دانلود تحقیق رگولاتور 15 ص 14 صفحه + zip

دانلود رگولاتور 15 ص تحقیق رگولاتور 15 ص مقاله رگولاتور 15 ص رگولاتور 15 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 14

حجم فایل: 63 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 14 صفحه

مقدمه : با پیشرفت الکترونیک و ایجاد حوزه های تخصصی ، نیاز به قطعات الکترونیکی و سریع بیشتر و بیشتر شد و رگولاتورها هم ، چون به عنوان منابع تأمین انرژی و توان دستگاهها و وسایل دیگر استفاده می شدند از اهمیت خاصی برخوردار شدند .
در حدود 35 سال قبل با پیشرفتی که در زمینه منابع تغذیه صورت گرفت ، رگولاتورهای سوئیچینگ پا به عرصه وجود گذاشتند و به تدریج جهت روبرو شدن با نیازهای مختلف تکامل یافتند که امروزه اینگونه منابع پیشرفت بسزایی را در صنعت الکترونیک داشته اند .
در پروژه حاضر سعی شده که انواع رگولاتورهای سوئیچینگ و مختصری درباره ی روش کاری آنها و بررسی و تفصیل رگولاتور نوع Buck (Step-down) بپردازیم .
در فصل اول از پروژه حاضر ، ابتدا توضیح مختصری درباره رگولاتورهای خطی ، مزایا و معایب آنها آورده شده است و سپس مزایا و معایب رگولاتورهای سوئیچینگ را بررسی کرده ایم و در پایان فصل نیز دو نوع کلی رگولاتور سوئیچینگ را توضیح داده ایم .
در فصل دوم عوامل مؤثر در انتخاب آرایش مناسب و همچنین انواع رگولاتورها از لحاظ ، با و بدون ترانسفورماتور بیان شده و در پایان نیز رگولاتور نوع Buck را به طور مفصل تحلیل کرده ایم .
در فصل سوم ، به تفصیل و تحلیل و روش های محاسبه ی اجزاء تشکیل دهنده رگولاتور پرداخته ایم و در فصل چهارم نیز نکاتی از قبیل رگولاسیون بار و خط و همچنین حفاظت بار در برابر تغذیه و خودش را مورد بررسی قرار داده ایم و در پایان ، در فصل پنجم طرح کلی خود را بر اساس تراشه LM3524D و نتایج و پیشنهادات خود را در مورد نحوه ی طراحی این رگولاتور بیان نموده ایم .
مزایا و معایب چگونگی عملكرد رگولاتورهای سوئیچینگ فصل اول رگولاتورها قطعات بسیار مهمی هستند که می توان از آنها برای تأمین انرژی و توان دستگاهها و وسایل دیگر استفاده کرد .
رگولاتورها به دو نوع عمده تقسیم می شوند که عبارتند از : 1- خطی 2- سوئیچینگ در گذشته از رگولاتورهای خطی به وفور استفاده می شد و چون به مرور زمان در مصارف مختلف کارآیی و بازده خوبی نداشتند به تدریج منسوخ شده و جای خود را به رگولاتورهای سوئیچینگ دادند.
این منابع از اوایل دهه ی 1970 همزمان با عرضه ی ترانزیستور های قدرت مطرح شدند و به تدریج جهت روبرو شدن با نیازهای مختلف تکامل پیدا کردند .
امروز این گونه منابع در ابعاد مختلفی همانند : ولتاژ ورودی یا توان خروجی بالا و قیمت پایین و .
.
.
توسعه یافته اند انتخاب بین یک منبع تغذیه سوئیچینگ یا خطی می توان براساس کاربرد آنها انجام شود .
که دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند و براین اساس یکی از این دو را انتخاب می کنیم .
و همچنین حوزه های متعددی وجود دارد که تنها یکی از این دو می تواند مورد استفاده قرار گیرند و یا کاربرهایی که یکی از آنها بر دیگری برتری دارد .
در زیر مزایا و معایب منابع تغذیه خطی و سوئیچینگ را بررسی می کنیم .
مزایا و معایب رگولاتورهای خطی : مزایای رگولاتورهای خطی عبارتند از : سادگی مدار ( طراحی مدار بسیار ساده و با قطعات کمی ، به راحتی پایدار می شود ) .
قابلیت تحمل بار زیاد ، نویز ناچیز در خروجی و زمان پاسخ دهی بسیار کوتاه .
برای توانهای کمتر از 10 وات ، ارز

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تحقیق رگولاتور 15 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تحقیق رگولاتور 15 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود رگولاتور 15 ص;تحقیق رگولاتور 15 ص;مقاله رگولاتور 15 ص;رگولاتور 15 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *