دانلود تابلوها و اصلاح ضریب قدرت 20 ص 31 صفحه + zip

دانلود تابلوها و اصلاح ضریب قدرت 20 ص تحقیق تابلوها و اصلاح ضریب قدرت 20 ص مقاله تابلوها و اصلاح ضریب قدرت 20 ص تابلوها و اصلاح ضریب قدرت 20 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 31

حجم فایل: 548 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 31 صفحه

تابلوها و اصلاح ضریب قدرت تابلوها در هر پست توزیع، حداقل یك ترانسفورماتور و دو تابلوی فشار قوی و فشار ضعیف وجود دارد.
تابلوی فشار قوی از یك كلید قطع كننده بار و سه عدد فیوز HH تشكیل شده است و تابلوی فشار ضعیف (380V) كه در توزیع اولیه NHV و در توزیع ثانویه UV نامیده می‌شود.
بحث ما دراین قسمت روی تابلوهای فشار ضعیف NHV و UV خواهد بود.
انواع تابلوها از لحاظ محل و نقش در سیستم كنترل تابلوهای فشار ضعیف به چهار دسته اصلی، نیم اصلی (كه از تابلوی اصلی تغذیه می‌شود)، فرعی تأسیسات (كه از تابلوی نیم‌اصلی تغذیه می‌شود) و فرعی روشنایی و پریز (كه از تابلوی نیم اصلی تغذیه می‌شود)، تقسیم می‌شود كه به تابلوی اصلی NHV و به بقیه تابلوها UV می‌گوییم.
انواع تابلوها از لحاظ كاربرد 1) تابلوهای تمام‌بسته: این تابلوها در كارخانه ساخته می‌شوند و در فضاهای سرپوشیده به كار می‌روند.
انواع این تابلوها در زیرآمده است: الف) تابلوی تمام بسته ایستاده: این تابلوها در تابلوهای اصلی، نیم اصلی و فرعی تأسیسات به كار می‌روند.
و به انواع زیر تقسیم می‌شوند.
الف ـ1) تابلوهای قابل دسترسی از جلو الف ـ2) تابلوهای قابل دسترسی از پشت و قابل فرمان و اندازه‌گیری از جلو الف ـ3) تابلوهای چند خانه‌ای: هر سلول قابل خانه‌بندی متغیر است.
الف ـ4) تابلوهای چند جعبه‌ای: كه با اتصال جعبه‌ها به هم تابلو تشكیل می‌شود و بر روی پایه فلزی یا دیوار قابل نصب است و برای توزیع نیروی اصلی برق، فضای باز، مناطق صنعتی و كارخانجات و در مناطق غباری و مرطوب به كار می‌رود.
ب) تابلوی تمام بسته دیواری: كه به دو نوع توكار و روكار تقسیم می‌شوند، این تابلوها فقط از جلو قابل دسترس هستند و در تابلوهای فرعی روشنایی و نیرو به كار می‌روند.
2) تابلو توزیع نیرو و روشنایی برای نصب در محوطه باز دارای سقف شیبدار و با پایه بتونی هستند، كاربرد آنها در تغذیه منازل، فرمان و كنترل روشنایی محوطه، آب نماها و .
.
.
است.
چند مشخصه فنی مهم تابلوها 1) تابلو اصلی و نیم‌اصلی توزیع نوع ایستاده قابل دسترس از جلو یا پشت: الف ـ1) ساختمان بدنه باید به گونه‌ای باشد كه از طرفین قابل توسعه باشد.
ب ـ1) ظرفیت الكتریكی شینه فازها نباید از صد و پنجاه درصد شدت جریان اسمی كلید اصلی تغذیه كننده تابلو كمتر باشد و همچنین سطح مقطع شینه‌های خنثی و زمین نباید از نصف سطح مقطع شینة فاز كمتر باشد.
و شینه‌های فازها و نول باید روی مقره‌های اتكایی چینی یا صمغ مصنوعی نصب شود.
همچنین شینه زمین به بدنه وصل شود و حداقل فاصله بین شینه‌ها باید از 10 سانتی‌متر كمتر نباشد، باید اتصالات كابلها به شینه‌ها، كلیدها و فیوزها با كابلشو انجام شود.
رنگ شینه‌ها به صورت فاز اول، قرمز (R)، فاز دوم زرد (Y)، فاز سوم آبی (B) است.
همچنین جداولی برای حداقل سطح مقطع شمشهای مسی و آلومینیومی تدوین شده است.
ج ـ1) باید سیمها، سرسیمها و كابلها و كلیدها و وسایل اندازه‌گیری و .
.
.
دارای شماره‌گذاری جهت تعمیرات بعدی باشند.
د ـ1) ابعاد این نوع تابلوها به صورت زیر است: ارتفاع 200 سانتی‌متر، عرض 90 سانتی‌متر و عمق برای تابلو قابل دسترس از جلو 60 سانتی‌متر و برای تابلو قابل

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تابلوها و اصلاح ضریب قدرت 20 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تابلوها و اصلاح ضریب قدرت 20 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود تابلوها و اصلاح ضریب قدرت 20 ص;تحقیق تابلوها و اصلاح ضریب قدرت 20 ص;مقاله تابلوها و اصلاح ضریب قدرت 20 ص;تابلوها و اصلاح ضریب قدرت 20 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *