دانلود تحقیق صادرات فرش ایران و اقتصاد مدرن ایران 12 صفحه + doc

نقطه رسانه ای ایجاد یک زیر ساخت عمده الکترونیک از جمله نیازهای توسعه تجارت و رشد اقتصاد ملی است در این میان نظام ملی شماره گذاری كالا و خدمات كشور بستر مناسبی برای رشد اقتصاد ملی است و باعث گردش سریع موجودی كالا می‌شود از این رو هیات وزیران در آیین‌نامه‌ای كه در ‪۱۸آذر ماه ‪۸۵به تصویب رساند، تمام اشخاص حقیقی و حقوقی تولیدكنندگان و واردكننده كالا

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 12

حجم فایل: 154 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

ایران کد ضرورت اجتناب ناپذیر اقتصاد مدرن ایران

نقطه رسانه ای :ایجاد یک زیر ساخت عمده الکترونیک از جمله نیازهای توسعه تجارت و رشد اقتصاد ملی است . در این میان نظام ملی شماره گذاری كالا و خدمات كشور بستر مناسبی برای رشد اقتصاد ملی است و باعث گردش سریع موجودی كالا می‌شود. از این رو هیات وزیران در آیین‌نامه‌ای كه در ‪۱۸آذر ماه ‪۸۵به تصویب رساند، تمام اشخاص حقیقی و حقوقی تولیدكنندگان و واردكننده كالا در كشور را ملزم به عضویت در پورتال اطلاع رسانی این نظام و دریافت كد ملی موسوم به “ایران كد” كرد.

همچنین از ابتدای سال ‪ ۸۸تمام دستگاههای دولتی موظفند، خریدهای بزرگ و متوسط خود را از كسانی كه كالاهای آنها دارای ایران كد است، انجام دهند. براین اساس تمام علمیات ثبت سفارشات، اعطای تسهیلات و مشوق‌های صادراتی و صدور و تایید و تمدید كارت بازرگانی، بدون داشتن ایران كد، میسر نخواهد بود. معاون برنامه‌ریزی و بررسی‌های اقتصادی وزارت بازرگانی در این باره می گوید : با ایجاد “ایران كد” بسیاری از بازارهای جدید كه قبلا به خاطر نداشتن شناسنامه بر روی كالاهای ایرانی بسته بود، باز و صادرات كشور با جهش مواجه می‌شود. “مسعود موحدی” در این باره می افزاید : ایران كد سیستمی پایه برای اطلاعات و زیرساخت مطمئنی برای تجارت الكترونیك است .

این زیرساخت یك بستر اطلاعاتی است كه كالاها و خدمات بر روی آن قابل عرضه و ارایه باشند و هر كسی بتواند به كالای مورد نیاز خود دسترسی پیدا كند .در عین حال ایران كد می‌تواند به كاهش هزینه‌های توزیع و در نهایت كاهش قیمت برای مصرف كننده ایجاد سلامت اقتصادی، كاهش قاچاق كالا و تنظیم بازار حذف واسطه‌ها و تبادل سریع اطلاعات كمك كند. نیاز به فرهنگ سازی از آنجا که ایران کد بزرگترین زیرساخت تجاری، تولید و صنعت کشور است مقدمات اطلاع رسانی و فرهنگ سازی زیادی برای آن لازم است. در آیین نامه هیئت دولت نیز فرصتی برای این مسئله تا زمان الزامی شدن قانونی در نظر گرفته شده است.براساس مصوبه دولت، وزارت بازرگانی موظف است به مدت شش ماه با برپایی همایش‌ها، آگهی‌های تبلیغاتی و روش های تخصصی، اطلاع رسانی لازم در خصوص ایران كد را انجام دهد چرا که با ورود ایران كد به جامعه تولیدی و اقتصادی كشور، لازم است تا تولیدكنندگان صنعتگران و به ویژه اصناف با الزامات، قوانین و چگونگی كاركرد این نظام ملی آشنا شوند. قرار است در این اقدامات به پرسشهایی چون چگونگی نظام ملی طبقه‌بندی و خدمات شناسه كالا، دلایل نیاز به برقراری نظام ملی طبقه‌بندی، مزایای این نظام و ویژگی‌های اختصاصی برای برقراری ایران كد جهت تولیدكنندگان و صاحبان صنایع بیان شود . کد ملی برای تمام كالاها است .

احمد غلامزاده، مدیرعامل مركز ملى شماره گذارى كالا و خدمات ایران، ایران کد را زبان مشترک همه کالا و خدمات در ایران می داند .

وی با اشاره به اینکه در این طرح تمام محصولات تولید كنندگان، توزیع كنندگان و صادر كنندگان كالا و خدمات داراى یك كد ۱۶ رقمى مى شود كه زبان مشترك كالا و خدمات ایران است می افزاید : با پیاده سازى نظام ملى طبقه بندى و خدمات شناسه كالا و خدمات، تولید كنندگان، توزیع كنندگان و صادر كنندگان كالا و خدمات با عضویت در این سیستم، علاوه بر دریافت كد عضویت به عنوان عرضه كننده معتبر و كد ملى و شناسنامه براى هر یك از محصولات تولیدى خود، یك صفحه اختصاصى وب دریافت مى كنند كه به منزله غرفه این شركت یا مؤسسه در نمایشگاه مجازى خواهد بود و این شركت مى تواند در این صفحه اختصاصى اطلاعات كامل خود و شناسنامه و كاتالوگ محصولاتش را نمایش دهد.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تحقیق صادرات فرش ایران و اقتصاد مدرن ایران ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تحقیق صادرات فرش ایران و اقتصاد مدرن ایران – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
صادرات فرش ایران و اقتصاد مدرن ایران;سلامت اقتصادی;كاهش قاچاق كالا ;تنظیم بازار حذف واسطه‌ها ;تبادل سریع اطلاعات

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *