دانلود ترانسفورماتور های جریان 50 ص 52 صفحه + zip

دانلود ترانسفورماتور های جریان 50 ص تحقیق ترانسفورماتور های جریان 50 ص مقاله ترانسفورماتور های جریان 50 ص ترانسفورماتور های جریان 50 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 52

حجم فایل: 22 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 52 صفحه

ترانسفورماتور های جریان Current transformer در پستهای فشارقوی به منظور اندازه گیری مقدار جریان و یا حفاظت تجهیزات توسط رله های حفاظتی الكتریكی ازترانسفورماتورهای جریان استفاده می شود كه دارای دو وظیفه اصلی می باشند : 1ـ پایین آوردن مقدار جریان فشار قوی بطوری كه قابل استفاده برای اندازه گیری از قبیل آمپر متر و مگا واتمتر و كنتورهای اكتیو و راكتیو و همچنین رله های حفاظتی جریانی باشد .
2 ایزوله كردن و جدا كردن دستگاههای اندازه گیری و حفاظتی از ولتاژ فشار قوی در اولیه .
بطور كلی ترانسفورماتور های جریان اولیه آنها در مسیر جریان مورد حفاظت و یا اندازه گیری قرار گرفته و در ثانویه آن ، با نسبتی معین جریانی متفاوت داریم مثلاً ترانس جریان با نسبت 200/1 یعنی ترانسی كه بازای 200 آمپر در طرف اولیه 1 آمپر در طرف ثانویه ( به شرط برقراری مدار ) ایجاد می كند .
طبعاً هر قدر جریان اولیه تغییر كند جریان در طرف ثانویه نیز به همان نسبت تغییر می كند .
ولی به خاطر محدودیت هسته ترانس جریان برای عبور خطوط قوای مغناطیسی این قاعده تا حد معینی از افزایش جریان ارتباط دارد .
به خاطر حفاظت وسایل اندازه گیری در برابر ضربه های ناشی از اضافه جریان معمولاً ازترانس جریان نهایی استفاده می شود كه هسته آنها خیلی زود اشباع می شود .
برعكس برای اینكه سیستمهای حفاظتی دقیقتر عمل كنند به ترانس جریانهای احتیاج داریم كه هر چه دیرتر اشباع بشوند مثلاً ده ، پانزده یا بیست برابر جریان نامی .
طرز كار ترانس جریان نیز بدین صورت است كه جریان مدار از اولیه آن عبور كرده و باعث ایجادخطوط قوای مغناطیسی می شود این خطوط قوا به نوبه خود درثانویه ایجاد جریان می كند .
جریان موجود در سیم پیچ ثانویه خطوط قوای دیگری را در هسته بوجود می آورد كه جهت آن مخالف جهت خطوط قوای اولیه بوده و آنرا خنثی می كند چنانچه مدار ثانویه ترانس جریان در حالی كه ترانس در معرض جریان اولیه است باز شود .
خطوط قوای مربوط به ثانویه صفر شده و در هسته فقط خطوط قوای مربوط به اولیه باقی می ماند كه این خطوط قوای هسته را گرم كرده و باعث سوختن ترانس جریان می شود .
لذا همیشه اخطار می شود كه ثانویه ترانس جریان كه درمدار قرار گرفته باز نشود یا به مداری با مقاومت بیشتر از حد مجاز متصل نشود .
پارامترهای اساسی در C.
t ها 1- نقطه اشباع 2ـ كلاس و دقت ترانس جریان 3ـ نسبت تبدیل ترانس 4ـ ظرفیت ترانس جریان 1ـ نقطه اشباع ترانس : ترانسفورماتورهای جریان برایجدا كردن مدار دستگاههای سنجش و حفاظتی از شبكه فشار قوی بكار می رود و اصولاً طوری انتخاب می شوند كه در شرایط عادی و اضطراری شبكه بتواند بخوبی كار كند و جریان ثانویه لازم را برای دستگاههای اندازه گیری و حفاظتی تأمین كند اما مسئله اصلی این است كه درهنگام اتصال كوتاه چون جریان اولیه ترانسفورماتور زیاد است بالطبع جریان ثانویه نیز زیاد خواهد شد ولی باید ترانسفورماتور جریان طوری عمل كند تا این جریان زیاد نتواند ازدستگاههای اندازه گیری عبور كرده و دستگاه را بسوزاند علاوه بر آن كه این جریان نباید سبب فرمان غلط به دستگاههای حفاظتی شده و یا اینكه مانع عمل آنها شود بعبارت دیگر باید ترانسفورماتورهای جریان طوری ساخته ش

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود ترانسفورماتور های جریان 50 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود ترانسفورماتور های جریان 50 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود ترانسفورماتور های جریان 50 ص;تحقیق ترانسفورماتور های جریان 50 ص;مقاله ترانسفورماتور های جریان 50 ص;ترانسفورماتور های جریان 50 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *