دانلود تحقیق طرح كاهش استفاده از مجازات حبس با هدف كاهش جمعیت كیفری زندان 37 صفحه + zip

دانلود طرح كاهش استفاده از مجازات حبس با هدف كاهش جمعیت كیفری زندان تحقیق طرح كاهش استفاده از مجازات حبس با هدف كاهش جمعیت كیفری زندان مقاله طرح كاهش استفاده از مجازات حبس با هدف كاهش جمعیت كیفری زندان طرح كاهش استفاده از مجازات حبس با هدف كاهش جمعیت كیفری زندان

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 37

حجم فایل: 26 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 37 صفحه

1-بسیاری از كارشناسان، صاحبنظران و تحلیلگران مسایل‌اجتماعی به این نتیجه رسیده‌اندكه‌مجازات زندان در بسیاری از موارد نمی‌تواند اثر تادیبی و سازنده برافكارواعمال‌زندانیان داشته‌باشد و زندان با شرایط كنونی عاملی بازدارنده در مقابل جرم و جنایت تلقی نمی‌شود.
این افراد معتقدند:نه‌تنها زندان عاملی بازدارنده برای كاهش جرم و جنایت تلقی نمی‌شود بلكه با مشكلاتی كه برای خانواده زندانی و جامعه پدید می‌آورد می‌تواند به بسیاری از ناهنجاری‌ها و بزهكاری‌ها دامن بزند.
جری شدن زندانی، شكسته شدن قبح منكر و جرم برای زندانی، بازآموزی جرم و ناهنجاری در زندان، شكسته شدن شخصیت و كرامت نفس زندانی و مسایلی از این دست از جمله مواردی است كه كارشناسان و صاحبنظران اجتماعی به عنوان پیامد استفاده از مجازات حبس برای زندانی مطرح می‌كنند.
همچنین كارشناسان مسایل اجتماعی معتقدند: با زندانی شدن یك فرد و محروم شدن او از فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی، خیل زیادی از كسانی كه در جامعه وجود دارند از جمله خانواده زندانی، در معرض تاثیر پذیری قرار می‌گیرند.
كمترین تاثیری كه زندانی شدن یك نفر بر خانواده می‌تواند داشته باشد آن است كه ارتباط اقتصادی و عاطفی یك خانواده با نان‌آور خانه قطع می‌شود، هر چند این نان ممكن است از راههای صحیح و اصولی به این خانه‌وارد نشوداما در عین حال قطع این ارتباط نیز پیامدهای منفی دارد كه در جای خود قابل بحث است.
از سویی دیگر كمرنگ دانستن نقش زندان و حبس در تادیب بزهكاران و مجرمان نباید اینطور معنی شود كه جامعه اصولا نیازی به زندان و مجازات حبس ندارد.
مجازات حبس در عین حال كه ممكن است اثرات ناهنجار بر جامعه و خانواده زندانی داشته باشد در پاره‌ای موارد تنها راه حل تلقی می‌شود و چاره‌ای نیست مگرآن كه‌یك مجرم سابقه‌دار كه هرلحظه بودنش در بین مردم و در جامعه تهدیدی برای امنیت عمومی قلمداد می‌شود، زندانی شود.
نگرش صحیح به این موضوع آن است كه جامعه، دستگاه قضایی و قضات پذیرش آن را داشته باشند كه در مواردی كه می‌توان از مجازات‌های دیگر به جای مجازات حبس استفاده كرد برای بزهكاران و كسانی‌كه در گروه مجرمان خاص و سابقه دار نیستند از سایر مجازات‌های جایگزین استفاده كنند.
اجرای روشهای جدید زندانبانی در جامعه به عنوان یك ضرورت انكار ناپذیر بایدتلقی شود واین روشهاجای حبس و زندان را برای تادیب بسیاری‌از بزهكاران بگیرد.
استفاده از روشهای جدید زندانبانی، آثار مخرب اقتصادی اجتماعی و فرهنگی ناشی از زندانی شدن یك فرد به صورت كنونی را كاهش می‌دهد.
روشهایی مانند زندان درخانه،زندان‌الكترونیك، زندان منطقه‌ای، زندان بدون حصار، تبعید، زندان نیمه وقت، زندان‌آخر هفته و زندان آخرماه روشهای نوینی است كه معمولا در جوامع مختلف تجربه شده است.
برخی مواقع یك فرد درمقابل كوچكترین دلایل وتخلفات به زندان معرفی می‌شود در حالی كه‌این موضوع برای جامعه ما كه از فرهنگ‌اسلامی برخوردار است شایسته نیست.
این موضوع نه‌تنهاباعث بالا رفتن آمارزندانیان می‌شودبلكه رسیدگی به وضعیت زندانیان را نیز مشكل كرده است.
استفاده از زندان باید در موارد نادر و مقطعی و به‌صورت كوتاه مدت تجویز شود و برای رسیدن به این شرایط نیازبه تغییر قوانین ومقررا

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تحقیق طرح كاهش استفاده از مجازات حبس با هدف كاهش جمعیت كیفری زندان ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تحقیق طرح كاهش استفاده از مجازات حبس با هدف كاهش جمعیت كیفری زندان – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود طرح كاهش استفاده از مجازات حبس با هدف كاهش جمعیت كیفری زندان;تحقیق طرح كاهش استفاده از مجازات حبس با هدف كاهش جمعیت كیفری زندان;مقاله طرح كاهش استفاده از مجازات حبس با هدف كاهش جمعیت كیفری زندان;طرح كاهش استفاده از مجازات حبس با هدف كاهش جمعیت كیفری زندان

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *