تحقیق رامسس دوم 19 صفحه + doc

رامسس دوم وقتی بعد از پدرش Sethos بر تخت سلطنت نشست ،هنوز خیلی جوان بودبعد از تا جگذاری ،باید طرح هایی را به بزرگی آرزوهایش به اتمام میرساند او اهل شمال بودجایی كه پایتختش Piramses را آن جا بنا كردهر چند ،هر دو قسمت مصر یعنی شمال و جنوب را با مقبره های زیادی پوشاندوی در Thebes ساختن چندین مقبره را ر عهده گرفت و آنها را به افتخار Amon پدر روحانی ا

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 19

حجم فایل: 177 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

رامسس دوم وقتی بعد از پدرش Sethos بر تخت سلطنت نشست ،هنوز خیلی جوان بود.بعد از تا جگذاری ،باید طرح هایی را به بزرگی آرزوهایش به اتمام میرساند .او اهل شمال بود.جایی كه پایتختش Piramses را آن جا بنا كرد.هر چند ،هر دو قسمت مصر یعنی شمال و جنوب را با مقبره های زیادی پوشاند.وی در Thebes ساختن چندین مقبره را ر عهده گرفت و آنها را به افتخار Amon پدر روحانی اش وقف كرد.

مطابق رسوم،مقبره او كه در دره سلاطین كنده شد،یكی از كارهای ضروری بود.او در شرف رسیدن به پادشاهی بود كه ساختن House of milion of years of ousermatre Sepetere به عبارت دیگر ،معبد سلطنتی رامسس دوم ،را شروع كرد به Thebesthe-city در قلمرو Amon می پیوند كه توسط Jean-Fracois Champollion در سال 1829 نامگذاری شد.

كار ساختمان سازی قبل از پایان دومین سال حكومت رامسس شروع شد و حدود بیست سال بعد درست قبل از اولین جشن Sovereign ‘s sed festival پایان یافت.این بنیاد زیر قدرت دو نفر تحقق یافت.Penre كه اهل CoptosوAmenmone كه اهل Abydos بود،هر دو معمار در Thebes به خاك سپرده شدند.

توقیف معبد

Ramesseum،مانند اكثر معابد، در حاشیه غربی Thebes بنا شده است و در محدوده بین زمین مزروعی و بیابان قرار دارد كه شامل دو معبد و یك كاخ است.به طور كلی این معبد،متمایل به شرق و غرب،با تركیب آجری در ساختمان های دور افتاده،سطحی در حدود 5 هكتار را در بر می گیرد.

نقشه این مكان شامل موارد زیر می شود:

– معبد اصلی.(A)

– كاخ سلطنتی،كه در جنوب اولین حیاط واقع شده.(B)

– معبد Mout-touy و Nefertari در شمال تالار در معبد اصلی(C)

– دیوار اطراف آن و دریاچه مقدس(موقعیت اخیر هنوز كشف نشده است)(E)

– ساختمانهای دور افتاده آجری یا ناحیه اقتصادی معبد.

منافع مادی یا منافع دنیوی Ramesseum باید مورد توجه واقع شود.اما ما هیچ فهرستی از آنها مانند وضعیت karnak متعلق به Ramses III نداریم.اگرچه ،اطلاعات زیادی درباره كارهایی كه در ناحیه اقتصادی معبد انجام می شود،وجود دارد.برخی از منابع اطلاعات در مورد كاركنان آن در دسترس است.بویژه،متنها ،برجسته كاریها و نقاشی های مقبره چند خدمتكار در Thebes مانند مقبره

Amenemipet[TT.177]،Amenemipet[TT.374]،Amenouahsou[TT.274]،

Bakhet- Sekhmet[TT.384]،Hori-mes[TT.c.7]،Mahou[TT.257]،Mes[TT.137]،

Nachtamon[TT.341]،Nebmeht[TT.384]،Ndejemgr[TT.138]

Nebsoumenou[TT.183] Nebmehyt[TT.170] ،Nedjemger[TT.138]

مسئولیت درخت كاری را به عهده دارند و Neferrempet،مسئولیت بافتن و نخ ریسی را بر عهده دارندو Piay[TT.263]

نقشه معماری Ramesseum بعضی از ویژگی های اصلی را به طور مسلم نشان می دهد .

– دروازه های دو برجی آن از سنگ ساخته شده است،هر چند كه قسمت بالای دروازه فقط از آجرهای خشتی بود.

– معبر عمومی اش ردیفی از مجسمه های ابوالهول.

– و بالاخره ،در داخل محوطه Ramessum،یك معبد با یك جایگاه مقدس وجود دارد كه به ملكه مادر Mout-Touy و ملكه اصلی Nefertari اختصاص دارد.

موضوعات تصویر نگاری در برجسته كاری در چهار نقش مهم پادشاه جمع بندی می شوند.

– به نقش پادشاهی(سیاسی در چند صحنه كه مراسنم تاجگذاری و تجدید سلطنت را نشان می دهد،اشاره می شود.(سوء استفاده از تاج ها،با انتقال تاج سلطنتی و طلوع سلطنت).

– نقش كشیشی هم مهم است.Ramses به عنوان پاپ،جشنهای بزگ را ریاست می كرد.(جشن وزارتخانه،جشن قشنگ دره،جشن سال نو،بزرگداشت خدایان پایین تر و بالاتر اماكن مقدس مصر.)

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” تحقیق رامسس دوم ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – تحقیق رامسس دوم – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
Ramesse II;رامسس دوم;نقش Ramesseum;ترك عبادت و دگرگونی های بعد از آن;بررسی علم Ramesseum;اتحادیه حفاظت از Ramesseum;دائره المعارف طبیعی از Wikipedia;نقش های برجسته Path

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *