تولید ناب و ERP 14 صفحه + doc

موضوع تولید و طبقات آن از شروع تا پایان همواره مورد توجه اقتصاددانان وپژوهشگران اقتصادی بوده در این پروژه سعی كرده ایم تاریخچه ای از تولید و توضیحاتی نسبتاً كافی در مورد تولید دستی و تولید انبوه و بحث مختصری در مورد تولید ناب كه آخرین مرحله تولید می باشد داشته باشیم و در قسمت دومسیستم جدید انبارداری ERP را مورد بحث و بررسی قرار داده ایم كهدر آن ت

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 14

حجم فایل: 17 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

تولید ناب و ERP :

موضوع تولید و طبقات آن از شروع تا پایان همواره مورد توجه اقتصاددانان وپژوهشگران اقتصادی بوده . در این پروژه سعی كرده ایم تاریخچه ای از تولید و توضیحاتی نسبتاً كافی در مورد تولید دستی و تولید انبوه و بحث مختصری در مورد تولید ناب كه آخرین مرحله تولید می باشد داشته باشیم و در قسمت دومسیستم جدید انبارداری ERP را مورد بحث و بررسی قرار داده ایم كهدر آن تاثیر سیستم جدید ERP رابر كنترل موجودیها و كاهش قیمت تمام شده را مشخص می كند .

تولید ناب :

مقدمه :

دو انقلاب در ابتدا و انتهای قرن بیستم رخ داد . انقلاب آغازین همانا ظهور تولید انبوه و پایان عصر تولید دستی است و انقلاب پایانی ظهور تولید ناب و خاتمه یافتن عصر تولید انبوه است . اكنون جهان در آستانه عصری جدید به سر می برد ، عصری كه در آن دگرگونی شیوه های تولید محصولات و ساخته های بشر چهره زندگی اورا یكسره دگرگون خواهد كرد .

پس از جنگ جهانی اول هنری فورد و آلفرد اسلون (میر جنرال موتورز) تولیدات صنعتی جهان را از قرون تولید دستی كه شركتهای اروپایی رواج داده بودند ، به در آوردند و به عصر تولید انبوه كشاندند . و با ترویج این شیوه تولید در تمام صنایع این كشور (آمریكا) رهبر جدید شیوه های تولید گردید و صنعت خودروسازی موتور و قلب تپنده اقتصاد در این كشور شد . در همین راستا ، پیتر دراكر در سال 1946 لقب «صنعت صنعتها» را به صنعت خودروسازی اطلاق كرد .

همچنین تولید ناب در سالهای پایانی جنگ جهانی دوم توسط تاای چی اوهنو در شركت خودروسازی تویوتا در كشور ژاپن مطرح گردید . بحث تولید ناب در سال 1990 توسط جیمز ووماك و همكارانش از دانشگاه MIT در قالب یك كار تحقیقی با عنوان «ماشینی كه جهان را تغییر داد» منتشر گردید . او و همكارانش تولید ناب را تقریباً به عنوان تركیبی از مدل تولید سنتی (FORD) و كنترل اجتماعی در محیط تولید ژاپنی می شناسند .

بنابراین بحث تولید ناب ، و سایر شیوه های تولیدی با صنعت خودروسازی گره خورده است و برای توصیف شیوه تولید ناب نیاز به بررسی سه شیوه تولیدی بالاست تابا مقایسه آنها تفاوت و امتیازاتش معلوم گردد .

تولید دستی :

یك تولیدگر دستی از كارگران بسیار ماهر و ابزارهای ساده اما انعطاف پذیر استفاده می كند تا دقیقاً آنچه را بسازد كه مشتری می خواهد . یعنی یك واحد در یك زمان برخی مشخصه های تولید دستی عبارتند از :

1-وجود نیروی كاری ماهر ؛

2-وجود سازماندهی سیار متمركز ؛

3-به كارگیری ابزار آلات ماشینی چند كاره ؛

4-حجم بسیار پائین تولید .

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” تولید ناب و ERP ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – تولید ناب و ERP – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
تولید ناب و ERP;تولید ناب;تولید انبوه ;ERP;تولید ناب ;سیستم تولید انبوه

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *