دانلود معماری سبزوار 10 ص 8 صفحه + zip

دانلود معماری سبزوار 10 ص تحقیق معماری سبزوار 10 ص مقاله معماری سبزوار 10 ص معماری سبزوار 10 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 8

حجم فایل: 920 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 8 صفحه

شناسایی شهرستان سبزوار: شهرستان سبزوار در شمال شرقی كشور جمهوری اسلامی ایران است.
این شهرستان از طرف شمال به شهرستانهای قوچان و اسفراین ، و از طرف شرق به شهرستان نیشابور ، ازطرف جنوب شرقی به شرستان كاشمر،از جنوب به شهرستان بردسكن ، از غرب به شهرستان شاهرود و از سمت شمال غرب به شهرستان جاجرم – گرمه محدود می باشد.
شهرستان سبزوار بین 56 درجه و 33 دقیقه تا 58 درجه و 16 دقیقه طول جغرافیایی شرقی و 35 درجه و27 دقیقه تا 36 درجه و 52 دقیقه عرض جغرافیایی شمالی واقع گردیده و مساحت آن حدود 18320 كیلومتر مربع و معادل 4/14 درصد مساحت كل استان خراسان رضوی می باشد.
مركز این شهرستان شهر سبزوار بوده كه در طول جغرافیایی 57 درجه و 40 دقیقه شرقی و عرض جغرافیایی 36 درجه و 12 دقیقه شمالی بر سر راه مشهد- شاهرود قرار گرفته است.
ارتفاع آن از سطح دریا 960 متر و فاصله این شهر تا مشهد 226 كیلومتر و تا تهران 662 كیلومتر می باشد.
ولایت سبزوار تا سال 1316 شمسی یكی از ولایتهای هجده گانه از ایالت خراسان شامل بلوك قصبه (مركز شهرسبزوار) ، خمسه كوه میش ، كاه ، سنگ سفید ، مزینان ، براكوه ، كراب ، تكاب ، شامكان ، ربع شامات ، جوین بام صفی آباد بود.
با تصویب قانون تقسیمات كشوری در سال 1316 شهرستان سبزوار با 23 دهستان دارای بخشهای حومه ، صفی آباد ، جغتای ، ششتمد و داورزن شد.
در سال 1319 با انتزاع بخش بام صفی آباد و ایجاد شهرستان اسفراین ، شهرستان سبزوار با بخشهای جغتای ، ششتمد و داورزن و حومه محدوده تقسیمات كشوری و مركزیت آن تعیین شد.
تا قبل از اجرای قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات كشوری در محدوده ها و تعداد شهرهای این شهرستان تغییری داده نشد و در سال 1346 با اجرای ماده 2و3 قانون مذبور و انتزاع و الحاق بعضی از روستاهای شهرستان نیشابور در محدوده در محدوده این شهرستان 23 دهستان تشكیل ، لیكن این محدوده مجدداً تغییر كرده و دو دهستان رباط جز دستوران به مجموعه دهستانهای قبلی این شهرستان افزوده گشت.
سپس سه بخش جدید جوین ، رودآب و خوشاب به تعداد بخشهای موجود این شهرستان اضافه شد.
در حال حاضر شهرستان سبزوار دارای 7بخش و 7نقطه شهری به نامهای سبزوار ، نقاب، جغتای ،‌ داورزن ، رودآب ، ساطان آباد و ششتمد می باشد.
(سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان 1379) اصولاً ارتفاعات سبزوار شامل رشته كوه خغتای در شمال و رشته كوه میش و ششتمد در جنوب می باشد.
دشتها كه به تبع ارتفاعات بین این كوهها بوجود آمده و اكثراً دشتهای تراكمی حاصل فسایش شدید دوران چهارم زمین شناسی می باشند.
كه در جلگه سبزوار و جوین رخ می نماید.
مراتع این شهرستان در حدود 691 هزار هكتار برآورد گردیده كه از این مقدار 2/13 درصد خوب ، 2/75 درصد را مراتع متوسط 6/11 درصد را مراتع فقیر تشكیل می دهد.
جنگلهای شهرستان شامل 3هزار هكتار ارس و 2هزار هكتار تاغ و قیچ است و دارای یك پارك جنگلی به مساحت 32هكتار می باشد كه تا 70 هكتار قبل توسعه است و حدود 946 هزار هكتار بیابان و 190 هزار هكتار كویر و شن زار در محدوده این شهرستان واقع شده است.
به لحاظ منابع آب سطحی رودخانه های مهمی چون كال شور سبزوار ، رودخانه شور جوین، رودخانه مشكان با آورد سالانه 27 میل

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود معماری سبزوار 10 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود معماری سبزوار 10 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود معماری سبزوار 10 ص;تحقیق معماری سبزوار 10 ص;مقاله معماری سبزوار 10 ص;معماری سبزوار 10 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *