خدمات و مولفه های سیستم عامل 6 صفحه + doc

مدیریت پردازش در سیستم عامل یک برنامه حاوی دستورالعملهایی است که توسط CPU اجراء می‌شوند و حاوی داده‌هایی است که هنگام اجرای دستورات از آنها استفاده می‌شود برنامه در واقع یک موجودیت passive است

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 6

حجم فایل: 26 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

خدمات و مولفه های سیستم عامل

مدیریت پردازش در سیستم عامل:

یک برنامه حاوی دستورالعملهایی است که توسط CPU اجراء می‌شوند و حاوی داده‌هایی است که هنگام اجرای دستورات از آنها استفاده می‌شود. برنامه در واقع یک موجودیت passive است مانند محتوای یک فایل بر روی دیسک .

ولی پردازش در سیستم عامل یک برنامه در حال اجراء می‌باشد که موجودیتی active دارد. یک برنامه کاربر که در سیستم اشتراک زمانی در حال اجرا است یک پروسس (فرایند) می‌باشد به همین ترتیب یک وظیفه سیستم مثل اسپولینگ خروجی به چاپگر نیز یک پروسس است .یک فرایند منابع مشخصی را نیاز دارد مثل CPU حافظه وسایل I/O و فایلها .

پردازش در سیستم عامل واحد کار در سیستم است . یعنی یک سیستم مجموعه‌ای از پردازش های گوناگون است . سیستم عامل در رابطه با مدیریت پردازش وظایف زیر را بر عهده دارد: ایجاد و حذف پردازش در سیستم عامل های کاربر و سیستم – زمانبندی پردازشها واینکه در هر زمان کدام پردازش در سیستم عامل CPU را در اختیار داشته باشد – مدیریت همزمانی پردازشها و ارتباط بین آنها و جلوگیری از بن بست (deadlock) بن بست حالتی است که پردازشها در یک حلقه بسته منتظر تمام شدن وظایف همدیگر هستندو بنابراین هیچیک نمی‌توانند اجراء گردند و سیستم قفل می‌شود.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” خدمات و مولفه های سیستم عامل ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – خدمات و مولفه های سیستم عامل – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود مقاله خدمات و مولفه های سیستم عامل;خرید و دانلود مقاله خدمات و مولفه های سیستم عامل;خرید مقاله خدمات و مولفه های سیستم عامل;دانلود رایگان مقاله خدمات و مولفه های سیستم عامل;دانلود رایگان تحقیق خدمات و مولفه های سیستم عامل;دانلود رایگان پژوهش خدمات و مولفه های سیستم عامل;خدمات و مولفه های سیستم عامل چیست

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *