دانلود تحقیق كاربردهای پنوماتیك و هیدرولیك در صنعت 90ص 87 صفحه + zip

دانلود كاربردهای پنوماتیك و هیدرولیك در صنعت 90ص تحقیق كاربردهای پنوماتیك و هیدرولیك در صنعت 90ص مقاله كاربردهای پنوماتیك و هیدرولیك در صنعت 90ص كاربردهای پنوماتیك و هیدرولیك در صنعت 90ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 87

حجم فایل: 47 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 87 صفحه

كاربردهای پنوماتیك و هیدرولیك در صنعت هدفها خواننده در پایان این فصل با موضوعات زیر اشنا می شود كاربردهای پنوماتیك و هیدرولیك در صنعت امكان تركیب پنوماتیك و هیدرولیك با سایر فن اوریها در یك سیستم معین نحوه استفاده از دستگاههای توان سیالی برای راه اندازی كنترل و اندازه گیری در مجموعه ای از تجهیزات ماشین الات و كارخانه نحوه استفاده از دستگاههای توان سیالی در فرایندهایی كه وجود ترتیباتی برای ایمنی و توقف اضطراری در ان الزامی است 1-1 كاربردهای صنعتی از دستگاههای پنوماتیكی و هیدرولیكی سالها در فرایندهای صنعتی استفاده شده است و به همین جهت این دستگاهها جای ثابتی را در صنعت مدرن به دست اورده اند .
پیشرفت مداوم فن اوری در زمینه استفاده از نیروی سیالات باعث توسعه و افزایش قابل ملاحظه آن در بسیاری از حوزه هایی شده است كه تا كنون از نظر جذب فن پنوماتیك و هیدرولیك ناشناخته بوده اند .
بعضی از حوزه های مهم كاربرد این فن اوری عبارت اند از ك صنایع تولیدی به خصوص صنایع خودروسازی صنایع ماشین ابزار و صنایع تولید وسایل كار و لوازم خانگی صنایع فراوری مانند صنایع شیمیایی پتروشیمی غذایی نساجی كاغذ سازی و غیره صنایع حمل و نقل از جمله حمل و نقل دریایی و سازه های صنعتی متحرك صنایع تاسیساتی به ویژه صنعت گاز صنایع دفاعی جدیدترین حوزه های استفاده از این فن اوری در زمینه استخراج نفت و گاز از بستر دریا صنایع فضایی و هوانوردی و بهره برداری از نیروی هسته ای است .
1-2 فن آوریهای تركیبی دستگاههای پنوماتیكی و هیدرویكی اغلب در تركیب با سایر فن اوریها زا قبیل مكانیكی الكتریكی و الكترونیكی مجموعه ای كاملتر را تشكیل می دهند .
نمونه ای از این تركیب را می توان در ساخت روبات مشاهده كرد .
علاوه بر این در صنایعی كه ایمنی دستگاهها اهمیت ویژه ای دارد برای در اختیار داشتن امكانات گوناگون بهره برداری و كنترل و اندازه گیری فرایند معینی از مجموعه ای از فن اوریهایی استفاده می كنند كه اساس فیزیكی متفاوتی دارند .
اهمیت استفاده از این روش در این است كه خرابی یكی از سیستمها كل مجموعه را مختل نمی كند و بقیه دستگاهها به كار خود ادامه می دهند .
1-3 استفاده از دستگاههای توان سیالی دستگاههای توان سیالی در موارد زیر به كار گرفته می شوند 1- انجام كار با استفاده از دستگاهها و ماشین آلاتی كه دارای حركت خطی ، نوسانی و چرخشی هستند .
بعضی از شیوه های اماده سازی قطعات در صنعت عبارت اند از: گرفتن و نگه داشتن قطعه كار جابه جایی تنظیم موضع یابی و جا گذاری قطعه ردیف كردن قطعات الف ) كاربردهای عمومی موارد زیر را در بر می گیرد ك بسته بندی باردهی و تغذیه دستگاهها كنترل عبور و ریزش مواد انتقال موادچرخاندن قطعات دسته بندی انباشتن قطعات منگنه كاری ، و برجسته كاری شكل ب – بعضی از موارد عمومی ماشینكاری و اجزای كار عبارت اند از : سوراخكاری تراشكاری فرز كاری اره كشی و برشكاری پرداخت و صیقلكاری گرم كوبی و قالب زنی 2- كنترل دستگاه ها و فراینده ها از مجموعه های پنوماتیكی و هیدرولیكی می توان برای اگاهی از چگوگی عملكرد فرایند در هر لحظه و انتقال این اطلاعات به سیستم كنترل برای فرمان دهی مناسب استفاده كرد .
مثلا یك سوئیچ حدی می تواند نوبت حركت یك سیستم كار انداز را احسا

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تحقیق كاربردهای پنوماتیك و هیدرولیك در صنعت 90ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تحقیق كاربردهای پنوماتیك و هیدرولیك در صنعت 90ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود كاربردهای پنوماتیك و هیدرولیك در صنعت 90ص;تحقیق كاربردهای پنوماتیك و هیدرولیك در صنعت 90ص;مقاله كاربردهای پنوماتیك و هیدرولیك در صنعت 90ص;كاربردهای پنوماتیك و هیدرولیك در صنعت 90ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *