دانلود تحقیق خلاصه از مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولتها 22 ص 23 صفحه + zip

دانلود خلاصه از مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولتها 22 ص تحقیق خلاصه از مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولتها 22 ص مقاله خلاصه از مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولتها 22 ص خلاصه از مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولتها 22 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 23

حجم فایل: 195 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 23 صفحه

فصل اول : مفاهیم کلی مالیه عمومی و سیاستهای مالی فصل دوم : روند تغییرات سهم دولت از درآمد ملی فصل سوم : عدم کارآیی مکانیزم بازار فصل پنجم : مالیات و انواع آن فصل اول : – نظریه کلاسیکها در مورد نقش دولت در اقتصاد : 1.
حمایت از جان و مال جامعه در مقابل دشمنان احتمالی از طریق ایجاد ارتش و نیروی نظامی .
2.
ایجاد نظم و اعمال قانون و جلوگیری از تجاوز افراد به حقوق یکدیگر با برقراری قوانین لازم، ایجاد دادگاه ها و تأسیس نیروی انتظامی داخلی.
3.
او معتقد بود که بعضی از کالاها و خدمات می توانند ایجاد شوند که با وجود فایده زیاد و اهمیت قابل ملاحظه ای که برای جامعه دارند، به دلیل ماهیت خاصی که در مصرف آنها است، هزینه ایجاد آن از طریق سرمایه گذاری فردی یا گروهی به وسیله بخش خصوصی قابل جبران نیست و در نتیجه اگر دولت مبادرت به فراهم نمودن چنین کالاهایی ننماید بعید است که این کالاها تولید و ارائه شوند.
لازمه انجام سه گروه از وظایف فوق به وسیله دولت انجام هزینه هایی است و جهت هزینه کردن دولت نیاز به درآمد دارد.
درآمد لازم برای چنین مهمی را دولت از طریق اعمال مالیاتها فراهم می کند .
کلاسیک ها با اعتقاد به وجودبازارهای رقابتی عمده ما لیاتهاو خصوصاً مالیاتهای بر بازار را مخرب در کارایی تجزیه و تحلیل می کنند و به دنبال آن حداقل ما لیات را پیشنهاد می نماید .
حداقل مالیات برابر در آمدی است که سه وظبفه فوق را در حد ضروری به انجام برساند.
منحنی عرضه و تقاضا در بازار براساس نظریه کلاسیکها: آدم اسمیت ، ریکاردو، وژان با تیست ه تن از عمده اقتصادانان کلاسیک بودند که بجز دز محدود کوچکی از فعالیتهای اقتصادی ، دولت را از هر گونه دخالتی در مکانیزم بازارها منع م کردند.
اساس نظریه کلاسیکها بر رقابت قرار دارد که در صورت وجود شرایط لازم برای رقابت مکانیزم بازار خود مسئله کارآیی و تخصیص بهینه منابع را حل خواهد نمود.
با توجه به چنین نظریه ای در هر بازار – که واجد شرایط مورد نظر باشد – محل برخورد منحنیهای عرضه و تقاضا یعنی مو قعیت تعادل از نظر کارآیی نیز حداکثر راه را به همراه خواهد داشت.
در شکل 1-1 که یک بازار ر قابت کامل را نشان می دهد در نقطه e محل تلاقی منحنیهای عر ضه و تقاضا سطح تو لید Qe و قیمت P e تعیین می شود .
یا مو قعیت بهترین و ضعیت ممکن در بازار کالایX از Qe می باشد و یعنی اگر سطح تولید و مصرف کالای Xو Qe کمتر یا بیشتر با شد در تخصیص منابع عدم کارآیی به وجود آمده و در رفاه بازار کاهش ایجاد می شود.
فصل دوم : یکی از معیارهای عمده انداره گیری نقش د ولت در ا قتصاد جامعه : یک از عمده معیارهای اندازه گیری نقش دولت مقدار و ترکیب هز نه های دو لت است .
ولی تغییرات در هزینه های مطلق دولت نمی تواند به تنهایی منعکس کننده این مهم باشد، بلکه باید تغییرات در هزینه های دولت را نسبت به یک شاخص اقتصادی سنجید.
مثلاً اگر ارقام نشان دهند که در فاصله ده سال هزینه های دولت 50 درصد افزایش نش

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تحقیق خلاصه از مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولتها 22 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تحقیق خلاصه از مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولتها 22 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود خلاصه از مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولتها 22 ص;تحقیق خلاصه از مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولتها 22 ص;مقاله خلاصه از مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولتها 22 ص;خلاصه از مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولتها 22 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *