تحقیق در مورد سیستم عامل ویندوز 58 صفحه + doc

مقدمه رایانه در زندگی امروز به عنوان جزء جدا نشدنی از زندگی مطرح شده و علم و آشنایی با آن یكی از مسائل مهم در جامعه امروزی به حساب می‎آید به همین دلیل سعی كرده‎ایم با آموزش قسمت كوچكی از این دنیای بزرگ شما را با یكی از چندین شاخه این علم آشنا كنیم

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 58

حجم فایل: 46 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

تحقیق در مورد سیستم عامل ویندوز

مقدمه:

رایانه در زندگی امروز به عنوان جزء جدا نشدنی از زندگی مطرح شده و علم و آشنایی با آن یكی از مسائل مهم در جامعه امروزی به حساب می‎آید. به همین دلیل سعی كرده‎ایم با آموزش قسمت كوچكی از این دنیای بزرگ شما را با یكی از چندین شاخه این علم آشنا كنیم.

رایانه در جای جای زندگی ما رخنه كرده و هر فردی به نوعی با آن سر و كار دارد. به عنوان مثال این علم در پزشكی، آموزش، سینماو… كاربرد دارد.

علم رایانه به دو بخش عمده تقسیم می‎شود كه عبارتند از نرم‎افزار و سخت‎افزار كه در این كتاب می‎خواهیم با یكی از شاخه‎های علم نرم‎افزار آشنا شویم.

خود نرم‎افزار به چندین جزء كوچك‎تر تقسیم می‎شود كه از جمله

آن می‎توان به سیستم‎های عامل، بازی، آموزشی، كاربردی، گرافیكی، صوتی و تصویری و… اشاره كرد.

از ابتدای ساخت رایانه‎ها، سیستم عامل به عنوان رابط بین كاربر(انسان)و رایانه(ماشین) مطرح بوده‎است. به همین دلیل این بحث به عنوان یك بحث پایه‎ای در تمامی دوره‎ها مد نظر بوده و در این كتاب به صورت ساده به توضیح این مبحث خواهیم پرداخت.

در ابتدا مقدمه‎ای كوتاه در مورد سیستم عامل آورده‎ایم.

همان طور كه قبلاً نیز گفته شد تعریف كلی و عمده در مورد سیستم عامل عبارت است از سیستم عامل رابط بین كاربر(انسان) و رایانه(ماشین) است. به عبارت دیگر می‎توان گفت سیستم عامل به عنوان مترجم عمل می‎كند و خواسته‎های كاربر را به زبان ماشین تبدیل می‎كند و در نتیجه‎ی تجزیه و تحلیل اطلاعات توسط رایانه آنها را دوباره به زبان قابل فهم برای كاربر نمایش می‎دهد.

به صورت ساده می‎توان گفت سیستم عامل آشنا به دو زبان (انسان و رایانه) است و به همین دلیل می‎تواند مانند یك مترجم عمل كند.

اجازه دهید در ادامه با مثالی ساده این مطلب را بیشتر توضیح دهیم. فرض كنید یك مربی فوتبال از كشور انگلستان برای راهنمایی و هدایت تیم ملی فوتبال ایران به كشور ما آمده باشد.

یكی از مشكلات این امر آشنا نبودن مربی و بازیكنان به زبان یكدیگر است، اگر مترجمی وجود نداشته باشد هر قدر مربی و بازیكنان شایستگی داشته باشند نمی‎توانند شایستگی‎های خود را به نمایش بگذارند، پس می‎توان گفت در این موضوع نقش مترجم مهمترین عامل موفقیت تیم است.

حالا مثال را با موضوع مورد نظر خودمان مطابقت می‎دهیم، فرض كنید بازیكنان، كاربران رایانه باشند، مترجم سیستم عامل و مربی رایانه باشد می‎توان نتیجه گرفت در علم رایانه هم سیستم عامل مهمترین و اساسی‎ترین مسئله است.

تاریخچه‎ی سیستم عامل:……………..

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” تحقیق در مورد سیستم عامل ویندوز ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – تحقیق در مورد سیستم عامل ویندوز – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود تحقیق در مورد سیستم عامل ویندوز;خرید تحقیق در مورد سیستم عامل ویندوز;خرید و دانلود تحقیق در مورد سیستم عامل ویندوز;دانلود وخرید تحقیق در مورد سیستم عامل ویندوز;دانلود رایگان تحقیق در مورد سیستم عامل ویندوز

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *