دانلود بلوغ و بحران بیولوژیكی عاطفی 39 صفحه + doc

بلوغ و بحران بیولوژیكی عاطفی

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 39

حجم فایل: 16 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

در جریان رشد انسان دوران حساسی وجود دارد كه در شكل گیری شخصیت و زندگی فرد نقش مهمی ایفا می نماید سالهای آغازین كودكی و دوره نوجوانی از این مراحل سرنوشت ساز می‌باشد.

شناخت دنیای پر رمز و راز نوجوانی كه دوران تحول سریع جسمانی، تحول در رفتار و شخصیت، دوران بازسازی تجربه ها، نظام ارزش ها و بالاخره دوران پی بردن به هویت خویشتن است، از اهمیت والایی برخوردار است نوجوانی دوره ای است از تغییرات زیستی، روانی و اجتماعی. هر نوجوان عضوی از یك خانواده و جامعه است كه آنها نیز در حال تغییرند. در پی تغییرات اجتماعی و اقتصادی در قرن كنونی، زندگی خانوادگی امروزی با قرن گذشته تفاوت بسیاری یافته است. كامپ نر نشان داد كه روابط خانوادگی مطمئن در نوجوانی، تحول «هویت من» را بهبود می بخشد. همچنین بحرانهای دوره نوجوانی قابل پیش بینی و پیشگری است. لازمه آن آشنایی كافی با ویژگیهای رشد در دوره نوجوانی است والدین ممكن است اطلاعات لازم را در مورد آنچه قابل توجه است و آنچه قابل توجه نیست و چگونه می توان با تهدیدهای ناشی از بلوغ مقابله كرد، در اختیار نوجوان قرار دهند. حفظ ارتباط مثبت بین والدین و نوجوان، می تواند یادگیری نوجوان را، در مورد آنچه به شایستگی های اجتماعی او مربوط می‌شود، تسهیل كند، زیرا روابط متقابل با خانواده، نوجوان را در جهت اجتماعی شدن سوق می‌دهد.

فهرست

1-مقدمه………………………… 2

2-بلوغ…………………………. 5

3-انواع بلوغ……………………. 5

4-سن بلوغ………………………. 7

5-نشانه های بلوغ………………… 9

6-بلوغ و بحران بیولوژیكی………….. 11

7-بلوغ و بحران عاطفه……………… 15

8-منابع………………………… 26

39 صفحه فایل Word

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود بلوغ و بحران بیولوژیكی عاطفی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود بلوغ و بحران بیولوژیكی عاطفی – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
بلوغ و بحران بیولوژیكی عاطفی

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *