تحقیق هنر انتزاعی 65 صفحه + doc

اصطلاح ((انتزاع)) به معنی چیزی جدا شده از طبیعت همواره موضوع مشاجره بوده است شاید به این علت كه ((انتزاع كردن)) یك چیز را به معنی كاستن از ارزش یا مقام آن تفسیر كرده اند موسیقی و معماری همواره هنرهایی انتزاعی بشمار رفته اند حال آنكه در سنت كلاسیك از روزگار ارسطو به بعد ادبیات و هنرهای تجسمی، نقاشی و پیكر تراشی هنرهایی تقلیدی تلقی شده اند هنرمندان

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 65

حجم فایل: 28 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

مقدمه:

نگارگر امروز چنانكه باید پیرو شیوه نو است و در پی سواد برداشتن از طبیعت نیست در پی آن است كه احساس اصیل و نیرومندی را كه در خاطرش نقش بسته آشكار كند و شكل ببخشد در این مقصود از همه نقش های عالم و از خطوط و رنگهای گوناگون و تركیب صورتهای طبیعت مدد می طلبد و هرچه او را به كار آید به هم می پیوندد غم آن ندارد كه بعضی شكل ها در دستش می شكند و رنگها از راه به در می روند و خط مستی می كند و زنده و بی جان در هم می آمیزد اگر جلوه رنگها است كه خاطرات را از كف برده رنگ بر عالم می باشد و منظری از عشق و عشوه و غوغای رنگها می سازد و یا غم وجود را در دل رنگهای تیره و پر درد می نشاند و یا در مستی رنگها نشانی از عالم بی خودی و بی خبری به دست می دهد با دو خط كه نمودار ابرو و بینی است جوهر چهره ای را آشكار می كند، چند گردش قلم آن سادگی باطنی را كه در اشكال پیچیده و دشوار طبیعت نهفته است به ما می سپارد اگر نكته ای در دلش رخنه كرده و او را آرام نمی گذارد آن نكته را خواه صورتی باشد و خواه حالتی بصد گونه مكرر می كند و همه عالم را جلوه گاه آن نكته می سازد تا ما نیز با آن نكته كه كوچك می نمود خو می كنیم ژرف و پهناور آن پا می گذاریم.

اگر طبع خیال انگیز داشته باشد و دست در كام نهانخانه خاطر كند نقش های بدیعی در برابر دیدگان ما می گسترد.

اگر شوخ طبع و تیز بین باشد اجزاء وجود را به بازی تركیب می كند و نكته های طنز آمیز خطوط و رنگها را به كنایه و اشاره آشكار می سازد اما بی گمان تنها قرار تقلید طبیعت و در هم ریختن اشكال و خطوط نیز كسی را در صنف نقاشان اصیل و خلاق قرار نمی دهد آن چه هنرمندان اصیل را ممتاز می كند و فاداری به دبد و احساس و شیوه ای شخصی است. نقاش اصیل عالمی خاص خود را دارد و گرفتار آن عالم است.

شیوه نقاشی در هر دوره مانند شیوه فكر و زندگی تابع تمدنی است كه در آن دوره چیره است در عهد ما این چیرگی نسیب تمدن غربی است. تمدن مغرب زمین از اواخر قرن 19 نهضت تازه ای در هنر نقاشی و هنرهای دیگر پدیدار كرده كه هرچند در آغاز مانند همه جنبشهای نو مخالفان پابرجا داشت امروزه كم و بیش عالم گیر شده و در همه جامعه هایی كه فرهنگ و تمدن غربی در آن راه یافته است رسوم و سنتهای دین را دگرگون كرده: نقاشی جدید زبان تازه دارد باید با دستور و لغات و اصطلاحات آن آشنا شد اگر چنین كنیم مشكلات آن آسان خواهد شد و راه بهره مند شدن از آن هموار خواهد گشت.

ظهور هنر انتزاعی و اصطلاح انتزاعی

اصطلاح ((انتزاع)) به معنی چیزی جدا شده از طبیعت. همواره موضوع مشاجره بوده است شاید به این علت كه ((انتزاع كردن)) یك چیز را به معنی كاستن از ارزش یا مقام آن تفسیر كرده اند. موسیقی و معماری همواره هنرهایی انتزاعی بشمار رفته اند حال آنكه در سنت كلاسیك از روزگار ارسطو به بعد ادبیات و هنرهای تجسمی، نقاشی و پیكر تراشی هنرهایی تقلیدی تلقی شده اند هنرمندان دست كم از اواسط سده نوزدهم به بعد آگاهانه یا ناآگاهانه در جهت پی ریزی تصویری از نقاشی به عنوان یك پدیده فی نفسه مستقل و نه تقلید از چیزی دیگر گام برداشته اند. دشواری كاربرد واژه انتزاعی در مورد هنری كه در طبیعت شبیه سازی نمی كند از اینجا سرچشمه می گیرد كه این واژه را در توصیف تمام هنرهایی به كار برده اند كه موضوعشان در درجه دوم اهمیت قرار داده یا كج نمایی شده است تا بدین وسیله بر ابزار تجسمی یا بیانی تاكید شود این اصطلاح گاهی مسامحتاً در توصیف برخی از نقاشی های فووسیتی كه موضوع بر آنها غالب نیست و نمونه هایی از پیكره تراشی كوبیستی به كار برده می شود لیكن تا زمانی كه مختصر اثری از موضوع قابل تشخیص در میان باشد انتزاعی یك برچسب واقعاً استثنا ناپذیر نخواهد بود. كوبیسم می تواند در مسیر انتزاع قرار گیرد ولی فی نفسه انتزاعی نیست.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” تحقیق هنر انتزاعی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – تحقیق هنر انتزاعی – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
نقاشی انتزاعی و انواع آن;دوره های تاریخی هنر انتزاعی;پیروان هنر انتزاعی;آبستره اكسپرسیونیسم

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *