دانلود تحقیق صرفه جویی در انرژی 42 صفحه + doc

صرفه جویی در انرژی خشك كردن با خلاء Vacuum Drying تقسیم انرژی در یك كوره با هوای فشرده هزینه های سوخت و سیستم های تحویل‌ Fuel costs and Delivery System

دسته بندی: مدیریت

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 42

حجم فایل: 42 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

خشك كردن با هوا بعد از آن خشك كردنKlin (كوره ای)

Air Drying Follwed by klin Drying

عملیات استاندارد، حداقل در خشك كردن چوب های سخت، خشك كردن هوایی به دنبال آن خشك كردن كوره ای بوده است. مزایا و محدودیت های خشك كردن هوایی توسط(1971) Rietz بحث می شوند.

در اینجا موضوع ما صرفه جویی های انرژی است. اگر مثال قبلی ما از یك كوره 50/000-fbm به مانند عمل شده درMadison، كه بلوط قرمز یا سطوح رطوبت مختلف را خشك می نماید، كل تقاضاهای انرژی را می توان برای ضخامت های مختلف الوار محاسبه نمود. این برآوردهای محاسبه شده در جدول6-11 نشان داده می شوند، صرفه جویی های انرژی خودشان آشكار می باشند.

خشك كردن قبلی به دنبال آن خشك كردن كوره ای

Predrying Followed by klin Drying

در سال های اخیر، استفاده از خشك كن های قبلی برای «خشك كردن هوایی» كنترل شده چوب های جنگلی به طور مشخص افزایش یافته است. كیفیت چوب قبلاً خشك شده بالا بوده؛ نیازهای ظرفیتی كوره كاهش داده شده؛ و بسته به فصل، موفقیت، و ساخت كوره، نیازهای انرژی در مقایسه با خشك كردن الوار سبز مقداری كاهش داده می شود. عایق سازی دیوار، استحكام ساختمان و تهویه كنترل شده مهم می باشند. بزرگترین مشكل طراحی غیر از سلامت ساختمانی توضیح هوا در ساختمان های گرم شده در حال نگهداری 1 میلیونfbm الوار است. این خشك كن ها در طیفعمل می كنند. تمام عناصر برای افزایش تقاضای انرژی در اینجا ارائه می گردند.

خشك كردن با رطوبت گیری Dehumidication Drying

بحث های خشك كردن رطوبت گیری در فصول2و7 دیده می شوند. چون كه تنها منبع انرژی برای خشك كردن نیروی برق است، هزینه این دسته خشك كردن وابسته به نرخ‌های برق محلی دارد كه در بخش های مختلف آمریكا بسیار متفاوت است، و با استفاده از یك سیكل بسته سرد كننده، خالص انرژی برای تبخیر1 پوند آب خیلی كمتر از 1/000 BTU می باشد، ولی ما باید به دقت روشی را كه در آن صرفه جویی سوخت بیان می شود را درك نماییم، سیستمی كه از50 درصد كمتر انرژی مصرف می كند ارزان نمی باشد، چون كه انرژی گران تر از سایر انواع سوخت می باشد، قیمت نیروی الكتریكی به میزان 20 دلار برای هر10’BT است. درجات حرارت بالا را با اندازهعمل می كنند.

خشك كردن خورشیدی Solar Drying

آنالیز نشان داده است كه در منظور كردن انرژی خورشیدی به عنوان ابزاری برای كاستن از هزینه های سوخت دقت باید كرد. این یك راه حل همگانی برای اقتصاد انرژی در خشك نمودن چوب نیست. بنابراین، نباید به یك باره در چنین تكنولوژی بدون در نظر گرفتن دقیق معیارهای مهندسی به مانند كل اقتصاد عمل كننده سرمایه گذاری نمود. (Tschernitz 1986)

برای یك كوره خورشیدی غیرفعال با انرژی تكمیلی، مشاهدات زیر به عمل آورده می‌شوند:

1- انرژی تكمیلی برای برقراری دفعات خشك كردن سریع، پایدار برای تمام فصول و تمام نقاط ضروریست.

2- سطوح خورشیدی (اگر كوره اساساً یك گلخانه در طرح باشد) را باید از خشك كن در انتهای دوره هایی از جریان به داخل خورشیدی كم ایزوله كرد.

3- انتخاب صحیح مواد پوششی خورشیدی و عایق سازی دیوار كوره برای ازدیاد صرفه جویی های سوخت مهم است.

4- ماه های زمستان در شمال برای خشك كردن خورشیدی در هیچ مقیاسی عملی نمی‌باشد.

42 صفحه فایل Word

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تحقیق صرفه جویی در انرژی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تحقیق صرفه جویی در انرژی – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
صرفه جویی در انرژی;خشك كردن با خلاء;Vacuum Drying;خشك كردن با پرس Platen Press drying

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *