دانلود تحقیق كوددهی 19 صفحه + zip

دانلود كوددهی 12 ص تحقیق كوددهی 12 ص مقاله كوددهی 12 ص كوددهی 12 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 19

حجم فایل: 21 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 19 صفحه

خلاصه : این تحقیق آغاز شد به منظور تعیین اثر كود با ازت پائین و فسفر و پتاس بالا در طول فصل گلدهی روی اركید Moth هیبرید (phalaenopsis Tam Butterfly Blume) در اول سپتامبر (شهریورماه) گیاهان در سایز گلدهی K و P و N را به ترتیب و 44 و 100 دریافت كرده بودند از كود محلول در آب با k‌ -p‌ – N‌20 به‌آنها K و P و N به ترتیب ‌506 و 398 و 30 داده شده در هر دفعه آبیاری یا در نوبت چهارم آبیاری به آنها این كود داده شد .
در صورتیكه گیاهان شاهد به دریافت كود ادامه دادند .
تیمارهای با فسفر بالا ، علیرغم تكرار كاربردها ، هیچ اثری روی تاریخ ظهور ساقه گل دهنده (spiking) ، آنتزیز ، و یا اندازه گل نداشت .
تمام گیاهان تیمار شده با كود فسفر بالا گلهای كمتری (15-19) نسبت به گیاهان شاهد داشتند (24 گل).
كاربرد مداوم ازت كافی به منظور گلدهی نرمال به نظر می رسد كه مهمتر از استفاده از كودی با ازت پایین و فسفر بالا می باشد .
در یك‌ آزمایش جداگانه با استفاده از همان نوع اركید هیبرید ، انجام كوددهی به طور كامل در اول سپتامبر بیست و نهم سپتامبر و 27 (اكتبر یا زمانیكه ساقه های گلدهنده در حال ظهور هستند (یكم اكتبر) تعداد گل را كاهش داد .
( در مقابل ) طول عمر یا دوام گل تا 12 روز كاهش یافت زمانیكه كوددهی در اول سپتامبر انجام شد اندازه گل در هیچ تیمار آزمایشی تحت تاثیر قرار نگرفت .
قطع كوددهی قبل از اواخر نوامبر تعداد گل را كاهش داد .
با خودداری كوددهی برای دوره های بیشتر برگهای قرمز ، از دست دادن برگهای پائین‌تر و تولید محدود برگهای جدید اتفاق می افتد .
اركیدها محصول ویژه ای هستند كه غالباً توسط افراد با تجربه تولید می شوند .
در گذشته بازار برای اركیدهای گلدانی در ابتدا به كارهای ذوقی و خرید توسط مردم با درآمد بالا كه استطاعت مالی داشتند محدود می شد .
در سالهای اخیر استفاده از اركیدها به ویژه phalaenospsis های هیبرید به عنوان گیاهان گلدانی به صورت برجسته ای افزایش پیدا كرده است با یك افزایش 50% در قیمت از 47 میلیون دلار در سال 1996 به 70 میلیون دلار در سال 1997 (وزارت كشاورزی امریكا) .
و همچنین یك افزایش معنی دار در تولید اركید های گلده گلدانی در سالهای آینده مورد انتظار است (Cosgrove 1997).
گلهای اركیدهای phalaenopsis بی نهایت با دوام هستند ، و در گل به مدت 4 ماه یا بیشتر باقی می مانند (Wang 1997) همین عوامل از آنها گیاهان گلدانی ایده‌آلی ساخته است .
بدین ترتیب قیمت این گلدانها به طور پیوسته كاهش پیداكرد .
افراد بیشتری شروع به خریداری اركیدهای گلدانی كردند .
اگرچه اطلاعات بیشتری برای گسترش روشهای تولید استاندارد مورد نیاز است برای تولید كنندگانی كه تجربه زیادی در رشد و پرورش اركیدهای گلدانی ندارد و نیازمند پیروی از این روشها هستند ، از پوست درخت صنوبر كه از صنایع چوب بری واقع در سواحل اقیانوس آرام در ایالات متحده بدست آمده است برای سالهای متمادی به عنوان محیط كشت اصلی و اولیه برای رشد و پرورش اركیدها در گلدان استفاده شده است .
اگرچه Batchelor (1993) پیشنهاد می كند یك كود با نیتروژن بالا را (مانند ) در طول اوایل مرحله تولید ، و به دنبال آن یك كود با فسفر بالا قبل از شر

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تحقیق كوددهی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تحقیق كوددهی – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود كوددهی 12 ص;تحقیق كوددهی 12 ص;مقاله كوددهی 12 ص;كوددهی 12 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *