دانلود تحقیق انواع مختلف پیچها 24 صفحه + zip

دانلود انواع مختلف پیچها تحقیق انواع مختلف پیچها مقاله انواع مختلف پیچها انواع مختلف پیچها

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 24

حجم فایل: 62 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 24 صفحه

شرح انواع مختلف پیچها: در بیشتر واحدهای صنعتی از پیچ ها برای سوار كردن و اتصال قطعات روی یكدیگر و نیز تنظیم دستگاههای صنعتی و یا جهت انتقال حركت استفاده می شود.
در كمتر دستگاهی است كه از پیچها استفاده نمیشود بهمین دلیل است كه اهمیت آنها در صنعت بسیار زیاد میباشد.
مواردیكه از پیچها استفاده میشود عبارتند از: ماشینهای ابزار، انواع گیره ها، وسائط نقلیه، ابزرار و ادوات جنگی و كشتی ها، هواپیماها، ساختمانهای فلزی، میز و صندلی، ماشینهای چاپ و ریسندگی و بافندگی.
تراشیدن پیچها بوسیله ماشین تراش و یا سایر دستگاههای دیگری نیز صورت میگیرد كه البته برحسب نوع دقت و اندازة آن در دستگاه مخصوص بخود تراشیده یا ساخته میشوند.
شكل (142) تراشیدن پیچ را بوسیله ماشن تراش نشان میدهد كه با داشتن مشخصات كامل پیچ و با در نظر گرفتن اصول پیچ تراشی و مراحل آن میتوان آنرا تراشید.
ولی بطور كلی تراشیدن پیچ با ماشین تراش بدون شك یكی از مشكلترین عملیاتی است كه انجام میگیرد.
منظور از تراشیدتن پیچ ایجاد شیار مارپیچی با فرم دندانه و زاویه مشخصی روی محیط استوانه ای ایجاد میگردد میباشد.
علاوه بر آن نیز میتوان همین عمل را در داخل سوراخهای داخلی انجام داد.
شرح اجزاء مختلف پیچ و طریقه تراشیدن آنها: قبل از اینكه به تراش پیچها اقدام نمائیم لازم است كه اجزاء مختلف آنرا بشناسیم برای این منظور بطور خلاصه بشرح هر یك بصورت زیر میپردازیم.
قطر خارجی Mujor D – بزرگنرین قطر پیچ و یا مهره را قطر خارجی آن گویند كه عبارت است از اندازه سر دندانه تا سر دندانه مقابل كه آنرا با حرف OD نمایش میدهند.
ارتفاع یا گودی دندانه Depth of T – ارتفاع دندانه عبارت است از فاصله قائم میان سر دندانه تا ته دندانه پیچ كه آنرا با علامت h مشخص مینمایند.
قطر داخلی Minor D كه كوچكترین قطر پیچ و یا مهره را قطر داخلی گویند كه اندازه آن عبارت است از فاصله ته دندانه تا ته دندانه مقابل آن یا بعبارت دیگر برابر است با تفاضل قطر بزرگ دو برابر ارتفاع دندانه كه با حرف I نشان میدهند.
شكل (143) اجزاء مختلف پیچ را نشان میدهد.
تعداد دندانه Nimber of T.
– همانطور كه در شكل پیدا است تعداد دندانه عبارت است از تعداد دندانه در یك اینچ روی محیط در طول پیچ كه برای تعیین آن خط كش یا كلیس را روی پیچ مطابق شكل قرار داده و سپس دنداغنه های بین یك اینچ را میشماریم كه معمولاً آنرا با حرف N نمایش میدهیم.
علاوه بر آن میتوان با طرق مختلف دیگری آنرا اندازه گیری نمود كه عبارت از استفاده از شابلن باین ترتیب كه شابلن مورد نظر را روی دندانه ها قرار داده و در صورتیكه نوری از بین دندانه ها نشاهده نشد تعداد دندانه هائیكه روی شابلن نوشته شده است همان تعداد دندانه پیچ خواهد بود.
گام یا تقسیم دندانه Pitch – فاصله نوك یك دنده تا دنده مجاور و یا فاصله یك نقطه از ته دنده تا نقطه مشابه از ته دنده دیگر را گام یا تقسیم دنده گویند كه با علامت P مشخص میكنند.
تارك یا پهنای سر دنده Crest – سر دندانه پیچ های یكنواخت ملی دارای سطح باریكی است كه طرفین یك دندانه را بهم متصل میسازد با f علامت گذاری شده است.
پهنای ته دندانه root – كف شیتر بین دو دندانه محور كه طرفین آنها را بهم متصل

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تحقیق انواع مختلف پیچها ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تحقیق انواع مختلف پیچها – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود انواع مختلف پیچها;تحقیق انواع مختلف پیچها;مقاله انواع مختلف پیچها;انواع مختلف پیچها

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *