دانلود فولاد های تند بر 11 ص 12 صفحه + zip

دانلود فولاد های تند بر 11 ص تحقیق فولاد های تند بر 11 ص مقاله فولاد های تند بر 11 ص فولاد های تند بر 11 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 12

حجم فایل: 9 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 12 صفحه

(2-3) مختصری درباره فولاد های تند بر فولادهای ابزار تند بر ، فولادهای پر آلیاژی هستند كه برای سرعتهای بالای برش فلزات خیلی سخت بكار برده می شوند .
از آنجائیكه برش با سرعت زیاد سبب بالا رفتن درجه حرارت ابزار و نهایتا رسیدن آن به محدوده سرخ شدن می شود( Red Range) ، این ابزارها باید در مقابل بازگشت (Temper) در محدوده دمایی ذكر شده مقاوم باشند توانایی حفظ سختی و استحكام در محدوده سرخ شدن تحت عنوان سختی داغ نامیده می شود( Hot Hardness) كه یك خاصیت مهم به شمار می رود .
این فولادها همچنین باید مقاومت به سایش و سختی بالایی داشته باشند تا بتوانند مدت معینی لبه های تیز برشی خود را حفظ نمایند .
در فولادهای تند بر ، تنگستن یا مولیبدن ( در بعضی موارد هم تنگستن وهم مولیبدن ) برای تشكیل كار بید و سختی داغ ، وانادیم برای افزایش مقاومت سایشی وكروم برای كاهش اكسیداسیون وافزایش سختی ودر بعضی اوقات كبالت جهت بهبود سختی دردمای بالا افزوده می شوند .
فولادهای ابزار تند بر از نظر تركیب شیمیایی به دو دسته تقسیم می شوند : نوع حاوی T تنگستن هستند .
نوع كه حاویM مولیبدن هستند .
تركیب شیمیایی این فولادها در جدول 1-2 نشان داده شده است .
( 2-3-1) اثر عناصر مختلف بر خواص فولادهای ابزار 2-3-1- 1 كربن مانند دیگر فولادهای ابزار ، كربن ممترین عنصر آلیاژی در عملیات سخت كاری می باشد كه در مراحل مختلف چرخه تولید به نسبتهای متفاوتی بین زمینه و فاز كا ربید توزیع می شود درحالت آنیل شده كربن عمدتا به صورت كاربید می باشد كه در هنگام فرایند آستنیته كردن اغلب این كار بید ها حل شده و كربن وارد زمینه می شود .
در حین فرایند بازگشت ، با افزایش درصد كربن زمان سرد كردن بیشتری جهت انجام استحاله مار تنزیتی مورد نیاز می باشد و معمولا عمل بازگشت تا سه مرتبه تكرار می شود .
چرا كه در دفعات اول و دوم بازگشت ، استحاله مار تنزیتی بطور كامل انجام نشده وهنوز مقداری از آستنیت به صورت استحاله نیافته باقی می ماند .
در صورت لزوم نیاز به تكرار عمل بازگشت تا انجام كامل استحاله مار تنزیتی می باشد .
(2-3-1) كروم وجود حدود 4 درصد كروم در كلیه فولادهای تند بر باعث شده كه این عنصر بعد از كربن بعنوان عنصر اصلی به شمار آید .
كروم با توجه به نوع عملیات حرارتی و مقادیر مختلف كربن انواع كار بیدها راتشكیل داده ، باعث افزایش سختی پذیری شده و پوسته ای شدن ( Scalng) را به تعویق می اندازد .
این عنصر در فولاد آنیل شده بصورت كار بیدی كه طی سیكل سخت كردن در آستنیت حل می گردد وجود دارد واز این رو یكی از علل اصلی تولید مار تنزیت در فولاد كوئنچ وبازگشت داده شده است .
كروم بواسطه كاستن از مقدار آستنیت باقیمانده ، سرعت نرم شدن فولادها را كاهش می دهد اما خود به تنهایی قادر به ایجاد این سختی ثانویه است .
2-3-1-3 وانادیم این عنصر معمولا حدود یك تا پنج درصد از وزن فولاد های ابزار تند بر را تشكیل می دهد .
مهمترین اثر وانادیم تولید كار بیدهای خیلی سخت از نوع VC می باشد كه در واقع تركیب شیمیایی آنها نزدیك به V4C3 می باشد .
این ذرات كار بیدی زاویه دار و سخت ، اهمیت زیادی در افزایش مقاومت به سایش دارند واز آنجاییكه در درجه حرارت

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود فولاد های تند بر 11 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود فولاد های تند بر 11 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود فولاد های تند بر 11 ص;تحقیق فولاد های تند بر 11 ص;مقاله فولاد های تند بر 11 ص;فولاد های تند بر 11 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *