خوشنویسی 4 صفحه + doc

قاعده اصول 12 گانه خوشنویسی اصول به معنی ریشه ها و پایه هاست و در اصلاح عبارت است از حسن تشكیل مفردات حروف و استحكام و اعتدال آنها تا یاء از حیث قوت ضعیف – سطح – دور صعود مجازی و حقیقی و مجازی – اصول – كرسی – تركیب – و شان بطوریكه در حلقه ها و گره ها و ارسال حق هر یك به كمال ادا گردد

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 4

حجم فایل: 9 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

قاعده اصول 12 گانه خوشنویسی

اصول به معنی ریشه ها و پایه هاست و در اصلاح عبارت است از حسن تشكیل مفردات حروف و استحكام و اعتدال آنها تا یاء از حیث قوت- ضعیف – سطح – دور- صعود مجازی و حقیقی و مجازی – اصول – كرسی – تركیب – و شان بطوریكه در حلقه ها و گره ها و ارسال حق هر یك به كمال ادا گردد.

1-تركیب باید حروف و كلمات را طوری قرارداد كه چشم از دیدن آن احساس رضایت كند و قلب آرامش بخشد در خط نباید خلوت و و جلوت دیده شود بلكه باید مناسب باشد. بین حروف و كلمات باید فاصله ها به اندازه یكسان دیده شود ابعاد منطقی – معنوی كه ایمان و اعتقاد قلبی هنرمند را به دنبال دارد ایجاد شود تركیب یا composition جایگاه مهمی در خوشنویسی دارد یك تابلوی هنری همیشه در نگاه اول ارزیابی می شود و اگر اجرا خیلی فنی باشد اما كل ناهماهنگ انجام گرفته باشد.

اثر هنری بی اعتبار می شود و عكس آن هم صدق دارد. در واقع می توانیم تركیب رااز آمیزش معتدل و موفق حروف – كلمه – جمله – سر و در سطر به هم بیشتر و خوبیی اوضاع كمی انها – به طوریكه خوش آیند طبع سلیم و ذوق مستقیم می گردد و در تركیب حسن مهم است.

تركیب در حروف و كلمه را تركیب جزئی و تركیب در جمله و مصراع و در سطر را تركیب كلی می نامند.

در تركیب مدات به اندازه های مطلوب به جا و مورد خود به كار و در نظم و اعتدال داشته باشد.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” خوشنویسی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – خوشنویسی – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
خوشنویسی

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *