دانلود تحقیق نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر 19 ص DOC 19 صفحه + zip

دانلود نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر 19 صDOC تحقیق نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر 19 صDOC مقاله نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر 19 صDOC نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر 19 صDOC

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 19

حجم فایل: 28 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 19 صفحه

نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر عنوان سازمان بین المللی با هدف تخفیف آلام انسانی و حفظ و پیشرفت بهداشت عمومی، بر طبق موافقتنامه ژنو در سال 1864 میلادی و خاصه درنتیجه مساعی شخصی به نام ژن هنری دونان (Jean Henry Dunant ، 1910 ـ 1828) سوئیسی، پس از تشكیل صلیب سرخ نامیده شد.
در سال 1862 دونان كتاب “خاطره ای از سولفرینو Solferino ” را شرح داد و خواستار تشكیل جمعیتهای امدادی داوطلب برای تسكین آلام این گونه آسیب دیدگان از جنگ شد.
وی پیشنهاد كرد كه خدمت بهرنجوران و زخمی های نظامی، فعالیتی بی طرف محسوب شود و “انجمن ژنوی امور عام المنفعه” با علاقه وافر از پیشنهاد وی استقبال كرد و در نتیجه، یك كنفرانس بین المللی با شركت نمایندگان 16 كشور در ژنو تشكیل شد و موافقتنامه 1864 میلادی برای بهبود وضع مجروحان و رنجوران نظامی میدان جنگ تدوین شد و به امضای نمایندگان دوازده دولت از كشورهای شركت كننده رسید و در آن بی طرف شمردن متصدیان خدمات پزشكی نیروهای مسلح، رفتار انسانی با زخمی ها و بی طرفی غیر نظامیانی كه داوطلبانه به كمك مجروحان جنگ می شتابند و نیز علامتی بین المللی به منظور مشخص ساختن اعضا و وسایلی كه در این راه به كار می روند پیش بینی شده بود.
به افتخار ملیت دونان، صلیبی سرخ بر زمینه ای سفید به تقلید از پرچم سوئیس به عنوان نماد و علامت آن انتخاب شد.
در سال 1963 میلادی، در 88 كشور جهان جمعیتهای ملیصلیب سرخ پدید آمد و همچنین دو گروه بین المللی دیگر نیز مركزشان در ژنو دایر بود، یكی كمیته بین المللی صلیب سرختأسیس 1863 میلادی مركب از 25 تن از بزرگان سوئیسكه هنگام جنگ به عنوان میانجی های بی طرف خدمت می كردند و دیگری اتحادیه جمیعتهای صلیب سرخ تأسیس1919 میلادی،كه هدفش كمكهای متقابل و همكاری و توسعه فعالیتهای مربوطه خاصهدر زمان صلح بود.
فعالیت صلیب سرخ بین المللی از پایان جنگ جهانی دوم توسعه فراوانی یافت هلال احمر در كشورهای اسلامیبهجای صلیب سرخ هلال احمر به عنوان نماد سازمان به كار گرفته شد و پیشینه آن به آنجا برمی گردد که در سال 1876 دولت عثمانی بجای استفاده از نشان صلیب سرخ از معكوس رنگهای پرچم خود یعنی هلال احمر در زمینه سفید برای جمعیت ملی خود استفاده كرد كه بعدها بسیاری از كشورهای اسلامی آن را بعنوان نشان جمعیت ملی خود بكار بردند.
جایگاه جمعیت هلال احمر از نظر عرف بین‌المللی نیز بسیار حائز اهمیت است.
در حال حاضر صلیب سرخ و هلال احمر بین‌المللی بزرگترین شبكه بشردوستانه غیرسیاسی و امدادرسانی جهانی را تشكیل می‌دهد.
امروزه در سطح بین‌المللی یكی از معیارهای سنجش میزان فعالیتهای بشردوستانه و غیرسیاسی در هر كشور وضعیت جمعیت ملی صلیب سرخ و یا هلال احمر و عدم وابستگی و غیرسیاسی بودن آن است.
كمیته بین المللی صلیب سرخ (ICRC )، كه مقر آن در ژنو ( سوئیس) قرار دارد، سازمانی است بیطرف، بیغرض و مستقل كه وظیفه منحصراً‌ بشردوستانه آن عبارت است: حفاظت از زندگی و كرامت قربانیان جنگ و نیز خشونت داخلی، و یاری رسانی به آنها.
فعالیت های كمیته بین المللی بر پایه مقررات حقوق بشردوستانه استوار است و در موارد سیاسی، دینی و عقیدتی بیطرف است.
و اما دولت ایران در سال 1301 جمعیت ملی خود را تأسیس نمود ولی بجای استفاده

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تحقیق نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر 19 ص DOC ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تحقیق نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر 19 ص DOC – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر 19 صDOC;تحقیق نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر 19 صDOC;مقاله نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر 19 صDOC;نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر 19 صDOC

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *