذشته و تاثیرات كمرشكن رشوهخوارىهاى گسترده، ادارات را در هر درجهاى از دولت تحت فشار مضاعف براى استقرار خدمات اولیه مورد انتظار مردم از جمله یك سیستم حملونقل عمومى كارآمد قرار داد. كورتیبا نیز از این قاعده مستثنى نیست: از مه ۱۹۴۰ كه جمعیت در حدود ۱۴۰ هزار نفر بود، جمعیت ده برابر اضافه شده است و شهر در حال حاضر جمعیتى بالغ بر ۶/۱ میلیون شهروند دارد كه با جمعیت حومه، بسته به خدمات مركز استان به ۳/۲ میلیون مىرسد.

فهرست مطالب

مقدمه 1

اقتصاد و مدیریت 5

شبكه یكپارچه حملونقل 7

نتیجهگیرى 7

13ص

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” تحقیق خلاقیت درحمل و نقل عمومى برزیل ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – تحقیق خلاقیت درحمل و نقل عمومى برزیل – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
خلاقیت درحمل و نقل عمومى برزیل;حمل و نقل عمومى برزیل

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *