دانلود ارت، حفاظت و برقگیر 25 ص 36 صفحه + zip

دانلود ارت، حفاظت و برقگیر 25 ص تحقیق ارت، حفاظت و برقگیر 25 ص مقاله ارت، حفاظت و برقگیر 25 ص ارت، حفاظت و برقگیر 25 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 36

حجم فایل: 585 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 36 صفحه

ارت، حفاظت و برقگیر ارت و حفاظت سیستم‌های اتصال زمین برای جلوگیری از برق‌گرفتگی و برای تأمین ایمنی و حفاظت از روشهای زیر استفاده می‌شود: 1ـ System grounding: در این روش نقطه نول ژنراتورها، ترانسفورماتورها و شبكه هوایی در ابتدا و انتهای خط به الكترود زمین وصل می‌شود.
2ـ Equipment grounding: در این روش بدنه یا محفظه فلزی كلیه وسایل به الكترود زمین وصل می‌شود.
3ـ سیستم حفاظتی برقگیر: در ساختمانهایی كه مجهز به برقگیر هستند، باید سیستم اتصال به زمین برقگیر از دو سیستم گفته شده در بالا كاملاً مجزا باشد همچنین دو سیستم اول نیز باید در صورت امكان از سیستم زمین مجزا استفاده كنند.
انواع سیستم‌های نیرو از نظر اتصال به زمین 1) سیستم TN: دارای نقطه‌ای است كه مستقیماً به زمین وصل است و كلیه بدنه‌های هادی تأسیسات از طریق هادی‌های حفاظتی به این نقطه متصل‌اند، با توجه به استفاده از هادی‌ خنثی و حفاظتی این سیستم به سه نوع تقسیم‌بندی می‌شود.
الف) سیستم TN-S: در سرتاسر این سیستم از یك هادی حفاظتی (PE) مجزا از نول استفاده می‌شود.
توجه كنیم رنگ سیم‌های PE و N به ترتیب باید سبزـ زرد و آبی كمرنگ باشد تا تشخیص آنها به آسانی صورت بگیرد.
(شكل 1).
ب) سیستم TN-C-S: در این سیستم در قسمتی از تأسیسات هادیهای خنثی (N) و حفاظتی توأم می‌باشند كه PEN نامیده می‌شوند و در قسمتی دیگر از تأسیسات هادیهای مجزای PE و N داریم.
توجه كنیم رنگ سیم‌های PE و N به ترتیب سبزـ زرد و آبی كمرنگ باشد و PEN در صورت امكان سبزـ زرد و در غیر اینصورت آبی كمرنگ باشد.
(شكل 1) توجه كنیم سیستم TN-C-S متداولترین نوع TN می‌باشد.
ج) سیستم TN-C: در این سیستم از یك هادی مشترك به عنوان هادی حفاظتی ـ خنثی (PEN) استفاده می‌شود.
وسایل حفاظتی سیستم TN الف ـ وسایل حفاظتی كه در اثر اضافه جریان عمل می‌كنند (مثل فیوزها، كلیدهای خودكار مینیاتوری و كلید اتوماتیك).
در مواردی كه هادی خنثی و هادی حفاظتی توأم باشد (PEN) ب) وسایل حفاظتی كه در اثر جریان باقیمانده عمل می‌كنند (RCDها یا كلید دیفرانسیل)، فقط در قسمتی كه PE و N مجزا باشند.
ج) كلید (FI) (كلید خطای جریان یا رله محافظ جریان خطا) مقاومت مجاز اتصال زمین سیستم‌های TN مقاومت الكتریكی نقطه خنثی یا هادی خنثی سیستم TN نباید از دو اهم بیشتر باشد.
اما هرگاه برای مجری مقررات ثابت شود كه در یك منطقه مقاومت اتصال اتفاقی بین فاز و زمین از 7 اهم بیشتر است بجای 2 اهم می‌توان مقاومت زیر را مجاز اعلام كرد: كه در این فرمول RB همان مقاومت جدید برحسب اهم و RE مقاومت اتفاقی اتصال فاز به زمین (برحسب تجربه)، و U0 ولتاژ اسمی بین فاز و نول است و 50 ولتاژ تماس مجاز برحسب ولت است.
2) سیستم TT: دراین سیستم، یك نقطه مستقیماً به زمین وصل می‌شود و بدنه‌های هادی تأسیسات الكتریكی مستقل از اتصال زمین سیستم به زمین وصل می‌شوند.
برای بهره‌برداری از این سیستم، شرایط محیطی و وسایل حفاظتی مخصوص (RCDها) لازم است كه در ایران بدلیل نبود این شرایط كمتر استفاده می‌شود.
در این سیستم، كلیه بدنه‌های هادی تجهیزات الكتریكی كه توسط یك وسیله حفاظتی، محافظت می‌شود باید از طریق یك هادی حفاظتی به هم وصل شده و به الكترود زمی

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود ارت، حفاظت و برقگیر 25 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود ارت، حفاظت و برقگیر 25 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود ارت، حفاظت و برقگیر 25 ص;تحقیق ارت، حفاظت و برقگیر 25 ص;مقاله ارت، حفاظت و برقگیر 25 ص;ارت، حفاظت و برقگیر 25 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *