دانلود تحقیق كلرامفنیكل 25 ص 28 صفحه + zip

دانلود كلرامفنیكل 25 ص تحقیق كلرامفنیكل 25 ص مقاله كلرامفنیكل 25 ص كلرامفنیكل 25 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 28

حجم فایل: 35 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 28 صفحه

كلرامفنیكل : توجه : برای اطمینان از كار از محلول استاندارد می توان استفاده كرد .
طرز تهیه محلول استاندارد : مقدار 50 میلی گرم از پودر كلرامفنیكل استاندارد را دقیقاً وزن كرده به یك بالن ژوژ 100 میلی لیتر منتقل كنید ، در 80 میلی لیتر آب مقطر به كمك حرارت روی بن ماری و با بهم زدن حل كنید و پس از خنك كردن با آب مقطر به حجم برسانید و خوب مخلوط كنید ، مقدار 2 میلی لیتر این محلول را با پیپت به یك بالن ژوژه 50 میلی لیتری منتقل كرده و با آب مقطر به حجم برسانید و خوب مخلوط كنید .
روش كار : اسپكتروم uv محلول نمونه و محلول استاندارد را در طول موج 278 میلی میكرون در سل یك سانتیمتری با استفاده از دستگاه اسپكتروفتو متر مناسب اندازه گیری كنید .
از آب مقطر به عنوان بلانك استفاده نمائید .
محاسبات : mgكلرامفنیكل موجود در هر كپسول = و یا كد در آن : Au : جذب محلول آزمایشی As : جذب محلول استاندارد s : وزن برداشتی استاندارد بر حسب میلی گرم ( 50mg ) sw : وزن برداشتی از نمونه آزمایشی بر حسب میلی گرم ( 252mg ) (Limits :237.
5 to 262.
5) روش اندازه گیری كلرامفنیكل در كپسول 250 mg طرز تهیه محلول آزمایشی : پودر داخل 20 كپسول كلرامفنیكل را در داخل هاون خوب بسائید تا كاملاً یكنواخت گردد از این پودر مقداری معادل 200 میلی گرم از كلرامفنیكل ( 252 ) را دقیقاً وزن كرده و به یك بالن ژوژه 1000 میلی لیتری منتقل كنید و پس از خنك كردن با آب مقطر به حجم برسانید و خوب مخلوط كنید.
روش كار : اسپكتروم uv این محلول را در طول موج 278 میلی میكرون در سل یك سانتیمتری با استفاده از دستگاه اسپكترو فتو متر مناسب اندازه گیری كنید .
از آب مقطر به عنوان بلانك استفاده نمائید .
میزان ( % 1 A ) برای كلرامفنیكل در این طول موج برابر با 297 می باشد.
محاسبات : mg كلرامفنیكل موجود در هر كپسول (limits:237.
5 to 262.
5) Ref:BP 1998 P : 1554 روش اندازه گیری : 2 – Amno – 1 – ( Antrophenyl ) propane –1 3 dio 1 كپسول كلرامفنیكل : معرفهای لازم : محلول هیدرو كلریك اسید نرمال ( یك مولار ) اتر ، 80 میلی لیتر ( قبلا ً با 20 میلی لیتر هیدروكلر یك اسید نرمال شستشو دهید .
) روش تهیه محلول آزمایشی پودر داخل 10 كپسول كلرامفنیكل را در داخل هاون خالی كرده و خوب نرم و یكنواخت نمائید .
از این پودر مقداری معادل با 750 /0 گرم از كلرامفنیكل خالص را دقیقاً توزین كرده (945 میلی گرم ) و به همراه 10 میلی لیتر از هیدروكلریك اسید نرمال به یك دكانتور ( قیف جدا كننده ) منتقل كنید چهار بار به ترتیب با 30 ، 10 / 10و 10 میلی لیتر اتر (شسته شده با اسید ) استخراج نمائید .
(لایه بالائی اتر می باشد ) لایه اتری را دور بریزید و محلول های باقیمانده را با هیدروكلریك اسید نرمال رقیق كرده و به حجم 100 میلی لیتر برسانید و خوب مخلوط كرده و از روی كاغذ صافی عبور دهید مقدار 10 میلی لیتر از محلول صاف شده را در بالن ژوژه 100 میلی لیتری دیگری با محلول هیدروكلریك اسید نرمال رقیق كرده و به حجم برسانید و خوب مخلوط نمائید جذب محلول حاصل را در طول موج 272 nm بوسیله یك دستگا

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تحقیق كلرامفنیكل 25 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تحقیق كلرامفنیكل 25 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود كلرامفنیكل 25 ص;تحقیق كلرامفنیكل 25 ص;مقاله كلرامفنیكل 25 ص;كلرامفنیكل 25 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *