دانلود جلوه های رازپردازی (سوررئالیسم) 76 صفحه + doc

این نقاشانی كه از فرمول قاطع و مطمئن رسمی بركنار مانده بودند، در گفتگوی انفرادی خویش با جهان برونی، به بیانی مستقیم از دید جادویی اشیاء دست یافتند نقاش غیرحرفه‌ای كه احتمالاً از دید جادویی اشیا دست یافتند نقاش غیرحرفه‌ای – كه احتمالاً مدرس، كارمند اداره پست یا گمرك، مستخدم كشوری كشتیگیر و از این قبیل بود تنها در غریزة خلاق خویش اتكاء داشت

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 76

حجم فایل: 34 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

جلوه‌های رازپردازی

پیشگامان هنر نوین در آزمایشگریهای پیگیر و شادمانة خویش از قلمرو یافته‌های مرئی و طبیعی فراتر رفتند. نقاشی نوین در روند استحالة واقعیت به انتزاع جهان اشیاء را پشت سرنهاد. د رسالهای پیش از جنگ همه‌چیز نویدبخش می‌ نمود؛ ولی در جنگ و پیامدهای آن وضع را دگرگون كرد. شماری از پشتازان هنر در جنگ كشته شدند؛ بسیاری به ورطة یأس فرو غلتدیدند؛ برخی علم طغیان برافراشتند؛ و بسیاری دیگر خود را از مسایل اجتماعی یكسره كنار كشیدند. دیدیدم كه از این میان تنها تنی چند از هنرمندان نوین هدفهای پیشین را پی گرفتند.

پس از آن كه هنر از تقلید جهان مرئی سرباز زد شیء بیجان یكسره از قلمرو كاوش روانشناختی و بصری حذف نشد بلكه در سطحی دیگر مورد تجربه قرار گرفت. مواجهة مجدد با واقعیت در ژرفای ذهن صورت پذیرفت؛ یعنی در جائیكه گاه خاطره شیء به سطح می‌آید تا بعنوان تصویر ناب دریافت شود. این تجربه هنگامی به اوج خود رسید كه هنرمند توجهش را بیشتر به شیء منفرد معطوف كرد تا به مجموعة طبیعت و جو پیرامونش؛ و از این طریق او به مفهومی تازه از این جهان اشیاء ره برد. اكنون، هاله‌ای از غرابت‌ و راز، زندگانی خاموش شیء را پوشانید و احساس از ترس یا طنز و یا همبستگی جادویی با جهان اشیاء در هنرمند برانگیخت این دبد وهم‌آمیز- كه بویژه در سالهای بین دو جنگ گسترش یافت- نتیجة آشفتگی روحی هنرمند بود. او خود را در برابر جهانی از هم‌گسیخته، غیرمعقول و یگانه می‌دیدید كه اجزاء پراكنده‌اش مبهم و مرموز می‌نمودند. او ناگزیر به مقابله با این جهان اضطراب‌انگیز می‌نمودند. او ناگزیر به مقابله با این جهان اضطراب‌انگیز می‌بود و تبیین این مقابله شكلی از رازپردازی را می‌طلبید. در اینجا هنرمند دیگر به تجربه‌های« بیان» و

« ساختمان» واقعیت هنری نمی‌پرداخت، بلكه صرفاً واكنش روانی خویش را در برابر واقعیت برونی به تصویر می‌كشید او در توصیف واقعیت درونی به روشها و اسلوبهای گذشته بازمی‌گشت؛ و درواقع از دستآوردهای استادان هنر نوین چشم می‌پوشید. از اینرو، ما گرایشهایی از ایندست را فقط بعنوان حاشیه‌ای بر متن كاوشگری در زبان هنری نوین تلقی می‌‌كنیم. و از این دیدگاه به بررسی آنها می‌پردازیم.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود جلوه های رازپردازی (سوررئالیسم) ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود جلوه های رازپردازی (سوررئالیسم) – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
سوررئالیسم;جلوه های رازپردازی;نقاشان جلوه های رازپردازی;هنر رازپردازی

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *