دانلود آلیاژهای بكار رفته در پره های توربین 19 ص 30 صفحه + zip

دانلود آلیاژهای بكار رفته در پره های توربین 19 ص تحقیق آلیاژهای بكار رفته در پره های توربین 19 ص مقاله آلیاژهای بكار رفته در پره های توربین 19 ص آلیاژهای بكار رفته در پره های توربین 19 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 30

حجم فایل: 48 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 30 صفحه

آلیاژهای بكار رفته در پره های توربین آلیاژهای بكار رفته در توربین گازی معمولاً از جنس سوپرآلیاژهای پایه نیكل (پره های متحرك) و پایه كبالت (پره های ثابت) می باشد.
روشهای عمده تولید پره ها معمولاً ریخته گری و فورج می باشند نحوه ساخت پره های سوپرآلیاژها در سال 1940 شروع شد.
و از آن به بعد پیشرفتهای قابل توجه در نحوه ساخت و افزایش استحكام صورت گرفت كه ذوب در خلاء بصورت القایی (VIM) بصورت تجاری از سال 1950 و بعد از آن آلیاژهای پلی كریستالی از سال 1970 شروع به تولید شد.
از دهه 60، آلیاژهای پلی كریستال دارای نظم دانه ای خاصی شده بطوریكه انجماد جهت دار پره های توربین در سال 1980 پره های تك كریستالی وارد مرحله ای جدید از تولید شدند.
خلاصه از مشخصات سوپرآلیاژهای پایه نیكلی سوپرآلیاژها، موادی هستند كه در حرارتهای بالا (85% دمای ذوب آلیاژ) دارای استحكام مكانیكی بالا و مقاوم در برابر از بین رفتن سطح (مثلاً خوراكی) می باشند.
سوپرآلیاژهای پایه نیكلی از مهمترین و پركاربردترین آلیاژها در مقایسه با سوپرآلیاژ پایه كبالت و یا پایه آهن بشمار می روند وجود نیكل بعنوان فلز پایه می تواند باعث استحكام پذیری این آلیاژ با روشهای معمول (رسوب سختی) شود.
با آلیاژ نمودن با كروم و آلومینیوم می توان پایداری سطح آلیاژ بدست آمده را جهت كاربردهای مختلف مهیا نمود.
تركیبات شیمیایی سوپرآلیاژهای پایه نیكلی تركیبات شیمیایی بسیاری از سوپرآلیاژهای پایه نیكل كه با بیش از 12 عنصر می‌باشند یكی از پیچیده ترین آلیاژها بشمار می روند.
در عملیات ذوب ریزی عناصر مضری مثل سیلسیوم، فتقر، گوگرد، اكسیژن و نیتروژن كنترل و عناصر ناچیز مثل سلنیوم، بیموت و سرب در حد PPm (خصوصاً برای ساخت قطعات با شرایط بحرانی) نگهداشته می‌شوند.
كه در این جا فقط به تركیبات شیمیایی سوپرآلیاژ IN-738 می پردازیم.
Ta B C V Cb AL Ti Mo W Fe Co Ni Cr عناصر آلیاژ 1.
75 0.
001 0.
10 0 0.
90 3.
4 3.
4 1.
75 2.
6 0.
2 8.
3 61.
6 16 IN-738 وجود عناصری همچون مولیبدن، نیوبیم و تنگستن علاوه بر افزایش استحكام، باعث ایجاد و تشكیل كاربیدهای مفید می گردند.
و از طرفی عناصر كرم و آلومینیوم باعث پایداری سطح می شوند و با ایجاد لایه اكسیدی محافظ ، مقاومت به اكسیداسیون و خوردگی را افزایش می دهند.
میكروساختارهای سوپرآلیاژهای پایه نیكل: فازهای عمده ای در آلیاژهای پایه نیكل وجود دارد كه عبارتند از: فاز زمینه : این فاز بصورت پیوسته و غیر مغناطیسی می باشد این فاز در برگیرنده درصد بالایی از عناصر كبالت، آهن، كرم، مولیبدن و تنگستن می باشد.
نیكل خالص معمولاً دارای خواص خزشی ضعیفی است در حالیكه سوپرآلیاژهای نیكل با داشتن فاز دارای استحكام بالا در درجه حرارتهای زیاد می باشد.
فاز : وقتی مقدار كافی آلومینیوم و تیتانیوم به آلیاژ اضافه شود رسوبات با تركیب Ti و با شبكه f:c.
c در زمینه ایجاد می شود در فاز ممكن است عناصری مثل Nb، Ta و Cr بطور محسوس وجود داشته باشند.
فاز دارای تركیب بین فلزی (Intermetalic compound) با شبكه f.
c.
c با شرایط (Super laftic) شبیه ساختا

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود آلیاژهای بكار رفته در پره های توربین 19 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود آلیاژهای بكار رفته در پره های توربین 19 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود آلیاژهای بكار رفته در پره های توربین 19 ص;تحقیق آلیاژهای بكار رفته در پره های توربین 19 ص;مقاله آلیاژهای بكار رفته در پره های توربین 19 ص;آلیاژهای بكار رفته در پره های توربین 19 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *