دانلود تحقیق عرضه و تقاضا 23 ص 23 صفحه + zip

دانلود عرضه و تقاضا 23 ص تحقیق عرضه و تقاضا 23 ص مقاله عرضه و تقاضا 23 ص عرضه و تقاضا 23 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 23

حجم فایل: 30 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 23 صفحه

عرضه و تقاضا یكی از اصل‌‌های مهمی كه در فعالیت‌های اقتصادی همواره مورد توجه فعالان اقتصادی و تصمیم‌گیران قرار می‌گیرد، موضوع عرضه و تقاضا است.
در واقع صعود و نزول هر فعالیت اقتصادی در بازار در شرایط طبیعی، معلولی از ارتباط میان عرضه و تقاضا است.
از همین‌رو پیش از ورود به هر بازاری چه تولیدی و چه خدماتی اولین چیزی كه مورد توجه قرار می‌گیرد این است كه آیا تقاضا برای كالا یا خدماتی كه قرار است عرضه شود وجود دارد یا خیر؟
یا اینكه امكان به وجود آوردن تقاضا برای كالا و خدمات قابل عرضه وجود دارد؟
پاسخگویی به این دو سوال متضمن بررسی‌های اقتصادی و نگاه دقیق به بازار است كه می‌تواند فعالیت‌‌های اقتصادی را تضمین یا محكوم به شكست كند.
شركت‌های ارائه‌كننده خدمات اینترنت پرسرعت كه 3 سال پیش پروانه فعالیت خود را از رگولاتوری دریافت كرده‌اند، نمونه عینی بسیار شفافی هستند كه در گیر و دار همین اصل اقتصادی عرضه و تقاضا فشارهای زیادی را تحمل می‌كنند كه غالبا در بعد اقتصادی نمود یافته است و اخیرا با بیان سخنان مدیران ارشد درباره نحوه فعالیت آنها تبدیل به فشارهای حاكمیتی شده است.
در واقع فشارهای بالا دستی و دولتی به عملكرد شركت‌های PAP اگرچه می‌تواند با نگاه آینده‌نگرانه توسعه‌طبانه موجب تحقق ایده‌آل‌هایی شود كه امروزه جای آن خالی است، اما واقعیت این است كه با توجه به اینكه این فشارها بدون توجه به اصل عرضه و تقاضا روبه افزونی است به نظر می‌رسد ره به جایی نخواهد برد.
تحقق اهداف برنامه چهارم توسعه در زمینه اینترنت پرسرعت و نصب و راه‌اندازی یك میلیون و 500 هزار پورت همان ایده‌آلی است كه شنیدن آن لذت‌بخش و تحقق آن نیز به شدت شعف‌انگیز است.
اما واقعیتی كه موجب می‌شود تحقق این هدف را با توجه به مقتضیاتی كه در حال حاضر وجود دارد در حد همان اهداف نوشته شده باقی بگذارد، وضعیتی است كه شركت‌های PAP در آن قرار دارند.
طبق آمار رسمی شركت‌های PAP تا پایان سال 85 بیش از 338 هزار و 501 پورت ADSL در سراسر كشور نصب و راه‌اندازی كرده‌اند كه از این میزان 61 هزار و 684 پورت واگذار شده است.
توجه به این دو رقم و شكاف فاحش میان آن، واقعیت به شدت محسوسی را نشان می‌دهد كه عدم توجه به آن ریسك تحقق اهداف برنامه چهارم توسعه را افزایش می‌دهد و حتی در صورت تحقق آن اهداف محقق شده كاملا غیراقتصادی خواهند بود.
در واقع خوانش دو عدد فوق نشان می‌دهد بنا به هر دلیلی میزان تقاضا برای اینترنت پرسرعت به اندازه‌ای نیست كه بتواند حتی نصب و راه‌اندازی حدود 400 هزار پورت ADSL را برای شركت‌های PAP اقتصادی كند.
از همین رو حتی نصب و راه‌اندازی یك میلیون و 500 هزار پورت توسط بخش دولتی یا خصوصی نیز نمی‌تواند سرنوشتی جز این داشته باشد.
در حال حاضر آنچه اهمیت دارد این است كه بررسی دلایل وجود شكاف میان عرضه و تقاضا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
به همین دلیل پیشنهاد 11 شركت PAP برای دولتی كه برای او تحقق اهداف برنامه چهارم توسعه حائز اهمیت است به نظر پیشنهاد منطقی است چرا كه دولت بزرگترین مصرف‌كننده‌ای است كه با حمایت بخش خصوصی می‌تواند موجب بقا و ثبات بیشتر آن شود.
برآورد توابع تقاضا و عرضه صادرات پسته در یک الگوی سیستم معادلات همزم

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تحقیق عرضه و تقاضا 23 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تحقیق عرضه و تقاضا 23 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود عرضه و تقاضا 23 ص;تحقیق عرضه و تقاضا 23 ص;مقاله عرضه و تقاضا 23 ص;عرضه و تقاضا 23 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *