دانلود تحقیق رابطه بازار پول، كالا و كار در ایران 7 ص.DOC 7 صفحه + zip

دانلود رابطه بازار پول ، كالا و كار در ایران 7 صDOC تحقیق رابطه بازار پول ، كالا و كار در ایران 7 صDOC مقاله رابطه بازار پول ، كالا و كار در ایران 7 صDOC رابطه بازار پول ، كالا و كار در ایران 7 صDOC

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 7

حجم فایل: 9 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 7 صفحه

نگاهی به رابطه بازار پول ، كالا و كار در ایران در این مقاله ابتدا معرفی اجمالی از این بازار ها به عمل می آید ، سپس كلیاتی از روابط این بازارها و نوع خدماتی كه این بازارها به هم ارائه می دهند ، مطرح می شود و در پایان به بررسی روابط این بازارها درایران پرداخته می شود.
اقتصاد مبتنی بر نظام بازارنظام بازار آزاد قائل به بازارهای چهارگانه كالا، پول و سرمایه می باشد.
این بازارها در حالت كلی در دو بخش واقعی و مالی دسته بندی می شوند.
در بخش واقعی بازارهای پول و سرمایه قرار می گیرند.
در بخش واقعی كه عمده ترین بخش اقتصاد می باشد، امور مربوط به مصرف ، سرمایه گذاری واقعی تولید ، توزیع، فروش، صادرات، واردات و.
.
.
صورت می گیرد و در بخش مالی نیز امور مربوط به پس انداز و تأمین و تخصیص منابع مالی در كوتاه مدت و بلند مدت صورت می گیرد .
این بخش (مالی ) با فراهم آوردن امكان مبادلات و امكان تأمین مالی موجب تكمیل عملیات بخش واقعی می گردد.
در مقابل بخش واقعی نیز با ساز و كارهایی خاص (كه ذكر خواهد شد) زمینه رابرای رونق بخش مالی و اقتصاد فراهم می كند.
از این رو گفته می شود كه این دو بخش اقتصاد، مكمل هم هستند و بدون آنها اقتصاد معنی ندارد.
بازار پول ، بخش مهمی از بازار مالی هر اقتصادی به شمار می رود و حتی در برخی از كشورها به ویژه كشورهای در حال توسعه بیشترین سهم از بازار مالی آن كشورها را دارا می باشد.
این بازار از دیدگاه اقتصاد دانانی مثل كینز، ویكسل و میردال خیلی بااهمیت تلقی می شود، آنان بر این اعتقادند كه بازار پول با در دست داشتن« پول» كه در مقاصد معادلاتی ، احتیاطی و سفته بازی مورد استفاده قرارمی گیرد ، همیشه مورد تقاضای مردم بوده است.
از این رو آنان اذعان می كنند كه این بازار كه بازاری كوتاه مدت است، نسبت به بازار سرمایه ( كه بازار بلند مدت است ) تأثیر شگرفی برنرخ بهره ( مهم ترین متغیر اقتصادی ) و وضعیت عرضه محصولات بخش واقعی می گذارد.
این بازار با ابزارها و سیاست هایش در شرایطی كه تولیدات بخش واقعی به خاطر فصلی بودن فروش ها و سایر مسائل خیلی دیر به پول نقد تبدیل می شود، به بازار واقعی كمك می كند تا با وام های كوتاه مدت هزینه های مربوط به پرداخت دستمزد ، سربار و مواد اولیه را بپردازند ودر سر رسید معینی آن وام ها را باز پرداخت كنند .
دراین شرایط این بازار موجب رونق بخش های واقعی اقتصاد (صنعت، نفت ، مسكن ، خدمات و كشاورزی ) می گردد.
در مجموع ارتباط این بازارها در دو بخش خلاصه می گردد : بخش اول خدمات بازارپول به بازار كالا و كار.
بخش دوم خدمات بازار كالا و كار به بازار پول 1-خدمات بازار پول به بازار كالا و كار دربخش اول ، خدمات بازار پول به بازارهای واقعی به دو صورت می باشد .
الف) خدمات بازار پول به بازار واقعی از طریق نهادها و مؤسسات پولی ب) خدمات بازار پول به بازار واقعی از طریق سیاست های پولی .
الف) خدمات بازار پول به بازار واقعی از طریق نهادها و مؤسسات پولی : 1-بازار پول، از طریق بانك ها و سایرمؤسسات پولی به بنگاه های تولید كمك می كند كه بدون مواجهه با مشكل انطباق سررسید ها به منابع مالی دسترسی پیدا كنند.
به این شكل كه بانكها با جمع آوری

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تحقیق رابطه بازار پول، كالا و كار در ایران 7 ص.DOC ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تحقیق رابطه بازار پول، كالا و كار در ایران 7 ص.DOC – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود رابطه بازار پول ، كالا و كار در ایران 7 صDOC;تحقیق رابطه بازار پول ، كالا و كار در ایران 7 صDOC;مقاله رابطه بازار پول ، كالا و كار در ایران 7 صDOC;رابطه بازار پول ، كالا و كار در ایران 7 صDOC

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *