دانلود تاریخچه روابط عمومی در جهان 143 ص 229 صفحه + zip

دانلود تاریخچه روابط عمومی در جهان 143 ص تحقیق تاریخچه روابط عمومی در جهان 143 ص مقاله تاریخچه روابط عمومی در جهان 143 ص تاریخچه روابط عمومی در جهان 143 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 229

حجم فایل: 81 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 229 صفحه

مقدمه: یكی از مشكلات روابط عمومی ها در كشورها ما فقدان منابع علمی و مكتوب در این حوزه می باشد از دیرباز و از زمانی كه روابط عمومی عنوان یك رشته و حرفه در كشور ما متولد شد، به دلیل آن كه تولد این حرفه جدید بر اساس نیازها و زیر ساخت های موجود در كشور ما جوابگوی این نهاد اجتماعی نبود، ساز و كازهای مناسب هم برای توسعه و ارتقاء روابط عمومی ایجاد نشد ولی با گذشت زمان و ایجاد نیازهای جدید در جامعه در حال گذرا ایران نیاز به داشتن روابط عمومی های كارآمد بیش از پیش احساس شد.
با سواد شدن درصد بیشتری از مردم، ایجاد تمایلات تساوی طلبانه، بالا رفتن توقعات مردم از حكومت ها، گسترش وسایل ارتباط جمعی، اهمیت یافتن هرچه بیشتر افكار عمومی، رشد صنایع و شركت های سهامی و .
.
.
از جمله این عوامل به شمار می روند.
عموماً شاهد آن هستیم كه واژه روابط عمومی در نوشتار و گفتار سازمانها، مطبوعات و مردم به میان می آید، بدون آنكه اولا بدانند، روابط عمومی چیست؟
آیا علمی است، كه مورد بررسی ها و پژوهشهای علمی قرار می گیرد و از علوم دیگر، مانند ریاضیات، فیزیك و.
.
.
نیز بهره می برد و یا هنری است، كه از خلاقیتها، ابداع ها و تكنیكهای جدید و جذاب بهره می برد و در ردیف هنرهای هفتگانه نامیده می شود.
و ثانیاً چه تعریفی دارد؟
آیا آینه تمام نما، وكیل مدافع مدعی العموم، مغز اندیشمند، مشاور مدیر، چشم بینا، بازوی توانا، گوش شنوا مبلغ و اطلاع رسان، زبان گویا است.
و ثالثاً از چه جایگاه و موقعیتی برخورد است؟
آیا واحد است یا اداره، در متن است یا حاشیه، اصلی است یا فرعی با واسطه است یا بی واسطه، واقعی است یا طفیلی.
از آنجایی كه روابط عمومی ها در هر سازمان و یا دستگاه اجرایی، نه تنها هم سطح و هم طراز با بخشها و واحدهای دیگر هستند، بلكه باید از لحاظ موقعیت و جایگاه و عملكرد بر سایر بخشها توفق و اشراف داشته باشند؛ ولی متأسفانه در حال حاضر چنین نیست و این موضوع در ساختار همه دستگاهها بعنوان یك نقص و كاستی محسوب می شود.
اساس این كاستی و ضعف به دو عامل اصلی باز می گردد: اول:ضعف برداشت و عدم معرفت و خویشتن شناسی خود روابط عمومی ها.
می دانیم خویشتن شناسی سودمندترین دانشهاست و بی شك اگر یك روابط عمومی، تعریف جامع و كامل خود را بداند، جایگاه و مقام خود را بشناسد، با مسئولیت و وظابف خود آشنا و در اجرای آن كوشش كند حقیقتا به این كاستی و ضعف گرفتار نخواهد شد.
دوم:ضعف برداشت و عدم شناخت و آگاهی مدیران نسبت به روابط عمومی.
می دانیم وجود یك روابط عمومی علمی و كارآمد در یك ضرورتی اجتناب ناپذیر است، كه در این میان خود مدیر باید بداند كه بدون داشتن یك روابط عمومی فعال، قوی و توانمند قادر به انجام قسمت اعظم فعالیتها و نیل به اهداف خود نخواهد بود و مرحوم دكتر حمید نطقی- بنیانگذار روابط عمومی علمی در ایران- گفته است كه: هر مدیریتی، سزاوار همان روابط عمومی است كه دارد.
از آنجایی كه موضوع آموزش از مهمترین عوامل مؤثر در توسعه كمی و كیفی فعالیتهای هر مجموعه است و بهره گیری درست و مناسب از آن، دستیابی به اهداف مورد نظر را تسهیل می كند.
همچنین در ارتقاء سطح دانش و مهارت كاركنان هر دستگاه، اصلاح نگرش آنان نسبت به وظا

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تاریخچه روابط عمومی در جهان 143 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تاریخچه روابط عمومی در جهان 143 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود تاریخچه روابط عمومی در جهان 143 ص;تحقیق تاریخچه روابط عمومی در جهان 143 ص;مقاله تاریخچه روابط عمومی در جهان 143 ص;تاریخچه روابط عمومی در جهان 143 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *