دانلود طراحی واحد تولید 29 ص 33 صفحه + zip

دانلود طراحی واحد تولید 29 ص تحقیق طراحی واحد تولید 29 ص مقاله طراحی واحد تولید 29 ص طراحی واحد تولید 29 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 33

حجم فایل: 28 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 33 صفحه

تهیه و تولید MTBE 1ـ روش تولید صنعتی MTBE به روش واكنش در فاز مایع بین ایزوبوتن و متانول چكیده: در مقاله حاضر متیل ترشری بوتیل اتر (ام.
تی.
بی.
یی) از واكنش میان متانول و ایزوبوتیلن موجود در 1 برش مخلوط ایزوبوتیلن و 1 بوتن (دارای 45 تا 47 درصد جرمی ایزوبوتیلن مشابه خوراكهای حاصل از واحدها كراكینگ با بخار آب) بر روی كاتالیست رزین تبادل یونی اسیدی امبرالیست 15 در فاز مایع تهیه شده است.
یك سیستم آزمایشگاهی (Bench Scale) مناسب جهت انجام واكنش ابداع و نصب گردیده كه قادر به تولید تقریباً 5 كیلوگرم در روز (ام.
تی.
بی.
یی) می‌باشد.
راكتور مورد استفاده در این سیستم یك راكتور لوله‌ای با بستر آكنده و جریان رو به پایین به حجم 220 میلی‌لیتر بوده كه حدود 100 میلی‌لیتر از آن به بستر كاتالیز اختصاص داده شده و به خاطر گرمازا بودن واكنش دمای جداره راكتور در این قسمت توسط آب گردشی كنترل گردیده است آزمایشها به صورت مداوم و در شرایط حرارتی غیر ایزوترمال ـ غیر آدیاباتیك انجام گرفته و محدوده شرایط عملیاتی موردنظر صنعت را در برمی‌گیرد.
به منظور آنالیز محصول مایع و گاز روش مناسبی با استفاده از گاز كروماتوگراف بكار برده شده و دقت مطلوب به این روش توسط نمونه‌های پیش ساخته تایید گردیده است.
در این سیستم عوامل موثر و واكنش نظر دمای خوراك دمای آب گردشی در جداره راكتور نسبت مولی تركیب‌شوندگان و سرعت عبور خوراك به ترتیب در محدوده‌های 30 تا 80 درجه سانتیگراد 30 تا 70 درجه سانتیگراد 1 تا 2/1 و 1 تا 10 طی شصت آزمایش مورد بررسی قرار گرفته و میزان تبدیل بیش از 90 درصد (مشابه میزان تبدیل در راكتور اول واحدهای صنعتی) حاصل شده است.
مقدمه واكنش اتری كردن كاتالیستی اولفینها با الكلها اولین بار در سال 1907 توسط ریچلر كشف شد و 23 سال بعد آلدرین به بالا بودن اكتان اترهای حاصله خصوصاً ام.
تی.
بی.
یی پی برد.
(1) لیكن تا دهه هفتاد میلادی كه اثرات سوء استفاده از بنزین سرب‌دار برای اولین بار مورد تردید قرار گرفت كاربردی پیدا نكرد.
تولید صنعتی ام.
تی.
بی.
ئی در دهه هفتاد میلادی با تاسیس اولین واحدها توسط شركتهای آنتیك ایتالیا (1973) هولز آلمان و آركو آمریكا (1978) شروع شد.
(1) این ماده در دهه هشتاد میلادی خصوصاً در نیمه دوم آن سریعترین رشد تولید را بین محصولات پتروشیمی داشته به طوری كه میزان رشد متوسط آن در چهار سال منتهی به سال 90 در حدود 30 درصد بوده است.
تولید جهانی آن در سال 1990 به میزان 9 میلیون تن در سال بوده و پیش‌بینی می‌شود كه با میزان رشد متوسط سالیانه حداقل 15 درصد در دهه نود تا سال 2000 به 30 میلیون تن در سال برسد و این میزان حداقل رشد تولید آن خواهد بود.
(2) تا سال 89 مجموعاً 54 واحد تولید ام.
تی.
بی.
ئی.
در دنیا فعال بوده(3) و هم‌اكنون طرحهای گوناگونی برای تولید ام.
تی.
بی.
ئی.
در جهان در دست احداث و راه‌اندازی می‌باشد.
مجموع ظرفیتهای مجتمعهای در دست اجرا حدوداً 150000 بشكه در روز می‌باشد.
بسیاری از تحلیلگران معتقدند كه حتی با وجود این طرحها توازن میان عرضه و تقاضا در بازا جهانی

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود طراحی واحد تولید 29 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود طراحی واحد تولید 29 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود طراحی واحد تولید 29 ص;تحقیق طراحی واحد تولید 29 ص;مقاله طراحی واحد تولید 29 ص;طراحی واحد تولید 29 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *