دانلود الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی و تأثیر آن بر گروه كالاهای 27 ص 40 صفحه + zip

دانلود الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی و تأثیر آن بر گروه كالاهای 27 ص تحقیق الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی و تأثیر آن بر گروه كالاهای 27 ص مقاله الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی و تأثیر آن بر گروه كالاهای 27 ص الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی و تأثیر آن بر گروه كالاهای 27 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 40

حجم فایل: 30 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 40 صفحه

الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی و تأثیر آن بر گروه كالاهای واسطه ای – سرمایه ای صنعت (58-83) فصل اول كلیات مقدمه: با توجه به نقش مهم تجارت جهانی در صحنة اقتصاد بین المللی و تلاش كشورها برای گسترش سهم خود در تجارت جهانی در دوران پس از جنگ جهانی دوم و به منظور بهره مندی بیشتر از مزایای بازرگانی، كشورها پیوسته در كار فراهم ساختن شرایط و زمینه های مساعد برای ایجاد هماهنگی بیشتر در رویّه ها و رفتارهای تجاری میان خود بوده اند.
موافقتنامة عمومی تعرفه و تجارت (GATT) در راستای تحقق بخشیدن زمینه های مناسب در عرصة تجارت جهانی و به منظور سازگارتر نمودن خط مشی ها، استراتژیها و سیاستهای تجاری كشورها شكل گرفت تا در افقی بلند مدت، با ایجاد تفاهم و درك متقابل و چند جانبه میان كشورها، شرایط امن و باثباتی را برای انجام تجارت آزاد پدید آورد تا هر یك از كشورها براساس توانمندیهای اقتصادی و تجاری خود، در این بازار وسیع جهانی مشاركت كند و از منافع تجارت آزاد بهره مند گردد.
آخرین دور مذاكرات گات كه به دور اروگوئه مشهور است،‌ از طولانی ترین و پرمجادله ترین دورها بود زیرا در این دور، توجه ویژه ای به تجارت محصولات كشاورزی، نساجی، خدمات فنّی و مهندسی و مالكیت معنوی كه در دورهای مذاكراتی قبلی مطرح شده بود به عمل آمد.
با توجه به اینكه هماهنگی نزدیكی میان كشورهای عضو وجود نداشت، چه به لحاظ حمایت ها و دخالت شدیدی كه از سوی دولت ها مطرح بود، به نظم درآوردن این رویّه های بسیار متفاوت، تا حصول توافق های نهایی در دور اروگوئه، دشوار بود.
در نهایت گذشته از حصول توافق های مهمی در زمینه های یاد شده، تصمیم مهمتری دربارة تشكیلات سازمانی توافقنامة تعرفه و تجارت اخذ شد كه به تأسیس سازمان تجارت جهانی (WTO) انجامید.
این سازمان در حقیقت جای گات را گرفت لیكن با آن تفاوت اساسی دارد.
سازمان جهانی تجارت، سازمانی دائمی، پرقدرت، دارای سرعت و قدرت عمل بالا و ضمانت اجرایی برای تصمیمات و تعهدات مورد توافق است.
در واقع تأسیس این سازمان در پی مصوبه هایی بود كه دستور كار آنها در منشور هاوانا تصویب شده بود.
این سازمان از ابتدای سال 1995 میلادی شروع به كار كرد كه شعار جهانی سازی اقتصاد نیز از همان زمان بر سر زبانها افتاد.
جهانی شدن اقتصاد پیچیده و دارای ابعاد مختلف می باشد، بیشتر اقتصاددانان رشد تجارت و سرمایه گذاری مستقیم خارجی و رشد شركتهای چند ملیتی را از مشخصه های اصلی جهانی شدن می دانند (مجله پژوهشهای اقتصادی ایران، 1381، ص 116).
هم چنین از مشخصه های دیگر جهانی شدن، آزاد سازی تجاری و كاهش حمایت گرایی است كه این مسأله هم در زمینة صادرات و هم در زمینة واردات برای گروههای مختلف صنعتی مانند گروه كالاهای واسطه ای – سرمایه ای صنعت قابل بررسی است.
بطور كلی كشورهای در حال توسعه، بخشی از درآمدهای خود را صرف حمایت و پرداخت یارانه به كالاهای صنعتی صادراتی می كنند، این اقدام، موجب غیر واقعی شدن قیمتهای نسبی و از بین رفتن رقابت واقعی بین كالاهای صادراتی خواهد شد.
لذا، در روند جهانی شدن میدان رقابت از سطح منطقه به سطح جهانی گسترش می یابد و در این روند كشورهایی موفق تر هستند كه قدرت رقابت بالاتری در بعد تجارت بین المللی (صادرات، واردات) داشت

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی و تأثیر آن بر گروه كالاهای 27 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی و تأثیر آن بر گروه كالاهای 27 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی و تاثیر آن بر گروه كالاهای 27 ص;تحقیق الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی و تاثیر آن بر گروه كالاهای 27 ص;مقاله الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی و تاثیر آن بر گروه كالاهای 27 ص;الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی و تاثیر آن بر گروه كالاهای 27 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *