دانلود ایزولاسیون و مقره ها 49 ص 48 صفحه + zip

دانلود ایزولاسیون و مقره ها 49 ص تحقیق ایزولاسیون و مقره ها 49 ص مقاله ایزولاسیون و مقره ها 49 ص ایزولاسیون و مقره ها 49 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 48

حجم فایل: 950 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 48 صفحه

مقدمه: از آغاز پیدایش صنعت برق ، نیاز به تجهیزاتی كه بتوانند نقش عایقی و جداسازی قسمتهای تحت ولتاژ‍ از سایر قسمت ها را داشته باشند وجود داشته و تحقیقات در این زمینه نیز همچنان ادامه دارد.
اولین عنصری كه به عنوان مقره مطرح گردید چوب خشك بود ولی بعلت اینكه پس از خیس شدن تا اندازه ای خاصیت عایقی خود را از دست میداد كنار گذاشته شد.
پس از چوب استفاده از مصنوعات كلی وسرامیك مورد مطالعه قرار گرفت وامروز بطور گسترده از شیشه و چینی وپلاستیك در ساخت مقره ها استفاده می شود.
در خطوط انتقال نیرو نیز لازم است هادیهای تحت ولتاژ بنحوی از برجها ایزوله شوند كه مقره ها عامل اصلی جداسازی هادیها از پایه ها وزمین می باشد و برای اینكه بتوانند وظایف خود را كه در حقیقت تامین فاصله مناسب می باشد به خوبی انجام دهند باید دارای خواص كلی زیر باشند : (1) خاصیت عایقی مناسب (2) مقاومت مكانیكی كافی (3) تحمل الكتریكی در مقابل اضافه ولتاژ ها (4) مقاومت الكتریكی بالا در جهت كاهش نشت جریان الكتریكی (5) مقاوم در مقابل تغییرات درجه حرارت محیط مسلما هرچه مقاومت الكتریكی و مكانیكی مقره ها بیشتر باشد،تحمل آنها در مقابل اضافه ولتاژها یا اضافه بارهای مكانیكی افزایش می یابد ،علاوه بر آن پایین بودن درجه عایقی مقره ها احتمال بروز جرقه بین هادیها با برجها را از طریق زنجیره مقرهها افزایش میدهد.
كه این امر سبب تخریب آنها میگردد كه درمجموع كاهش قابلیت برق رسانی و در نتیجه خروج خطوط انتقال نیرو را بهمراه خواهد داشت.
ایزولاسیون و مقره ها : برای اتصال هادی های خطوط انتقال به دكل ها كه دارای ولتاژ های زیادی نسبت به بدنه ی دكل و نسبت به یكدیگر می باشند،از وسایل مجزا كننده استفاده میشود.
این جدا كننده ها كه عموما به صورت مقره در خطوط انتقال بكار می روند ، عموما دارای دو وظیفه ی مهم می باشند: یكی وظیفه ی مكانیكی آنها است بطوری كه باید دارای استقامت مكانیكی خوب بوده و قادر باشند بارهای مكانیكی راتحت شرایط متحمل از قبیل برف ،باد ، باران ، و غیره بخوبی تحمل نمایند.
دیگری وظیفه ی الكتریكی آنها است بطوری كه باید دارای خواص غایقی خوب بوده و بتوانند هادی های دارای ولتاژ را بخوبی از دكل و از یكدیگر ازنظر الكتریكی جدا نمایند و علاوه بر تحمل ولتاژ كار خط ، در مقابل ولتاژ های ضربه ای ناشی از رعد و برق و قطع و وصل كلید ها و غیره كه بعدا توضیح داده خواهد شد بخوبی مقاومت كنند.
در ضمن جریان نشتی مقره ها كه ممكن است در اثر تخلیه ی كرونا ، تلفات دی الكتریكی یاعایقی مواد داخلی مقره و جریان نشتی سطحی مقره به وجود اید باید حتیالامكان ناچیز باشد .
شكست ولتاژ اعمال شده روی مقره ممكن است به دلیل تخلیه ی الكتریكی در هوای اطراف مقره ، تخلیه ی الكتریكی سطحی از طریق گرد و غبار وآلودگی های روی سطح مقره ویا تخلیه ی الكتریكی ازداخل خود مقره صورت پذیرد كه در حالت اخیر منجر به خرابی مقره می گردد .
اغراق نیست اگر بگوییم كه ضریب اطمینان سیستم های قدرت بستگی به كیفیت و ضریب اطمینان ایزولاتورها دارد و از آن جایی كه ولتاژ انتقال و ظرفیت انتقال روز به روز در حال افزایش است میتوان گفت كه نقش ایزولاتورها و مقره ها روز به روز مهمتر خواهد شد و همچنین نیاز برخورداری از تحمل مكانیكی بیشتر درآی

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود ایزولاسیون و مقره ها 49 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود ایزولاسیون و مقره ها 49 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود ایزولاسیون و مقره ها 49 ص;تحقیق ایزولاسیون و مقره ها 49 ص;مقاله ایزولاسیون و مقره ها 49 ص;ایزولاسیون و مقره ها 49 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *