دانلود مقاله آرد استخوان برای تغذیه دام و طیور و آبزیان 51 صفحه + doc

آرد استخوان یکی از منابع تامین کلسیم و فسفر در تغذیه دام و طیور و آبزیان است نظر به اینکه آرد استخوان در داخل کشور تولید میشود لذا با توجه به

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 51

حجم فایل: 556 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

ویژگیهای آرد استخوان برای تغذیه دام و طیور آبزیان

مقدمه

آرد استخوان یكی از منابع تامین كلسیم و فسفر در تغذیه دام و طیور و آبزیان است . نظر به اینكه آرد استخوان در داخل كشور تولید میشود لذا با توجه به اهمیت تغذیه ای و بهداشتی كه دارد تجدید نظر در استاندارد آن ضروری می نمود.

اگر آرد استخوان بروش پخت تهیه شود اصطلاحأ آن را آرد استخوان 1 و اگر دركوره و بروش سوزاندن تهیه گردد آن را خاكستر استخوان 2 می نامند.

1- هدف

هدف از تدوین این استاندارد تعیین ویژگیهای فیزیكی ، شیمیایی و میكروبی ، بسته‏بندی ، نشانه‏گذاری و روشهای آزمون آرد و خاكستر استخوان كه به طور صنعتی تولید می‏شود است .

2 – دامنه كاربرد

این استاندارد مربوط به آرد خاكستر استخوان است و بعنوان مكمل كلسیم و فسفر در تغذیه دام و طیور و آبزیان مصرف شده كاربرد دارد.

یادآوری چون احتمال انتقال بیماری جنون گاوی از طریق مصرف آرد استخوان (پخته ) در نشخواركنندگان می‏رود بنابراین توصیه می‏گردد در این گروه از دام‏ها انحصارا از آرد استخوان سوخته (خاكستر) استفاده شود.

3- تعریف

آرد استخوان از قطعات كامل یا خرد شده استخوان های دام های كشتاری بدست می‏آید به گونه‏ای كه ابتدا استخوان‏ها را شست و شو داده و سپس با پختن در تانك های مخصوص و با حرارت 130درجه سانتیگراد به مدت سه ساعت و تحت فشار حدود 4/5آتمسفر چربی و ژلاتین و سایر مواد اضافی را از ان جدا می‏سازند.

آنگاه پس از خشك كردن استخوان را آسیاب نموده بصورت آرد در می‏آورند.

استخوان سوخته (خاكستر) از قطعات كامل یا خرد شده استخوان دام‏های كشتاری بدست می‏آید به گونه‏ای كه پس از جدا كردن چربی ، ژلاتین و سایر مواد اضافی بروش فوق استخوانها را در كوره های با حرارت 550تا 600درجه سانتیگراد در مجاورت هوا تا سفید شدن كامل می‏سوزانند. سپس آنها را آسیاب كرده بصورت خاكستر در می‏آورند.

یادآوری واحدهای تولیدی این محصول باید دارای پروانه‏های مجاز تاسیس و بهره برداری ،ساخت از كلیه مراجع قانونی و ذیصلاح كشور باشد.

شامل 51 صفحه word
قابل ویرایش

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود مقاله آرد استخوان برای تغذیه دام و طیور و آبزیان ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود مقاله آرد استخوان برای تغذیه دام و طیور و آبزیان – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
ویژگیهای فیزیکی ;شیمیایی و میکروبی ;نشانه‌گذاری و روشهای آزمون آرد و خاکستر استخوان

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *