دانلود سد دوستی 15 ص 16 صفحه + zip

دانلود سد دوستی 15 ص تحقیق سد دوستی 15 ص مقاله سد دوستی 15 ص سد دوستی 15 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 16

حجم فایل: 16 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 16 صفحه

مقدمه ‌رشد شهر نشینی وضعیت بر مبنای فن آوری و تكنولوژی و گرایش به زندگی ماشینی ، اثرات تخریبی بسیاری بر چهره كره مسكونی ایجاد نموده كه در نگاهی عمیق تباهی منابع طبیعی و پوشش های گیاهی و سرگردانی بشر امروزی بر سر دو راهی مدرنیسم و طبیعت كمترین حاصل آن می باشد بدون تردید نیل به ایجاد فضای سبز و منظر سازی ناشی از میل به طبیعت و بازگشت به ریشه های دیرین زندگی انسان در متن و دامن طبیعت و مناظر بدیع آن دارد و بهر شكل با ظهور اثرات منفی زیست محیطی و اجتماعی از توسعه ناپایدار ،فضای های سبز نه تنها به عنوان یكی از عناصر مهم و كلیدی در ساختار شهرها یكه در عرضه فرا شهری و فرا دستها مطرح گردیده است كه خود به نوعی مكمل و بستری مناسب جهت احیا طبیعت سبز و ایجاد زمینه های مناسب برای بهسازی منظر و فضای سبز عمومی می باشد كه خود ایجاد زنجیره ای سبز در فرا دست شهرهای امروز می نماید.
كه در این میان یكی از حلقه های این زنجیره سبز عرصه های سدها و آبگیرهای مصنوعی و نیروگاهها می باشد كه بدلیل وجود پتانسیل های فراوان از جهت ایجاد اندازه های زیبا و آرام بخش و ایجاد عرصه های قابل دسترس برای گذراندن اوقات فراغت و توسعه توریسم و گردشگری و یا با نگاهی تازه « توسعه آلوتوریسم » بسیار مورد توجه قرار می گیرد .
در كشور ما ایران تا كنون به جز مواردی محدود به حركت جدی جهت احیا این مهم و نیز توسعه و بهره برداری اقتصادی و زیست محیطی از پتانسیل های بالای این امكان بویژه شهرهای متعدد كشورمان صورت پذیرفته است كه امید است با جهت گیری و ایجاد بسترهای مناسب در كلیه عرصه های نیروگاهی كشور ، علاوه بر اعتلای كمیت ها و كیفیتهای زیبا شناختی ، ایجاد زمینه ای مناسب برای تحكم و تقویت تعادل روانی و فكری و كاستن فشارهای ناشی از زندگی كنونی واقع گردد.
كه در این راستا شركت آب منطقه ای خراسان تصمیم به ایجاد منظر سازی و فضای سبز در عرصه سد تبارك آباد نموده كه با توجه به پتانسیل نامحدود سایت و همچنین فقر فضای سبز و كمبود مناطق تفرجی محل ، طراحی و احداث این مجموعه بسیار ضروری می نماید.
وضعیت جغرافیایی سایت محل سد تبارك آباد در فاصله 25 كیلومتری شمال شرقی شهر قوچان واقع شده است .
راه دسترسی به این محل از روستاهای یدی آباد ، باد خور ، زوخالو ، یوسف خان می گذرد .
روستا تبرك در فاصله 5/1 كیلومتری بالا دست سد واقع شده است.
قابل توجه است كه سایت در حوزه آبریز رودخانه اترك تا ایستگاه تبارك به وسعت 560 كیلومتر واقع است.
شرایط طبیعی و اقلیمی سایت هر سایت به طور طبیعی تابع شرایط آب و هوایی خاصی است از این رو شرایط محیطی و اقلیمی هر سایتی بایستی به منظور مقابله با ناسازگاریهای طبیعی و طرح ریزی و جهت دهی مناسب ، مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد.
مطالعات وضعیت طبیعی و اقلیمی در نهایت به مطلوب تر شدن شرایط عملكردی اكولوژیكی سایت پیرامون آن منجر می گردد.
این شرایط شامل مشخص شدن وضعیت قرار گیری منطقه در رده ژئوبوتانیكی و نیز بررسی عوامل اقلیمی همچون در جه حرارت ، بارندگی و باد و … می باشد.
تقسیم بندی ژئوبوتانیكی سایت : بر اساس نظریات مبین و ترگویف و تقسیم بندی مناطق رویشی و اقلیمی ایران ، سایت تبارك آباد جز مناطق ایرانی ـ تور

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود سد دوستی 15 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود سد دوستی 15 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود سد دوستی 15 ص;تحقیق سد دوستی 15 ص;مقاله سد دوستی 15 ص;سد دوستی 15 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *