دانلود بودجه ریزی 33 ص 34 صفحه + zip

دانلود بودجه ریزی 33 ص تحقیق بودجه ریزی 33 ص مقاله بودجه ریزی 33 ص بودجه ریزی 33 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 34

حجم فایل: 88 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 34 صفحه

فهرست مطالب عنوان صفحه فصل اول : بودجه مفهوم بودجه 4 تعریف بودجه 4 الف : تعاریفی كه بر جنبۀ سیاسی بودجه تأكید دارند.
5 ب: تعاریفی كه بر جنبه های اقتصادی و مالی تأكید دارند.
6 ج: تعاریفی كه بر جنبه های برنامه ای و مدیریتی بودجه تأكید دارند.
7 د) سایر تعاریف 8 3.
اهداف و مقاصد بودجه 9 4.
تاریخچه بودجه نویسی در ایران 13 6.
روشهای تنظیم بودجه 16 الف: روشهای برآورد و تنظیم درآمدها 17 ب: روشهای برآورد هزینه ها 19 فصل دوم : بودجه ریزی در سازمان مسكن و شهرسازی جایگاه واحد بودجه در سازمان مسكن و شهرسازی 22 ارتباط واحد بودجه با واحد كارگزینی سازمان 23 ارتباط واحد بودجه با واحد حسابداری سازمان 25 بودجه ریزی در سازمان مسكن و شهرسازی 25 روش بودجه ریزی در سازمان مسكن و شهرسازی 27 اقلام هزینه در سازمان مسكن و شهرسازی 27 اقلام درآمد در سازمان مسكن و شهرسازی 28 منابع تأمین بودجه سازمان مسكن و شهرسازی 29 موافقتنامه 29 موافقتنامه اعتبارات جاری و عمرانی 29 تخصیص بودجه به سازمان 31 یك آینده نگری از عملیات دستگاه در جهت اهداف تعیین شده است.
فصل اول : بودجه مفهوم بودجه : واژه «بودژه » یك كلمه فر انسوی است و از وا ژه فرانسوی قدیمی«بوژت » گرفته شده است.
در زبان فارسی بودجه از كلمه فرانسوی « بوژت » به معنای كیف یا كیسه چرمی گرفته شده و وجه تسمیه آن این است كه وزرای دارایی فرانسه صورت وضعیت دخل و خرج مملكتی را در داخل آن قرار داده و به مجلس می بردند.
البته در انگلیس نیز واژه بودجه از زمان فرا نسه اقتباس شده است .
در انگلستان كیف چرمی كه محتوای آن صورت مخارج مورد نیاز پادشاه بود توسط خزانه داری كه بعداً وزیر دارایی نامیده شد برای تصویب وجوه مورد نیاز پادشاه به پارلمان عرضه می شد .
آن كیف باجت نامیده شد و به تدریج به محتویات داخل ان كیف «بودجت » گفتند و به علت ثقیل بودن تلفظ آن در فارسی به صورت بودجه در آمده است .
در ایران قبل از انقلاب مشروطه چنین واژه ای در زبان فارسی وجود نداشت اما پس از آن چون در قانون اساسی ایران مباحثی ازقوانین اساسی بلژیك و فرانسه اقتباس شد ، این وا ژه نیز وارد قانون محاسبات عمومی ایران گردید .
تعریف بودجه : اولین قانون محاسبات عمومی ایران در سال 1290 هـ .
ش به تصویب رسید در ماده یك قانون بودجه این چنین تعریف شده است :« بودجه دولت سندی است كه معاملات دخل و خر ج مملكت برا ی مدت معینی در آن پیش بینی وتصویب شده باشد مدت مز بور را سند مالی می گویند و عبارت است از یك سال شمسی.
البته دیدگاهها و تعاریف در مورد بود جه متاثر از نظریه های اقتصادی در مورد دولت است و دیدگاههای موجود در این زمینه نیز تحت تا ثیر شرایط متفاوت سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی جوامع است .
به طور كلی در میان انواع تعاریفی كه از بودجه به عمل آمده، سه دسته عمده را می توان تشخیص داد : الف) تعاریفی كه بر جنبۀ سیاسی بودجه تأكید دارند: در تعاریفی كه از این گروه شكل گرفت بودجه یكی از اصلی ترین جریانات سیاسی جامعه فر ض شده و نظارت و كنترل برای اجرا

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود بودجه ریزی 33 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود بودجه ریزی 33 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود بودجه ریزی 33 ص;تحقیق بودجه ریزی 33 ص;مقاله بودجه ریزی 33 ص;بودجه ریزی 33 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *