تكنولوژی اطلاعاتی و توسعه ملی در كشورهای جهان سوم 21 صفحه + doc

چكیده مسئله انتقال و جذب تكنولوژی در جهان سوم ، مقوله پیچیده ای است كه هم از نظر علمی و هم از جنبه ابعاد فرهنگی ، سیاسی ، اقتصادی ، سالهاست ، نه فقط كشورهای در حال توسعه ؛ بلكه بسیاری از مجامع پژوهشی غرب و

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 21

حجم فایل: 19 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

تكنولوژی اطلاعاتی و توسعه ملی در كشورهای جهان سوم

چكیده :

مسئله انتقال و جذب تكنولوژی در جهان سوم ، مقوله پیچیده ای است كه هم از نظر علمی و هم از جنبه ابعاد فرهنگی ، سیاسی ، اقتصادی ، سالهاست ، نه فقط كشورهای در حال توسعه ؛ بلكه بسیاری از مجامع پژوهشی غرب و سازمانهای بین المللی را به خود مشغول داشته است .

در دهه 1980 ، فرآیند تولید یا خلق تكنولوژی و انتقال تكنولوژی به جهان سوم ، با بعد دیگری مواجه شده است كه دامنه آن باسرعت بسیار زیادی رو به گسترش است . این بعد ، در واقع ، خود نوعی تكنولوژی فراگیر است كه ” تكنولوژی اطلاعاتی ” نامیده می شود . ویژگی منحصر به فردی كه این بعد با تكنولوژی دارد ، همانا شمولیت آن نیاز همه تكنولوژیهای نوین به آن است .

در این مقاله ، ضمن بررسی روند تحولات تكنولوژی سیستمهای اطلاعاتی در كشورهای رو به رشد ، مشكلات و موانعی كه بر سر راه انتقال و جذب این تكنولوژی وجود دارد ، مورد بحث قرار می گیرد . تحلیلی از موقعیتها ، كامیابیها و یا شكستهایی كه برخی از كشورهای آسیایی در راه جذب تكنولوژی اطلاعاتی و حمایت از برنامه های صنعتی و توسعه ای خود از اینطریق داشته اند ، بخش اساسی مقاله را تشكیل می دهد .

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” تكنولوژی اطلاعاتی و توسعه ملی در كشورهای جهان سوم ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – تكنولوژی اطلاعاتی و توسعه ملی در كشورهای جهان سوم – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود مقاله تكنولوژی اطلاعاتی و توسعه ملی در كشورهای جهان سوم;دانلود تحقیق تكنولوژی اطلاعاتی و توسعه ملی در كشورهای جهان سوم;دانلود پروژه تكنولوژی اطلاعاتی و توسعه ملی در كشورهای جهان سوم;دانلود و خرید مقاله تكنولوژی اطلاعاتی و توسعه ملی در كشورهای جهان سوم;خرید و دانلود مقاله تكنولوژی اطلاعاتی و توسعه ملی در كشورهای جهان سوم

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *