دانلود تحقیق اندازه گیری تجربی کاویتاسیون در پمپها 15 ص 15 صفحه + zip

دانلود اندازه گیری تجربی کاویتاسیون در پمپها 15 ص تحقیق اندازه گیری تجربی کاویتاسیون در پمپها 15 ص مقاله اندازه گیری تجربی کاویتاسیون در پمپها 15 ص اندازه گیری تجربی کاویتاسیون در پمپها 15 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 15

حجم فایل: 58 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 15 صفحه

اندازه گیری تجربی کاویتاسیون در پمپها اندازه ، سرعت ،قیمت و کاویتاسیون در یک پمپ در نقطه کار مشخص شده توسط ارتفاع (H) و آبدهی (Q) ، قدرت پمپ با محدودیت های کمی ثابت مانده و تنها متغیر قابل دسترسی ، راندمان آن می باشد .
اگر سرعت چرخشی N و قطر پروانه D (نشان دهنده اندازه آن ) با شد آنگاه داریم : بنا بر این ماشینهای تند ( سرعت چرخش بالا ) دارای اندازه کوچک و در نتیجه قیمت کمتری می باشند .
اما در سرعتهای بالا خطر افزایش کاویتاسیون و جود دارد .
برای نشان دادن این مطلب ضریب کاویتاسیون را به شکل زیر تعریف می کنیم.
فشار مایع : P سرعت نسبی مایع : W فشار بخار مایع : Pv چگالی مایع : صورت این عبارت فشار موجود برایجلوگیری از کاویتاسیون و مخرج آن ارتفاع سرعت است که به طور مستقیم نشان دهنده احتمال کاویتاسیون می باشد ، بنابر این نسبت مقدار جلوگیری کننده از کاویتاسیون به مقدار تولید کننده کاویتاسیون می باشد و بالعکس.
تعریف ضریب کاویتاسیون بالا می تواند با در نظر گرفتن سرعت محیطی (u)و سرعت نسبی (w) به صورت زیر اصلاح شود .
بنابر این یک ماشین تند کوچکتر و ارزانتر بوده ، اما دارای ریسک بالایی در کاویتاسیون می باشد و بنابر این به دلایل اقتصادی مقداری از کاویتاسیون در پمپ ها مطلوب می باشد .
از نقطه نظر صنعت یک سازنده پمپ کاویتاسیونی پمپهایش را برای خریدار معین میکند .
برای یک سری شرایط خاص مکش و نقطه کار ، پمپ برای کار رضایت بخش تضمین می شود و این تضمین به صورت گرافیکی به یک سری منحنی های مشخصه داده می شود این منحنی ها دارای پایه تجربی در نتیجه آزمایشاتی که به عمل می آیند هستند.
روشهای مطالعه تاثیرات کاویتاسیون در پمپ ها تاثیرات سوء کاویتاسیون قبلا” بیان شد .
کلا” سه روش برای مطالعه کاویتاسیون وجود دارد که در دو تای آنها از مشاهده غیر مستقیم و در یک روش ، از مشاهده مستقیم استفاده می شود .
روش مشاهده غیر مستقیم با اندازه گیری اثر کاویتاسیون روی عملکرد یک پمپ به شکل افت بار یا افت راندمان .
روش مشاهده غیر مستقیم با اندازه گیری تولید شده از کاویتاسیون از پمپ .
روش مشاهده غیر مستقیم با استفاده از عکسبرداری مرئی غیر از شرایط خاصی که قسمتهای شفاف روی قطعات نصب می شوند و عکسبرداری مورد استفاده قرار می گیرد مشاهده مستقیم عملا” خیلی مشکل است .
بنابراین توجه بیشتر در اینجا روی روش های غیر مستقیم با مثالهای مخصوص می باشد .
ارتباط کاویتاسیون و سرعت ویژه پمپ سرعت ویژه – تعاریف متعددی در مورد سرعت ویژه بیان شده است که هدف همه آنها تعیین معیاری برای مقایسه عملکرد پمپ های مختلف می باشد .
در مورد پمپ های که دارای تشابه هندسی و درشرا یط عملکرد یکسانی عمل می کنند می توان در معادلات مربوط به ظرایب آبدهی و ارتفاع عامل قطر پروانه را با تقسیم مجذور معادله (1) بر توان سه چهارم معادله (2) حذف کرد : دراین عبارت سرعت ویژه است که در اروپا عدد نوع (type number ) نیر گفته می شود .
د دور در دقیقه ( رادیان بر ثانبه استفاده نمی شود ) ، Q آبدهی ( معمولا بر حسب متر مکعب و گاهی بر ح

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تحقیق اندازه گیری تجربی کاویتاسیون در پمپها 15 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تحقیق اندازه گیری تجربی کاویتاسیون در پمپها 15 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود اندازه گیری تجربی کاویتاسیون در پمپها 15 ص;تحقیق اندازه گیری تجربی کاویتاسیون در پمپها 15 ص;مقاله اندازه گیری تجربی کاویتاسیون در پمپها 15 ص;اندازه گیری تجربی کاویتاسیون در پمپها 15 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *