دانلود تحقیق جرم شناسی 19 ص 22 صفحه + zip

دانلود جرم شناسی 19 ص تحقیق جرم شناسی 19 ص مقاله جرم شناسی 19 ص جرم شناسی 19 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 22

حجم فایل: 17 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 22 صفحه

جرم شناسی می دانیم كه طبق تعریف گاروفالو در اولین كتاب جرم شناسی جرائم را به دو دسته كلی تقسیم كرده است : اول: جرائم قدیمی و صنعتی : كه در تمام ادوار و اعصار در كشورها وجود داشته و تا آخر هم وجود خواهند داشت.
مثل قتل و سرقت كه در تمام ادوار كشورها بعنوان جرم شناخته می شود البته اینگونه جرائم بسیار محدود می باشند.
دوم:جرائم اعتباری و موردی: پس جرائمی موردی و اعتباری است كه در بعضی از كشورها ممكنست یا در برخی از زمانها یك عمل جرم شناخته شود ولی در كشور یا زمانی دیگری آن عمل جرم نباشد.
مثال ازدواج خواهر و برادر كه در هزاران سال پیش جرم نبوده و در طبقه فراعنه مصر و سلاطین ساسانی و اشكانی وجود داشته ولی در عصر حاضر در تمام دنیا جرم شناخته می شود.
مثال دیگر اعمالی است كه در برخی كشورها جرم است و در كشورهای دیگر جرم شناخته نمی شود مثال روزه خواری كه در كشورهای مسلمان جرم است ولی در كشورهای غیر مسلمان وجود ندارد و نیز زوجات كه در برخی كشورهای اسلامی جرم نیست ولی در عموم كشورهای غیر اسلامی یا مسیحی یا یهودی جرم است.
و نیز عدم رعایت مقررات مربوط به رانندگی كه در صد سال پیش وجود نداشته و امروزه بخاطر وجود اتومبیلها و كثرت استفاده از وسایل نقلیه عدم رعایت این مقررات جرم است.
اشكال مختلف جرم : 1 – جرائم دسته اول كه اصطلاحاً (جرائم بدوی)یا (اولیه) موسوم شده اند(قتل و سرقت) یكی از انواع جرایمی است كه معمولاً به نظر زیلیگ جرم شناسی اطریشی بر اثر 1- هیجانات مزمن یا 2- عصبی یا 3- اعتیاد به الكل و 4- مواد هیجان زا نظیر «حشیش» و «قرصهای جدید معروف به اكسی تیستی» است .
اینگونه جرائم معمولاً بر اثر هیجانات عصبی یا خشم آنی یا واكنش سریع نسبت به عمل دیگری انجام می شود.
از قبیل زد و خورد و قتل در مجالس منكراتی و یا سرقت انتقامی و یا حریق عمدی 2-جرائم سودجوئی به دو دسته قابل تقسیم است: 1- سود جوئی بر علیه افراد یا اشخاص 2-سود جوئی بر علیه اموال 3-جرائم شبه قضائی یا اجرای عدالت 4-جرائم تشكیلاتی یا سازمان یافته 1-سود جوئی بر علیه افراد یا اشخاص مثل زنی كه از طرف شوهر خود مرتباً تهدید و یا مورد ضرب و شتم قرار گرفته با كشتن او خود را خلاص كرده و بدین طریق یك( نفع معنوی ) را بدست می آورند.
و یا شوهری كه همسر خود را بخاطر (حسادت)به قتل می رساند در ذهن خود یك نفع معنوی را در نظر دارد.
2-سود جوئی بر علیه اموال معمولاً با نقشه قبلی انجام می شود .
مثل تاجری كه بر اثر (افراط یا تفریط) و (عدم رعایت اعتیاد) در شرف ورشكستگی است و مغازه خود را به آتش می كشاند تا بتواند ورشكستگی خود را بدون تقصیر جلوه دهد و از مجازات ورشكستگی به تقصیر معاف گردد.
2-شامل هر دو قسمت یا تركیبی از آن است.
مثال وارثی است كه برای خلاص شدن از امر و نهی سرپرست خود یا مورث و رسیدن به ارثیه هنگفت وی را می كشد.
این مورد چندی قبل در كشور آمریكا مشاهده شده و ممكنست نظیر دیگری هم داشته باشد و آن مورد به این صورت است.
دانش آموز 17 ساله ای كه سرپرست او فقط مادرش بوده و تنها با او زندگی می كرده و مادر وی برای رفاه حال فرزندش خود را( بیمه عمر) كرده بود آن فرزند ناخلف هنگامی كه مادر عازم مسافرت به انگلستان بوده

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تحقیق جرم شناسی 19 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تحقیق جرم شناسی 19 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود جرم شناسی 19 ص;تحقیق جرم شناسی 19 ص;مقاله جرم شناسی 19 ص;جرم شناسی 19 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *