دانلود تعریف بانک 25 ص 26 صفحه + zip

دانلود تعریف بانک 25 ص تحقیق تعریف بانک 25 ص مقاله تعریف بانک 25 ص تعریف بانک 25 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 26

حجم فایل: 70 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 26 صفحه

تعریف بانک : بانک ها موسساتی هستند که از محل سپرده های مردم می توانند سرمایه های لازم را در اختیار صاحبان واحدهای صنعتی، کشاورزی و بازرگانی و اشخاص قرار دهند.
تکامل بانکداری به زمانی که نوشتن به وجود آمد برمی گردد و اکنون به عنوان یک موسسه مالی که به بانکداری و ارائه خدمات فاینانس می پردازد همچنان رو به تکامل است.
در حال حاضر عموماً واژه بانک به موسسه ای گفته می شود که مجوز بانکداری داشته باشد.
مجوز بانکداری توسط دستگاه های نظارت مالی اعطا می شود و حق ارائه اغلب خدمات مهم بانکی از قبیل پذیرش سپرده ها و دادن وام را می دهد.
موسسه های مالی دیگری هم وجود دارند که تعریف حقوقی بانک را ندارند و در اصطلاح موسسه اعتباری غیر بانکی نامیده می شوند.
بانک ها زیرمجموعه ای از صنعت خدمات مالی هستند.
به طور معمول سود بانک ها از طریق کارمزد انجام خدمات مالی و نیز بهره ای که از راه سپردهای مشتریان به دست می آید حاصل می شو د.
در ایران بانک ها به عنوان یک موسسه ی اقتصادی از طریق عقود متفاوت اسلامی با مشتریان مشارکت کرده، سود حاصل می کنند«بانکداری اسلامی».
انواع بانک : بانک های مختلفی وجود دارد که شامل موارد زیر می شود: بانک مرکزی که معمولاً سیاست پولی یک کشور را کنترل می کند.
اغلب این بانک مسئولیت کنترل تهیه پول و چاپ اسکناس را به عهده دارد.
از میان آنها می توان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را نام برد.
بانک تجاری که به طور سنتی به تامین منابع مالی تجارت می پردازد.
اما در تعریف امروزی به بانک هایی گفته می شود که سرمایه شرکت ها را به جای وام به شکل سهام تامین می کنند.
تاریخچه تأسیس بانك مرکزی ایران: تشكیل بانك بشكل جدید نخستین بار در سال 1285 هجری شمسی( 1324 ه‍ – ق ) ده سال قبل از بوجود آمدن بانك شاهی از سوی حاج محمد حسن امین دارالضرب یكی از صرافان بزرگ تهران به مظفرالدین شاه قاجار پیشنهاد شد .
در این پیشنهاد پس از اشاره به تاثیر بانك درپیشرفت صنعتی كشورهای اروپایی و ذكر اینكه رواج صنعت و احداث خطوط آهن و تلگراف بدون ایجاد بانكی بزرگ میسر نیست و تاكید براینكه چنین موسسه‏ای باید با اشتراك و اتفاق دولت و ملت بوجود آید.
متاسفانه این پیشنهاد با دخالتهای بیگانگان و عوامل آنان جامعه عمل نپوشید و بجای آن بانك شاهی در ایران مستقر گردید.
پس از استقرار مشروطیت هنگامی كه دولت از مجلس شورای ملی اجازه استقراض خارجی خواست، احساسات ملی كه از وامهای گذشته و رفتار بانكهای بیگانه جریحه دار شده بود به هیجان آمد و نمایندگان مردم بمنظور قطع نفوذ سیاسی و اقتصادی بانكهای مذكور و در ترمیم وضع مالی خزانه ضمن مخالفت با استقراض خارجی تاسیس بانك ملی را خواستار شدند، و جمعی از بازرگانان و صرافان متعهد مشاركت در این بانك ر ا نمودند و در آذرماه 1285 اعلان آن كه مبین احساسات عمومی و علاقه مردم به تاسیس یك بانك اعتباری ملی در ایران بود انتشار یافت .
در روز 23 آبان 1285 میرزا ابوالقاسم ناصرالملك وزیر مالیه وقت مظفرالدین شاه در مجلس شورای ملی حاضر شد و از اوضاع نابسامان مالی كشور خبرداد و پیشنهاد داد كه دولت برای رفع این مشكل مبلغی از كشورهای اروپایی وام دریافت كند كه با مخالفت شدید نمایندگان مواج

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تعریف بانک 25 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تعریف بانک 25 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود تعریف بانک 25 ص;تحقیق تعریف بانک 25 ص;مقاله تعریف بانک 25 ص;تعریف بانک 25 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *